Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, norbi2222 napisał:

Rozkręca się...:clapping.

Dzięki . Wszystkie róże zakleiłem AF stone fix dlatego takie grube podstawy w koralach . Jeszcze muszę je poustawiać lepiej . Porzucam kz suplementy na jakiś czas i zaczynam dozować reef energy plus AB+ Red Sea , chce sprawdzić różnice . 

 

29 minut temu, JerzyB napisał:

Witam

Pokaż ten automatyczny filtr zeo.

Pozdrawiam

Mam ten reaktor 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas jałowej pracy tego reaktora kamienie wystają pona powierzchnię wody?

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, R.I.P napisał:

Czy podczas jałowej pracy tego reaktora kamienie wystają pona powierzchnię wody?

PK

Nie , podnosi sie poziom wody i przelewa przed górną krawędź . Nie można przy tym filtrze stosować drobnych kamieni , musi to być najgrubszy taki jak ma orginalny kz do filtrów automatycznych . Miałem drobny ZEOvit delteca i w momencie kiedy filtr zaczął podrzucać ZEOvit wylatywał poza reaktor . Tam jest pompa 7k która podrzuca kamyki maksymalną wydajnością . Naprawdę to ma walnięcie , po za tym filtr jest mega cichy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

montipora przyrost w ciągu trzech miesięcy . Zdjęcia robione co miesiąc 

YaJpi2N.jpg
 

QaCumqL.jpg
 

KwQZrvB.jpg
 

tylko reactor wapnia i red sea AB plus , reef-roids i polyp-booster

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka to montipora jeśli można wiedzieć? Bo jakoś mi nie wygląda... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Millepora [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka to prawda millepora

Po za tym testowałem filtr na telefon d-d jast różnica mega . Po tym podnoszącym parametry polyp booster polipy tak wychodzą jak by miała zaraz pęknąć :) . Daje go dwa razy w tygodniu 50% dawki 

A to pozostałe twardziele jak na akwarium co ma trzy miesiące jestem mega zadowolony . Niestety nie które acry kupiłem w dość słabym stanie były całe czarne ale już ZEOvit zaczyna robić swoje i odzyskują powoli kolory 

 

yfPoKCv.mp4

 

 

RdxoIiQ.mp4

 

N0yhwZG.jpg

o35TDQ1.jpg

OX3vzu8.jpg
rtEaUc3.jpg

NaMbWNB.jpg

Bo i moja piękność 

gohxCJB.mp4

Żeby nie było ze tylko spsy rosną . Sądziłem dwa miesiące temu zoa było po jednym polipie . Tak ze rośnie ładny ogródek 

ZfOXVMp.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zoa przecinaj między polipami i będą jeszcze szybciej rosły ;) to taka tajemnica handlarza [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, =Fresz= napisał:

Zoa przecinaj między polipami i będą jeszcze szybciej rosły ;) to taka tajemnica handlarza emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Tak robiłem był tylko jeden polip . Tylko ta kępka na środku liczyła z 10 sztuk . Myślałem ze będzie problem z zoa przy zerowych parametrach wody . Ale jest super ładnie rosną 

Mam już z 15 rodzajów zoa chce by porosły mi ładnie dno . Zamówiłem pułki na szczepki twistman wtedy szybciej będzie mi je rozmnażać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Tak robiłem był tylko jeden polip . Tylko ta kępka na środku liczyła z 10 sztuk . Myślałem ze będzie problem z zoa przy zerowych parametrach wody . Ale jest super ładnie rosną 
A dlaczego miałyby nie rosnąć? U mnie lpsy przy No3 i Po4 0 rosną. Kwestia dokarmiania, a Ty widzę karmisz.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to pozostałe twardziele jak na akwarium co ma trzy miesiące jestem mega zadowolony . Niestety nie które acry kupiłem w dość słabym stanie były całe czarne ale już ZEOvit zaczyna robić swoje i odzyskują powoli kolory 

 

yfPoKCv.mp4

 

 

RdxoIiQ.mp4

 

N0yhwZG.jpg

o35TDQ1.jpg

OX3vzu8.jpg
rtEaUc3.jpg

NaMbWNB.jpg

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało sie wreszcie i dorwałem galaxea , z dała od innych bo to killer 

0W3mRmT.mp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wypuścił swoje macki 

5jjrgtS.mp4 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się nie otwiera.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, katani napisał:

Coś się nie otwiera.

