Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ubezpieczenia nie miałeś?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Beti napisał:

A ubezpieczenia nie miałeś?

Niestety nie . Musisz zadeklarować ze paczka jest warta 200zl inaczej nie wyślesz . Tylko UPS wysyła teraz paczki do Anglii i tylko do wartości 200zl 

Oprócz tego filtra wysłałem jeszcze jedną paczkę z innymi rzeczami i ona doszła . Z tym ze w tej drugiej paczce byly pułki na szczepki Twistman i przyszły popękane tak rzucali tą paczką 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.02.2021 o 07:41, Beti napisał:

@Kris81,

Czy to Japonicus czy Bialobrody to ryby które już nie jednemu położył zbiornik, te ryby są piękne ale w akwarium dostają prawie zawsze ospę, stąd też załatwiły Ci całą obsadę w akwarium. 

Są ryby z których trzeba umieć się wyleczyć mimo że kuszą pięknością. 

Jest dobrze do czasu, ale przychodzi dzień kiedy nie mamy wpływu na to co się zacznie dziać z naszą pięknością, choruje jedna ryba za parę dni następne. 

Następnie,

bialobrodego jeśli już masz to nie kupuj japońca, mało prawdopodobne że te ryby się razem w jednym zbiorniku pogodzą, może gdybyś je puścił razem w jednym czasie, ale raczej nie teraz, no chyba ze mowa o mega dużym zbiorniku to jest mała szansa.

Piękna sztuka, ale chyba już ostatni pokolec w tym zbiorniku co ? :D

miałem dwa lata białobrodego gdy się spotkał z linateusem musiałem odłowić go zeby ospy nie było mam duże doświadczenie z białobrodymi położyły mi dwa zbiorniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne z tym moim Japońcem . Nie chce jeść mrożonek tylko cały czas skubie skaly i szyby . Po za tym goni mi większość ryb . Widać ze ma dużo energi jestem ciekawy na ile mu jej starczy jak nie zacznie jeść mrożonek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi napisać czy mam sie czegoś obawiać mój Acanthurus japonicus je tylko glony nori lub skubie skaly nie jest wogole zainteresowany mrożonkami . Nie widać by nie miał energii . Pływa raźno i goni wszystkie ryby 

 

 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopuki je i nie chudnie jest ok. Może dziel mrożonki na mniejsze porcję i częściej karm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy reactor uruchomiony weszły ponad cztery opakowania arm extra course i jeszcze jest luz , czyli ponad 17kg zasypu . To porównanie wielkości do starego delteca 

456DBFC2-594C-4B17-B73A-D3456912080D.jpeg

https://youtube.com/shorts/N3oIoJrm3f0

Po godzinie od uruchomienia kh odcieku 14,5 . Ustawiłem narazie pH 6,4 

To zasyp ze starego przesyłany do nowego reaktora 

1ECFD25D-A214-41EB-BD5E-18C1265BF4FF.jpeg

80E95ED0-4A84-48CB-A5DE-1B7D2DFEE2FE.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym zestawie nutella jest obowiązkowa? Mój syn i żona zidentyfikowali słoik w 2 sekundy :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Czy w tym zestawie nutella jest obowiązkowa? Mój syn i żona zidentyfikowali słoik w 2 sekundy :D

Nutella misi być :) trochę cukru i mi sie należy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom
Jaki rozmiar reaktora miałeś wcześniej 501?

W sumie na to pytanie sobie odpowiedziałem sam. 
 

A różnica kolosalna oby służył ;) 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sith114 napisał:

@Hoom
Jaki rozmiar reaktora miałeś wcześniej 501?

W sumie na to pytanie sobie odpowiedziałem sam. 
 

A różnica kolosalna oby służył ;) 

Tak 501 teraz jest ponad cztery razy więcej zasypu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super reaktor zaskoczył po 24 godzinach kh z odcieku zabarwilo Hankę na bardzo mocno zielony kolor , pokazało 20 i mruga . Muszę zmierzyć salifertem ale kolor jest mega ciemny tak ze kh napewno jest bardzo wysokie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewięć miesięcy minęło . Troszkę sie zmieniło 

D5B3533A-AF43-4190-972E-D7FFCFEB28E7.jpeg

0AB4A352-1F8F-4B1C-B1D5-215FAFE95B7C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hoom napisał:

