Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Hoom napisał:

Mam ustawione teraz by podrzucało mi kamienie co godzinę , może zmienię na dwa lub raz dziennie to podniesie no3 

Podrzucanie kamienie nie ma większego wpływu. Szybkość przepływ przez kamienie ma największy wpływ. PO4 nie powinno się znacznie zwiększyć.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie minęły cztery miesiące od startu . Czas sie pochwalić , przepraszam za jakość filmu bo po butelce wina go kręciłem 


 

 

uF9AC7Z.mp4

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Arek77 napisał:

Nie mogę otworzyć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy nabytek . Nie wiem co to za acra ale ma dłuższe polipy niż millepora 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery miesiące minęły właśnie . Az z tej okazji otworzyłem butelkę brandy 

1A5D77B9-D8C5-4EB1-A975-86A264E3F247.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem niestety pociąć moją gonioporę bo parzyła mi wszystkie korale do okoła . Była po napompowaniu mega duża . 

 

przed pocięciem 

I po pocięciu na trzy części 

 

a tak przy włączonej cyrkulacji 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom a z ciekawości. Czym to zrobiłeś??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, dadario napisał:

@Hoom a z ciekawości. Czym to zrobiłeś??? 

A mam piłę diamentową do cięcia płytek ceramicznych . Jutro będę jeszcze chyba ciął micromussa bo chce przyspieszyć wzrost 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom coś więcej? Taka diamentowa tarcza do boszki czy jakieś ustrojstwo do wycinania wzorów. Model/zdjęcie itp. mam kilka korali do pocięcia i zastanawiam się jak to zrobić bezpiecznie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, dadario napisał:

@Hoom coś więcej? Taka diamentowa tarcza do boszki czy jakieś ustrojstwo do wycinania wzorów. Model/zdjęcie itp. mam kilka korali do pocięcia i zastanawiam się jak to zrobić bezpiecznie... 

Mam taki przyrząd do cięcia kafelek z tarczą diamentową . To wyglada jak piła stołowa z tym ze musisz tam nalać wodę do chłodzenia tarczy . Ja wlewam wodę z akwarium . To coś w tym stylu z tym ze pościągałem wszystkie osłony . Tą przecinarką nawet RRR ciąłem 

https://www.budujesz.pl/pansam-przecinarka-do-plytek-glazurniczych-450w-tarcza-180mm-a040010-3132579/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom dzięki jeszcze raz... Niestety muszę poszukać czegoś z bardziej precyzyjnym ostrzem. Idealna była by diamentowa piła taśmowa. No ale... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, dadario napisał:

@Hoom dzięki jeszcze raz... Niestety muszę poszukać czegoś z bardziej precyzyjnym ostrzem. Idealna była by diamentowa piła taśmowa. No ale... 

Na fb polecali piłę taśmową parkside PBS 350

Edytowane przez Artur32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co chcesz ciąć ale może dremel plus duża tarcza diamentowa, dremel ma takie giętkie ramię które może być pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dadario Piła taśmowa napewno jest lepsza bo taśma będzie cieńsza niż tarcza . Gdybym miał kupować kupił bym taśmową , z tym ze ja już miałem tarczową dlatego ją użyłem . Możesz tez kupić po prostu linkę diamentową i pociąć ręcznie . Mi tarczowa przecięła idealnie i powierzchnia była idealnie płaska 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.12.2020 o 23:06, Hoom napisał:

Cztery miesiące minęły właśnie . Az z tej okazji otworzyłem butelkę brandy 

1A5D77B9-D8C5-4EB1-A975-86A264E3F247.jpeg

Tak patrzę na to foto i masz bardzo "ciemno" z przodu akwa, to jakiś celowy zabieg, czy złudzenie optyczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, NaCoMiToAkwarium napisał:

Tak patrzę na to foto i masz bardzo "ciemno" z przodu akwa, to jakiś celowy zabieg, czy złudzenie optyczne?

To tak specjalnie zdjęcie zrobione , chwile przed zaśnięciem :) 

mam dwie hydry 64 i 4xt5 39w wiec nie powinno być za ciemno 

robilem dziś pierwszy raz testy nową Hanką na no3 . Wynik wyszedł 2,23 a PO4 0.023 . 
jakie wy parametry trzymacie przy akropolach , nie za wysokie to no3 

tu trochę jaśniej 

0BAED932-8624-469C-AA6A-0C9DA41378E5.jpeg

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy Ci inaczej powie. Ja sądzę, że nie jest źle. Zachowując współczynnik 1:16 to przy twoim PO4  azotany powinny być 0,3-0,5.

Ale najważniejsze jest jak się czują koralowce - jak jest OK - to jest .... OK :) 


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię dziś jeszcze test kropelkowy . Może coś zamieszałem z tą Hanką 781 . Wcześniej wychodziło mi tylko zero . Wiec sie trochę zdziwiłem ze nagle jest ponad dwa . Zmniejszyłem ostatnio mocna nitraphos minus bo miałem cyjano i obawiałem sie ze to z przedawkowania węgla . Moze muszę teraz trochę zwiększyć z tym ze jak zmniejszyłem nitraphos minus to cyjano odrazu znikło 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym testem na no3 zrobiłem wczoraj test kropelkowy saliferta i pokazał mi 0.2 . Zrobiłem powtórnie test Hanki i wyszło 2.18. Chyba bardziej zaufam Hance . 
Chyba wiem co jest przyczyna skoku no3 . Kupiłem kilka dni temu chelmiona i strasznie go gonią pokolce . Do tego stopnia ze nic nie jadł . Zacząłem odrazu wrzucać trzy kostki by mógł łatwiej dostać sie do pokarmu . Już je normalnie zacznę znów karmić małymi porcjami i zrobię podmianę wody . Zwiększyłem tez AF nitraphos minus z 4ml do 5 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

Dziwna sprawa z tym testem na no3 zrobiłem wczoraj test kropelkowy saliferta i pokazał mi 0.2 . Zrobiłem powtórnie test Hanki i wyszło 2.18.

A czemu nie kupisz testu Colombo o większej czułości?

wg. mnie test Salifert nie batdzo nadaje się do badania azotanów poniżej 2mg. W fiolce jest malo probki i przy patrzeniu z boku, różnice w odcieniu fioletu są minimalne.

Edytowane przez Arek77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Arek77 napisał:

A czemu nie kupisz testu Colombo o większej czułości?

wg. mnie test Salifert nie batdzo nadaje się do badania azotanów poniżej 2mg. W fiolce jest malo probki i przy patrzeniu z boku, różnice w odcieniu fioletu są minimalne.

Dlatego kupiłem Hankę 781 . Nie mam jak zweryfikować jej,  jak dokładnie mierzy bo triton nie mierzy no3 ale zakładam ze jest dokładna , nie chce już kupować testów kropelkowych 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumpie na ściankach szyb i mediach osadza mi sie cio takiego . Detrus to nie jest bo mam clarisea i pompę 12k która chodzi na 80% przy moich 550L w obiegu wiec w sumpie jest niezły przedmuch . Pytanie mam to czyścić czy zostawić a może ślimaki wrzucić . Zastanawiam sie tez nad płukanie kulek 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lejesz VSV albo red sea NO3 PO4 X? Moim zdanie za duzo pozywki dla bakterii.


05749fb103997611a51b80b26a0bdd6du1932a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, lewy1355 napisał:

Lejesz VSV albo red sea NO3 PO4 X? Moim zdanie za duzo pozywki dla bakterii.

Daje af nitraphos minus 4.8ml na dobę . A co to jest ? 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.