Bo to chwila po zapaleniu światła i po karmieniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Hoom napisał:

Bo to chwila po zapaleniu światła i po karmieniu 

W sensie filmik mi się nie otwiera :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katani napisał:

W sensie filmik mi się nie otwiera :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz działa. To dizadostwo to trzeba z dala od reszty bo skutecznie pali okolicę "do gołej kości"


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, katani napisał:

Teraz działa. To dizadostwo to trzeba z dala od reszty bo skutecznie pali okolicę "do gołej kości"

Przetestowałem zoa nie rusza . Dziadostwo :) , ale ładne 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy tygodnie temu kupiłem millepore wyglądała tragicznie cała czarna jak węgiel . Ale jest naprawdę duża .

i66JBNh.jpg
 

po trzech tygodniach wyglada tak . prawie na każdej końcówce pojawiły sie stożki wzrostu. Kolory zmieniła niesamowicie , szok
 

wKxASHc.mp4

gIpsgCS.mp4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch -trzech tygodni walczę z cyjano i z meszkiem glonów . Cyjano to kilka nie dużych skupisk ale ciężko to odsysać po to pomiędzy koralami .  Lalem na dobę prawie 8 ml nitraphos minus . Zmniejszyłem za radą Norberta o polowe ale efektów nie widać . Teraz  Leje masę bakterii i nic nie pomaga i cyjano clean . Ale efektów żadnych . Piasku nie mam i nigdzie nie zalega żaden syf . Clarisea zresztą wyłapuje wszystko ładnie w sumpie tez czysto po za zabrudzonymi szybami ale narazie nie chce tego czyścić . 
po4 z tritona wyszło 0.021 i to po karmieniu a no3 nie wykrywalne . Czeka w pogotowiu Red Cyano Rx Red Slime Remover ale nie chce chemii lać do póki nie będzie włazić na korale . Po za tym wszystko rośnie mega . Test tritona wyszedł super po za tym ze pojawiła sie cyna ale szybko zdiagnozowałem przyczynę . Zardzewiały zacisk od glonow i zrobiłem 3 duże podmiany z tym ze cyjano było wcześniej zanim zrobiłem te podmiany . 
zastanawiam sie by kupić microbe lift special blend i wlać te bakterie w uderzeniowej dawce zamiast bakterii kz 

Glonów jest nie dużo i to sam meszek wiec narazie kupiłem tylko ślimaki . Jest ich narazie około 50 ale efektu narazie zero . Chyba kupię jeszcze z 50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Hoom napisał:

po4 z tritona wyszło 0.021 i to po karmieniu a no3 nie wykrywalne

Spróbuj podbić delikatnie NO3, aby powstała równowaga w stosunku do PO4.  Powinno pomóc w radzeniu sobie z cyjano.  Ponadto dopóki cyjano nie jest plagą to ja bym nie lał chemii.

Edytowane przez norbi2222
Ortograf. (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, norbi2222 napisał:

Spróbuj podbić delikatnie NO3, aby powstała równowaga w stosunku do PO4.  Powinno pomóc w radzeniu sobie z cyjano.  Ponadto dopóki cyjano nie jest plagą to ja bym nie lał chemii.

I nie zamierzam narazie niczego lać to czeka jak będzie gorzej  . Z tym podbijanie no3 to trochę sie boje . Nie wierze na 100% w te testy kropelkowe . Moze kupię Hankę na no3 najpierw . 
a używał w ogóle ktoś ten środek red cyano rx red slime . Słyszałem o nim raczej pozytywne opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Hoom napisał:

Nie wierze na 100% w te testy kropelkowe . Moze kupię Hankę na no3 najpierw . 

Podbicie NO3 do wykrywalnego przez testy nie będzie miało negatywnego wpływu na zbiornik. Np. zmniejsz przepływ przez kamienie i to powinno podbić azot. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, norbi2222 napisał:

Podbicie NO3 do wykrywalnego przez testy nie będzie miało negatywnego wpływu na zbiornik. Np. zmniejsz przepływ przez kamienie i to powinno podbić azot. 

A jak zmiejsze przepływ to nie skoczy tez PO4 . Mam ustawione teraz by podrzucało mi kamienie co godzinę , może zmienię na dwa lub raz dziennie to podniesie no3 

Kupiłem Hankę 781 w środę powinna przyjść . Zacznę od pomiaru a wtedy zacznę podbijać no3 . 
Cieszy tylko to ze korale tak szybko rosną ze muszę je już przycinać bo włażą jeden na drugi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.