Troszkę sie zmieniło

czekaj... niech zgadnę... telewizora się pozbyłeś

półki na szczepy paskudne, piachu brakuje, a poza tym spraw sobie ledy jakieś, to może jakoś to zacznie wyglądać:P:clapping

Szafka spoko, co by nie tylko negatywnie było;-)

Hmmm... Ty już masz ledy... to zmień telefon;-) Takie te, żółte filtry są...:P

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Słony leszcz napisał:

czekaj... niech zgadnę... telewizora się pozbyłeś

półki na szczepy paskudne, piachu brakuje, a poza tym spraw sobie ledy jakieś, to może jakoś to zacznie wyglądać:P:clapping

Szafka spoko, co by nie tylko negatywnie było;-)

Hmmm... Ty już masz ledy... to zmień telefon;-) Takie te, żółte filtry są...:P

Och ty złośliwy leszczu :)  z telewizorem zgadłeś od dwóch lat nie mam . A co do ledów to niezle ich przybyło . Mam już 1.2w na litr 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Hoom napisał:

Och ty złośliwy leszczu :) z telewizorem zgadłeś od dwóch lat nie mam . A co do ledów to niezle ich przybyło . Mam już 1.2w na litr 

He, he, to tak żebyś nie osiadł na laurach. Ładny ten fioletowy histrix po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No akwarium wygląda jak te z regału sklepowego z tymi pułkami na szczepki. Jak dla mnie mało estetycznie. Dziwię się osobom które nie dają się koralowcowi porządnie rozrosnąć żeby w akwarium było naturalniej tylko szczepkują i robią w akwarium układanki. No można to w sumie rozumieć tylko jako cel zarobkowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, =Fresz= napisał:

No akwarium wygląda jak te z regału sklepowego z tymi pułkami na szczepki. Jak dla mnie mało estetycznie. Dziwię się osobom które nie dają się koralowcowi porządnie rozrosnąć żeby w akwarium było naturalniej tylko szczepkują i robią w akwarium układanki. No można to w sumie rozumieć tylko jako cel zarobkowy. 

No cóż to prawda ze trochę to zasłania . Ale to po to bo dostałem masę szczepek ze sklepu . Wziąłem je bo myślałem ze nie jak któryś koral sie nie przyjmie to będę zastępował . A teraz szkoda mi sie ich pozbyć bo tam same rarytasy siedzą i musiał bym sie ich pozbyć 

1D5CDFF7-3B82-4204-AD7A-7CFBE470D03D.jpeg

AE62297A-11C9-4345-93AF-3518FBE5F2A8.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 belki orphek podłączone jeszcze muszę tylko kable pochować ale próba wypadła pomyślnie . Już jest ponad 1,2w na litr . Kolory karali mega . teraz tylko czekać jak korale zareagują 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hoom elektrownia wyśle Ci list gratulacyjny. Jaka ilość w/l z tego wyszła???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, dadario napisał:

@Hoom elektrownia wyśle Ci list gratulacyjny. Jaka ilość w/l z tego wyszła???

Pisał że ponad 1.2w / litr :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz taki hałas od akwarium, czy to tylko na filmie tak łapie szum?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, katani napisał:

Masz taki hałas od akwarium, czy to tylko na filmie tak łapie szum?

Na filmie łapie mocniej . Ale jest hałas  niestety bo musiałem podłączyć chłodziarkę   i ona tak daje , wczoraj temperatura skoczyła mi prawie na 29 . A i z bliska słychać szum chłodzenia hydr 

Wczoraj w Anglii o dziwo było gorąco 

Pociąłem tez wczoraj moją acropore green bali i obsadziłem nią całą górę skały będzie to mega wyglądać jak zarośnie mi całą górę . 

39E3A3DD-2E2D-4F61-BECA-D2AF9A3EB95B.jpeg

Mega szybko mi ona rośnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 dino Cię nie opuszcza widzę :D 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Beti napisał:

 dino Cię nie opuszcza widzę :D 

Nie mam nic dino tak może na zdjęciu wyszło . Taki brązowy kolor skały sie zrobił . Mega szybko rosną mi wszędzie glony wapienne . Mam tylko jeden problem z akwarium właśnie padły mi wszystkie talerzowe . Wysyłam właśnie test tritona . Nie mogę dojść co jest tego przyczyną . Po za tym acry rosną szybko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.