Skocz do zawartości

Historia edycji

Dr@co

Dr@co

Moc jaką ma zapewnić UPS to jedno, a czas podtrzymania to drugie. Zwykle UPS'y około 300 VA, takie "komputerowe" dają około 5 min podtrzymania. Ja mam UPS 1000VA z dwoma akumulatorami 60Ah. Obciążony na jakieś 20%. Daje mi to podtrzymanie na około 8 godzin. Zabezpiecz sobie pompę obiegową i cyrkulację. Dobrze, żeby UPS dawał na wyjściu pełną sinusoidę, ponieważ przy marnej jakości napięciu wyjściowym cyrkulatory 230V czasami źle pracują. Wielkość baterii UPS możesz wyliczyć następująco: pompy biorą ci np. 200W, czyli na godzinę potrzebujesz 200 Wh, dzielisz to na 12V i wychodzi ci jaki akumulator potrzebujesz (200/12 =   16,6 Ah). Jak potrzebujesz 10 h podtrzymania, to musisz już mieć akumulator 160Ah. Uwzględnij jeszcze straty przetwarzania 12VDC (24VDC) na 230VAC, tak przy dobrym UPS przynajmniej 5%.

Dr@co

Dr@co

Moc jaką ma zapewnić UPS to jedno, a czas podtrzymania to drugie. Zwykle UPS'y około 300 VA, takie "komputerowe" dają około 5 min podtrzymania. Ja mam UPS 1000VA z dwoma akumulatorami 60Ah. Obciążony na jakieś 30%. Daje mi to podtrzymanie na około 8 godzin. Zabezpiecz sobie pompę obiegową i cyrkulację. Dobrze, żeby UPS dawał na wyjściu pełną sinusoidę, ponieważ przy marnej jakości napięciu wyjściowym cyrkulatory 230V czasami źle pracują.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.