Skocz do zawartości
Moren

Wszystko porasta od dwoch miesiecy, co to?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Problem zaczął się około 2 miesiące temu wszystko było wcześniej w porządku nic nie było zmieniane światło itd. Akwa prowadzone dobre 4 lata nagle wszystko zaczęło porastać glonem, mchem, watą, piasek brązowy. Jak sobie z tym poradzic? Co podmiane czyszcze ile sie da a za dwa tygodnie jest to samo 337d3c5d10f56586a34c2c81491cd28f.jpg015fd3d23f4386eb2a0d3a4d819f509c.jpgc4ad7b2703d2830504cf35c38614a1de.jpged4c25938162e366ab911b586b7b98d6.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Sprawdziłbym TDS- em wodę RO i czy wszyscy mieszkańcy akwarium są "obecni". Jeżeli masz sumpa sprawdź czy nie czas już go wyczyścić i czy odpieniacz działa właściwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz działa ok, sump, jest jaki jest ceramika zaszla troche syfem, do tego jest kostka 20x20x10 pumeksu czy jak to sie tam nazywa ale ona tylko kokir ma brązowy nie ma zadnych glonów na sobie, pory są ladnie widoczne. Z rybek wszystko jest. Co do tdsa mam dwa. Jeden na wyjsciu po Ro pokazuje 1-2, reczny tds dlugopisowy pokazuje 1 ale nie raz na przedziale 4 lat robilem wode do 4 na tds i nic sie nigdy takiego nie dzialo. Z rok temu odstawilem vsv, tak mysle czy nie zacząc dawkowac spowrotem, bakterie leje i nic zero skutku, moze to wlasne one nie dzialają z braku pożywki?

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

miałem coś podobnego. Była zbyt słaba cyrkulacja w stosunku do ułożonej skały (więcej skały wcale nie znaczy lepiej tzw. gruzowisko).

W moim przypadku wszystko skończyło się katastrofą. Aktualnie jestem za "minimalist aquascape reef". No chyba, że duża ilość pomp cyrkulacyjnych nie stanowi problemu estetycznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że testy wody są ok ( mogą być bo glony zjedzą swoje ) Zastanów się co zmieniłeś .... może za dużo lejesz jakieś mikro, może za dużo i często karmisz  ... ect. Jak dla mnie w baniaku więcej jest papu niż korale i chciane organizmy mogą ogarnąć. Jak jest nadmiar i problem z eksportem tego pojawiają się dziwne rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zastanawiam sie czy nie wywalic połowę skaly, zrobic taki minimalist, lepsza cyrkulacja i syf nie ma sie gdzie odkładać w zakamarkach. Testy nie sa idealne bo tu nigdu idealnie nie bylo ale nie odbijalo sie to na wizualnym wyglądzie a teraz... Tak zastanawia mnie czy stałe dawkowanie atramentu na fosforany moze miec wpływ, dawke jaka daje to 10ml co drugi dzień zawsze na noc na 400l w obiegue6adb8ce466e35fe9f7c351f81b14621.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to mówisz o chlorku lantanu ???? Wyłapujesz ten "śnieg" w skarpetę filtracyjną lub na gąbkę ? Jeśli nie to zacznij.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...no tak, tylko jak to ruszysz, pojawią się straty.

Nie wiem, czy "Stara Gwardia" nie poleciła by zrobić restartu (raz a dobrze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Te "karpie" na pewno nie były takie duże od początku i to one tu paskudzą teraz parametry wody. Wymień rybki na młode. Zrób kilka podmian, posprzątaj w sumpie, dozuj więcej bakterii i dodawaj pożywkę. Wyjdzie na prostą ale nie z tymi wielkimi rybami ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale to mówisz o chlorku lantanu ???? Wyłapujesz ten "śnieg" w skarpetę filtracyjną lub na gąbkę ? Jeśli nie to zacznij.
Tak, wszystko idzie w skarpete a czesc odpieniacz wywala

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Te "karpie" na pewno nie były takie duże od początku i to one tu paskudzą teraz parametry wody. Wymień rybki na młode. Zrób kilka podmian, posprzątaj w sumpie, dozuj więcej bakterii i dodawaj pożywkę. Wyjdzie na prostą ale nie z tymi wielkimi rybami ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Tu tez moze coś w tym być, żreć chcą na potege a wywalać tez gdzieś muszą, moze i faktycznie za duzo syfu sie robi przez to w wodzie, czesc osiada miedzy skalami, część wchlania skała i mimo podmian dalej syf w wodzie

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy skale widać miejsca słabej cyrkulacji,ona też musi być poprawiona,przestawił bym jeden na tylną szybę,aby dmuchał na front

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.