Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po wielu porażkach nareszcie dziś przywieźli mi szkło . Miałem jeszcze nic nie pisać ale nie mogłem wytrzymać by czegoś nie nasmarować . 
akwarium miało startować na refugium ale nastąpiła zmiana planów i jedziemy na full ZEOvit . akwarium około 650 litrów w obiegu 120x70x61 . 

swiecimy 3x Lumini asta 120 i 4X T5 39w 

odpieniacz maxspect AD600

cyrkulacja gyre XF350

Obiegowka maxtepect duo 12k

reaktor wapnia deltec pf501
reactor zeo twistman 

ClariSea

i do tego kilka kilo kulek i skala RRR

w poniedziałek kleje i zalewam .
start będzie bardzo nie typowy bo z racji ze plany pierwsze były z refugium kupiłem atm colony i na tych bakteriach będę startował bo szkoda mi je wyrzucić lub oddać za darmo . Po dwóch tygodniach startuje z zeo na bakteriach kz . 
Więcej wrzucę w poniedziałek jak wrócę z polski i zacznę kleić hydraulikę 

 

 

jfzRU5Q.jpg

MEUl4ag.jpg

 

ZDGokwA.jpg

hYYkCxU.jpg

oTk5QHH.jpg

bCMRId5.jpg

PnTfLRI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumpie to wygląda jak część elektrowni atomowej, niezły reaktor jądrowy. Wygląda nieźle. Jestem ciekaw efektów jak to ruszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arrooss1 napisał:

Interesuje mnie ta zabudowa pod T5, to jakiś gotowiec?

To ta lampa tylko trochę przerobiona by weszły trzy Lumini https://www.ebay.co.uk/itm/274047366410

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo....jest wątek!:clapping Psiaki odebrane?


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, norbi2222 napisał:

Nooo....jest wątek!:clapping Psiaki odebrane?

jestem dopiero koło Berlina :( jeszcze 6 godzin jazdy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Hoom napisał:

jestem dopiero koło Berlina :( jeszcze 6 godzin jazdy 

Szerokiej drogi.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Hoom napisał:

To ta lampa tylko trochę przerobiona by weszły trzy Lumini https://www.ebay.co.uk/itm/274047366410

 

Przestrzeń pomiędzy T5 w standardzie to 261 mm.  Poszerzajeś ten rozstaw? Mam lampe LED o szer 260 i się zastanawiam, czy wejdzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arrooss1 napisał:

Przestrzeń pomiędzy T5 w standardzie to 261 mm.  Poszerzajeś ten rozstaw? Mam lampe LED o szer 260 i się zastanawiam, czy wejdzie....

Odwrotnie zmniejszyłem ten rozstaw . Nie pamietam jaka jest szerokość orginalnie ale łatwo to poszerzyć lub zmniejszyć 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złośliwość rzeczy martwych . Prace stanęły z powodu braku dwóch kolanek 25mm i braku rurki miękkiej rurki pvc by podłączyć pompę powrotu , mógł bym ją podłączyć na rurkach plastykowych ale obawiam sie by nie przenosiło drgań a jak macie to u siebie , może obawy bez sensu  . Tak ze tydzień z głowy z powodu braku kolanek . Zostało tylko podłączyć elektrykę i zalewam 

https://imgur.com/gallery/XbsHBDn

 

gyre zamontowane zawsze tak chciałem nie ma możliwości by jakiś ślimak czy ukwiał był zmielony 

https://imgur.com/gallery/dgQw0tr

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na rurce silikonowej, żeby właśnie nie drgało. Fajnie wygląda. Nic tylko lać wodę, solić, bakterie o ogień.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2020 o 14:56, katani napisał:

Ja mam na rurce silikonowej, żeby właśnie nie drgało. Fajnie wygląda. Nic tylko lać wodę, solić, bakterie o ogień.

Tak będzie dobrze ? Silikonowe rurki weszły ciasno na długości 50mm na plastykową nawet opasek nie potrzebowałem 

https://imgur.com/gallery/oU2fZQq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I git majonez. zobaczysz, czy ne będzie puszczać, ale nie sądzę. Pompa leży na dnie? Żeby nie tarabaniła później.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze:clapping. Teraz Arek lej wodę...

W dniu 4.08.2020 o 13:20, Hoom napisał:

gyre zamontowane zawsze tak chciałem nie ma możliwości by jakiś ślimak czy ukwiał był zmielony 

Jednego gyre ma tak zamontowane jak Ty to zrobiłeś i ślimaki nie mają problemów, żeby wleźć w wirnik.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, norbi2222 napisał:

Wygląda dobrze:clapping. Teraz Arek lej wodę...

Jednego gyre ma tak zamontowane jak Ty to zrobiłeś i ślimaki nie mają problemów, żeby wleźć w wirnik.

