Skocz do zawartości
Graiveth

Red Sea Reefer 170 - Oświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

rozważam zakup oświetlenia do red sea reefer 170 :

Aqua Illumination Hydra 32HD

lub

red sea 90

która z lamp waszym zdaniem będzie lepsza do zbiornika z Lps, miękasami i ukwiałami ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydry :) mnogość możliwości jakie możesz wykonać przy ustawieniu lamp  + masz masę gotowych ustawień jak najbardziej na plus.

Sam posiadam baniak 120x55x55 i mam 2x 26hd i wygląda to tak po lekko ponad roku :) 

1.jpg

2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można wrzucić coś od siebie to proponuję kessila 360x moim zdaniem idealna pod taki zbiornik :) ale oczywiście ile ludzi tyle gustów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, PiotrekAT napisał:

Hydry :) mnogość możliwości jakie możesz wykonać przy ustawieniu lamp  + masz masę gotowych ustawień jak najbardziej na plus.

Sam posiadam baniak 120x55x55 i mam 2x 26hd i wygląda to tak po lekko ponad roku :) 

1.jpg

2.jpg

Zacnie to wygląda :)

55 minut temu, flcf napisał:

Jeśli można wrzucić coś od siebie to proponuję kessila 360x moim zdaniem idealna pod taki zbiornik :) ale oczywiście ile ludzi tyle gustów ;)

Dziękuję za sugestię, przyjrzę się tej lampie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Ejdzej88 napisał:

https://www.aquaillumination.com/lightsciences/par

RS jest porównywalny z Hydrą 26, 32 jest sporo mocniejsza. Kessil to jednak liga niżej jeżeli chodzi o pokrycie PAR.

Tylko w tej porównywarce nie ma tego kessila 360x tylko jest ten stary a to jednak jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć 25%, a to nadal spora różnica. 

Subiektywnie Kessil jest po prostu strasznie drogi jak na jakość światła, które daje:)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem w stronę reef led 90 mając reffera 170. Również mój dylemat był miedzy rs 90 a 32hd. Mając lps i miękkie świecę programem 23k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.07.2020 o 20:27, seba84 napisał:

Ja poszedłem w stronę reef led 90 mając reffera 170. Również mój dylemat był miedzy rs 90 a 32hd. Mając lps i miękkie świecę programem 23k. 

Jak sobie radzi 90 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolony. I nie żałuje wyboru. Korale pięknie pompują się, przyrosty są. Aplikacja prosta. W polsce mało jest informacji na temat 90. Poczytaj opinie na grupie red sea. Wszystko zależy jaką barwę światła lubisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa na pokładzie. Stanęło na Ecotech Radion XR15 Pro.

kombinuję z ustawianiami poszczególnych kanałów, polecacie sprawdzone pod LPS i miękkie ?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.