Skocz do zawartości
Marijo

Polowanie na smoki

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, katani napisał:

Z ciekawości to czy mandaryny są rozmnażane w akwariach?

 W sensie czy ktoś słyszał o takim przypadku?

Możesz sobie kupić w dejongu kilka gatunków:

https://shop.dejongmarinelife.nl/tank-bred/dragonets-tank-bred/dragonets-tank-bred-1

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, sith114 napisał:

Tylko cena kosmiczna ;)

400 zł to raczej niewiele więcej niż jedno tankowanie na cepeenie, a nie kosmos :clowning 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, klossowski napisał:

400 zł to raczej niewiele więcej niż jedno tankowanie na cepeenie, a nie kosmos :clowning 

ta w sklepie 3x tyle co z odłowu a sprzedaj w sklepowej cenie takiego odhowanego na jakims olx czy fb ;)
Ni ma hugo we wsi, jęczeć będą jak Marta z pottera ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, sith114 napisał:

@Marijo

Ja właśnie zaczynam poszukiwanie samicy ;)

Także może za jakis czas razem pociągniemy ten wózek bo powiem temat mnie mocno interesuje ;)

Jakiej wielkości są Twoje mandaryny?

Trudno mi powiedzieć - nie mierzyłem ich, ale liczę, że samica ma około 6 cm a samiec 7.

9 godzin temu, katani napisał:

Z ciekawości to czy mandaryny są rozmnażane w akwariach?

 W sensie czy ktoś słyszał o takim przypadku?

Julian Sprung już w 1988 roku cieszył się z pierwszej odchowanej sztuki. Kilka instytutów i profesjonalnych hodowli na chwilę obecną je rozmnaża, tylko akwarystom jakoś nie idzie choć są już przypadki, że się udało. Myślę, że generalnie rozmnażanie ryb które pelagicznie kładą jaja stanowi problem i nie dotyczy to tylko mandarynów.

 

9 godzin temu, norbi2222 napisał:

Gdzieś czytałem, nie pamiętam gdzie, że mandaryny wspaniałe są hodowane w warunkach sztucznych. Chyba w magazynie Koral.

Mam ten numer 2/2013. Kupiłem szukając jakiś wskazówek. Swoją drogą Matt się postarał aby napisać artykuł z którego prawie nic nie można się dowiedzieć

8 godzin temu, sith114 napisał:

Tylko cena kosmiczna ;)

Cena nie jest jakaś strasznie wygórowana. Prawdopodobnie składa się na nią sporo czynników - jaj jest stosunkowo niewiele, odchów jest trudny, mandaryny rosną baaardzo wolno w porównaniu do innych ryb, problemem jest również wykarmienie młodych, więc dla hodowli to mało opłacalne. Niewątpliwą zaletą hodowlanych mandarynów jest to, że jedzą różne pokarmy zastępcze i z tego powodu mogą być trzymane w mniejszych akwariach. Kupno dzikich mandarynów do mniejszego zbiornika wiąże się ze sporym ryzykiem - wyżywi się czy padnie z głodu. Oczywiście również takie odłowione z czasem nauczą się przyjmować zastępcze pokarmy, sam widziałem jak moje wciągają mrożonki, pytanie tylko co szybciej nastąpi - śmierć z głodu, czy przekonanie się do takich pokarmów. W bogatszych krajach w modzie stało się również posiadanie ryb nie zabranych z rafy a właśnie hodowlanych. W Polsce to wciąż cena jest tym czynnikiem decydującym, ale nie oszukujmy się dla większości z nas to wciąż drogie hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

400 zł za sztuke czy za parę? Teraz parka kosztuje250-350 i ciężko znaleźć. Więc to nie jest jakiś kosmos. No chyba, że 400 za szt no to wtedy rzeczywiście różnica jest wielka.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, katani napisał:

400 zł za sztuke czy za parę? Teraz parka kosztuje250-350 i ciężko znaleźć. Więc to nie jest jakiś kosmos. No chyba, że 400 za szt no to wtedy rzeczywiście różnica jest wielka.

450 zł sztuka z dejonga sprowadzane ;)

 

 

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbychu dorobił się baby:
hvZR8Cg.jpg
 

Jak na ten moment pływają razem zobaczymy co dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sith114 napisał:

Zbychu dorobił się baby:

A wyżyją u Ciebie? Jedzą mrożone? Bo żywego pokarmu za wiele nie nałapią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musza być twarde na rafie życie jest brutalne :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam z hodowli od de Jonga ale zastanawiam się czy to jednak para

 

Edytowane przez joopa (wyświetl historię edycji)

akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, sith114 napisał:

Coś się dzieje ;)

 

Czy to Twoje smoczki? Jeśli tak to super.

