Skocz do zawartości
fifek33

Zakwit bakteryjny po imprezie alkoholowej [emoji38]

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mieliście kiedyś taka sytuacje ze po imprezie w pokoju gdzie stoi baniak woda zmętniała od oparów alkoholu ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No było grubo pite :)) Nie zdarzyło mi się ale mam dobrą wentylację. Może ściemniacze wylewali do zbiornika? Pozdr. , tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nikt nie ściemniał no poszło 5 butelek [emoji2]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem akwa po imprezie które wymagało restartu, niestety ktoś z imprezowiczów polał kolejkę rybkom.

Edytowane przez andzior70 (wyświetl historię edycji)

577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
56 minut temu, fifek33 napisał:

Czy mieliście kiedyś taka sytuacje ze po imprezie w pokoju gdzie stoi baniak woda zmętniała od oparów alkoholu ?

To na pewno nie od oparòw alkoholu. Coś  musiało zostać wlane  lub wrzucone do akwa.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje przeżyło wiele imprez i niekiedy zawodników wynosili ale nigdy nie było zmętnienia. Wniosek taki że albo nie było ściemniaczy, albo mam rybki które % szybciej konsumują niż bakterie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jest to możliwe. Kilkukrotnie przerabiałem podobną sytuację szczególnie w zimie, gdzie dostęp świeżego powietrza jest ograniczony. Nikt nic do zbiornika nie wylewał, stopień zmętnienia zależał też od ilości przebywających osób w pomieszczeniu z akwarium oraz ilości spożywanych płynów. Zmętnienie znikało na ogół za ok. 2-3 dni. Sam nie wierzyłem że jest to możliwe, ale po kilkunastu (może nawet kilkudziesięciu) dokładnie takich samych sytuacji na 100% jestem pewien, że to co piszesz jest tego przyczyną. w lecie, gdzie okna są pootwierane sytuacja taka to rzadkość.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okna były zamknięte klima dzialala


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dosyć dużą powierzchnię tafli wody bo 160x60. U mnie działo się podobnie, już wcześniej kosultowałem z różnymi ludźmi "z branży" i potwierdzali że jest to jak najbardziej możliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.