Skocz do zawartości
opo

Tunze 6040 awarią sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po długiej przerwie mam problem z falownikiem z tytułu awaria wygląda następująco . Kontroler zaczął mrugać a wirnik nie może się obracać co sekundę drga jak by chciał ruszyć a nie mógł . Sprzęt działał poprawie od jakichś dwóch lat bez problemu . Spotkał się ktoś z Was z czymś takim jakieś propozycje czy śmietnik

 

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Ja swój kupiłem jako używany, który po ok 1,5 roku popsuł się w identyczny sposób. Niestety niemiecki sprzęt też się psuje. Podobne awarie są w chinczykach. Mi padła pompa obiegowa  i falownik Jebao. Falownik udało mi się 'rozebrać', w środku zalana jakimś  tworzywem jest elektronika ze sterownikiem silnika. Nie udało mi się odczytać oznaczeń na scalakach, co i zresztą nic nie da. Może i celowo się to robi by napędzać sprzedaż, bo sama elektronika powinna przeżyć kilka razy elementy mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 6040 - i co dziwne zachowuje się dokładnie tak jak piszesz,  ale u mnie wtedy gdy włączę przerwę na karmienie, po wyłączeniu przerwy działa normalnie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz zasilacz bo to on może być przyczyna awarii a cała reszta jest ok.

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.