Nie porzuciłem projektu aczkolwiek nie mam w tym momencie żadnych larw ponieważ nie posiadam na tę chwilę żadnego wolnego "słoika" Wszystkie akwaria okupują małe błazny i pterapogony, a miejsca na więcej brak. Muszę skonsolidować błazny z dwóch małych ostatnich wylęgów do jednego akwarium i wtedy zaczynam. W wolnym czasie poszerzam wiedzę z zakresu biologii gdyż skończyłem ją na etapie szkoły podstawowej i to dawno temu więc do tego projektu jest niewystarczająca.  Przeprowadziłem też kilka ciekawych obserwacji pod mikroskopem z zakresu rozwoju zarodka aby ustalić odpowiedni timing. Szkoda, że nie posiadam kamerki do mikroskopu, aby Wam to wszystko pokazać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Marijo napisał:

Czy to Twoje smoczki? Jeśli tak to super.

Nie porzuciłem projektu aczkolwiek nie mam w tym momencie żadnych larw ponieważ nie posiadam na tę chwilę żadnego wolnego "słoika" Wszystkie akwaria okupują małe błazny i pterapogony, a miejsca na więcej brak. Muszę skonsolidować błazny z dwóch małych ostatnich wylęgów do jednego akwarium i wtedy zaczynam. W wolnym czasie poszerzam wiedzę z zakresu biologii gdyż skończyłem ją na etapie szkoły podstawowej i to dawno temu więc do tego projektu jest niewystarczająca.  Przeprowadziłem też kilka ciekawych obserwacji pod mikroskopem z zakresu rozwoju zarodka aby ustalić odpowiedni timing. Szkoda, że nie posiadam kamerki do mikroskopu, aby Wam to wszystko pokazać

Dokładnie smoki moje! A takie cuda w pierwszy dzień po dopuszczeniu samicy ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, sith114 napisał:

A takie cuda w pierwszy dzień po dopuszczeniu samicy ;) 

To żadne cuda, wszystkie mandaryny, które miałem tak samo reagowały. Zaraz po wpuszczeniu drugiego osobnika łączyły się w parę. Sporo mitów narosło  wokół tych ryb. W tej chwili mam dwie pary, parę  Synchiropus sycorax i parę Synchiropus Splendidus. Ryby mimo rożnych odmian nie zwracają na siebie uwagi, żerują obok siebie, często na tej samej skale.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, FajnyRadziu napisał:

Jedzą mrożonki ?

Samiec na 100%, samica coś tam atakuje ale nie miałem tyle czasu na obserwacje podczas karmienia. Ale i tak dodatkowo będę dostawać Kielze i inny żywy pokarm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, sith114 napisał:

Kielze

Kiełże to raczej za duże robale. Widłonogi będą lepsze. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.08.2020 o 12:38, katani napisał:

Rozmnożenie mandarynów to byłaby bomba. Jak coś piszę się na parkę.

Tak z ciekawości czym karmisz larwy? Ostatnio @Moljzeszpróbuje rozmnożyć błazenki. Może się podzielić doświadczeniem.

Błazenki są na pewno dużo łatwiejsze niż mandaryny. Z mandarynami jest problem właśnie z pokarmem. Nie wiem czy nie Tamara z Krakowa walczyła właśnie z odchowaniem mandarynów, kiedyś coś tam czytałem.

PS. Ja już nie próbuje ;)

 


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Produkcja pełną parą.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że się nie odzywam, nie znaczy, że nic się nie dzieje. Mam teraz 12 sztuk trzytygodniowych mandarynek :P to jak na razie mój rekord w utrzymaniu tych larw. Mają teraz ze 4 mm długości i piękny marchewkowy kolor. Niestety ich przyszłość nie wygląda różowo, zamówiłem w Niemczech porcję widłonogów Tisbe z racji tego, że za kilka dni powinny osiąść na dnie i pelagiczne widłonogi którymi je karmię w tym momencie przestaną się pewnie sprawdzać, ale niestety przysłali mi porcję euplotes. Mają tak zanieczyszczone kultury, że na jednego widłonoga przypada kilkaset tych pierwotniaków. Znacie może jakieś źródła w Europie gdzie można nabyć jekiekolwiek  harpacticoidy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marijo napisał:

To, że się nie odzywam, nie znaczy, że nic się nie dzieje. Mam teraz 12 sztuk trzytygodniowych mandarynek :P to jak na razie mój rekord w utrzymaniu tych larw. Mają teraz ze 4 mm długości i piękny marchewkowy kolor. Niestety ich przyszłość nie wygląda różowo, zamówiłem w Niemczech porcję widłonogów Tisbe z racji tego, że za kilka dni powinny osiąść na dnie i pelagiczne widłonogi którymi je karmię w tym momencie przestaną się pewnie sprawdzać, ale niestety przysłali mi porcję euplotes. Mają tak zanieczyszczone kultury, że na jednego widłonoga przypada kilkaset tych pierwotniaków. Znacie może jakieś źródła w Europie gdzie można nabyć jekiekolwiek  harpacticoidy? 

A w Szczecinie na uniwerku jest ten Chłop co dużo działa w temacie akwarystyki morskiej może oni coś maja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę do niego zadzwonić. Na zdjęciu uchwyciłem 4 sztuki, urosły na tyle. że nie muszę używać obiektywu od mikroskopu aby zrobić zdjęcie. Z tyłu za szybą przewód od lampy dla porównania skali. Podobno tak mają, że przed osiadaniem na dno okupują szyby.

mandarynki.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.