A jak one ci wchodzą przecierz musiały by wyjść nad wodę . 
jeszcze czekam na kolanka 40mm , powinny być w piątek i zalewam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hoom napisał:

A jak one ci wchodzą przecierz musiały by wyjść nad wodę . 

Arek, pytanie do ślimaków...włażą i są zachwycona, a ja wk...ony.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra akwarium posolone . Niestety wyszedł następny problem .pompa 12k na moje akwarium to o wiele za dużo . Przy przepływie wody 70% podnosi mi kulki maxspecta . Clarisea 5000 nie wyrabia nawet przy 15% . Jutro zmienię włókninę na nie oryginalną jest dużo cieńsza powinna przepuszczać więcej wody . Tak ze jutro wlewam bakterie a pojutrze przerzucam ryby . Sprawdzimy jak działają bakterie ATM colony 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.08.2020 o 19:35, Hoom napisał:

Tak będzie dobrze ? Silikonowe rurki weszły ciasno na długości 50mm na plastykową nawet opasek nie potrzebowałem 

https://imgur.com/gallery/oU2fZQq

Witam

To na pewno silikonowe, te rury?

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Hoom napisał:

Niestety wyszedł następny problem .pompa 12k na moje akwarium to o wiele za dużo

Sądzę, że ustawienie pompy na 50% da wystarczający przepływ w Twoim akwarium. Pytanie tylko, czy Clarisea przerobi tyle wody.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JerzyB napisał:

Witam

To na pewno silikonowe, te rury?

Pozdrawiam

 

Napewno z tym ze już założyłem zaciski plastykowe 

31 minut temu, norbi2222 napisał:

Sądzę, że ustawienie pompy na 50% da wystarczający przepływ w Twoim akwarium. Pytanie tylko, czy Clarisea przerobi tyle wody.

zobacze na innej włókninie . Jak nie da rady to tez zaden problem ma jeszcze z 3m kwadratowe pleksi i pracuje na maszynach cnc to poprostu ją przerobię . Już nad tym myślałem jak to zrobić nie powinno być problemu . A do tego czasu zrobię filtrację z dużego podełka i wsadzę tam watę 

Z drugiej strony dziwne ze clarisea nie wyrabia w przepływie nawet 25% . Pompa to 12k a a clarisea niby ma przepływ do 5000 . Może pompa nie ma dużych oporów bo naprawdę daje niesamowity przepływ wody az jestem w szoku . Nie ma tego złego bede miał co robić , nowy rolermat z tym ze mogę wykorzystać części z istniejącego wiec będzie bardzo łatwo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to startujemy dziś rano wlałem bakterie atm colony i odrazu wpuściłem trzy ryby , zobaczymy czy te bakterie są tak dobre jak je reklamują 

https://i.imgur.com/wunQ6QX.jpg

https://i.imgur.com/999OxJ9.mp4

ze starego akwarium przerzuciłem błazna , małego pokolca i chrysusa . 
w sumpie wylądowało 8 kg kulek maxspecta i cztery bloki . Dotego 6 kg life bio fill w filtrze zraszanym . Narazie bez odpieniacza i clarisea poszła do przeróbki . Pompa ustawiona na 70% i naprawdę niezle daje . 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet w testach ATM colony na YT sugerują życie dopiero po 2-3dniach, a nie po wlaniu bakterii.

Odważny krok @Hoom

Czy bakterie są tak dobre że postanowiłeś zaryzykować własnymi zwierzakami, hmm..

To pokazuje jak bardzo to hobby się zmienia...

To nie krytyka, tylko moja mała uwaga.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Beti napisał:

Nawet w testach ATM colony na YT sugerują życie dopiero po 2-3dniach, a nie po wlaniu bakterii.

Odważny krok @Hoom

Czy bakterie są tak dobre że postanowiłeś zaryzykować własnymi zwierzakami, hmm..

To pokazuje jak bardzo to hobby się zmienia...

To nie krytyka, tylko moja mała uwaga.

 

Tez tak myślałem ze po kilku dniach , ale stety lub niestety co kto woli to nie prawda . Życie musisz wpuścić odrazu . Dzwoniłem do firmy co mi sprzedała te bakterie i oni mi powiedzieli ze wszystko sie wkłada odrazu nawet korale inaczej bakterie mogą nie zaskoczyć . Jest masę filmów na YouTube o tym i na każdym wpuszczają życie odrazu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, mnie to nie przekona.

ale będę obserwować co tam u Ciebie :smile_wink:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Beti zobacz ten film gdyby to była nie prawda podali by ich do sądu . to nie są ryby za 200zł 

Pamiętasz czasy metody berlińskiej , co byś pomyślała wtedy gdyby ktoś ci powiedział ze można prowadzić akwarium na skale z betonu . No cóż , jezeli to nie prawda to sie wkurzę . Ale narazie wszystko żyje i ma sie dobrze 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.