Skocz do zawartości
Pawelo2222

Czym osłonić odpieniacz od światła

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam pytanko; czy ma ktoś jakieś sprawdzone patenty na osłonięcie odpieniacza od światła? Aktualnie mam w sumpie małe szczepkarium i odrobina światła pada na odpieniacz, przez co zrobił się cały różowy od glonów wapiennych.

Pozdrawiam.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Może jakiś odbłyśnik zamontuj na światło z tej strony gdzie pada na odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najtaniej i najprościej -  przegrodą pionową z PVC spienionego. Dotniesz ten materiał nożykiem do pożądanego kształtu  i jest bezpeczny w kontakcie z wodą morską.

Edytowane przez twistman (wyświetl historię edycji)

Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, osna24 napisał:

Cześć,

Może jakiś odbłyśnik zamontuj na światło z tej strony gdzie pada na odpieniacz.

Mam lampkę tunze, która jest tuż pod taflą wody, ciężko by było odbłyśnik zamontować.

28 minut temu, twistman napisał:

najtaniej i najprościej -  przegrodą pionową z PVC spienionego. Dotniesz ten materiał nożykiem do pożądanego kształtu  i jest bezpeczny w kontakcie z wodą morską.

Rozumiem, że coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/pcw-spienione-pcv-czarny-reklamy-3mm-50x100cm-plyt-8978975728?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

A czy czarna folia, taka jak na przykład przykleja się na tył akwarium dałaby radę w słonej wodzie? Oczywiście taka bez kleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy to w sumie przeszkadza?
U siebie nie zauważyłem niczego złego od kiedy mam szczepkarium. Odpieniacz faktycznie z jednej strony się zaróżowił, ale pracuje tak samo


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, 9866666 napisał:

Pytanie czy to w sumie przeszkadza?
U siebie nie zauważyłem niczego złego od kiedy mam szczepkarium. Odpieniacz faktycznie z jednej strony się zaróżowił, ale pracuje tak samo

W sumie to mi jakoś szczególnie nie przeszkadza, przynajmniej jeszcze. Ale praktyczne to to też nie jest, bo czyści się okrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak nie powinno być, ale ja odpieniacz wyjmuję do czyszczenia może raz na rok - w sensie cały. Tak to tylko kubełek + pompa co jakiś czas :)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.