Skocz do zawartości
miech

Doświetlenie tyłu akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy czym doświetlić tył akwarium o wymiarach 150x60x50 na chwilę obecną świece maxspect razor 300w i po jednej świetlówce t5 ati blue 54w zamontowane jedna z przodu, a druga z tyłu maxspect, ale potrzebuje doświetlić jakieś 5 cm tyłu akwarium bo na szybie rosną mi monntipory i briareum, oświetlenie ma być tylko i wyłącznie w kolorze niebieskim i musi to być ledaby wyciągnąć świecenie fluo tych korali. Nie chcę lutować diod tylko kupić coś gotowego na jednym serwisie znalazłem coś takiego 

Świetlówka LED PLANT BLUE do roślin akwarium 130cm

Da to radę ma się świecić tylko w nocy aby było widać fluo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miech nie wystarczyło by lampy zawiesić trochę wyżej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się dziwię że nie ma dostępnych nóżek dla lamp dłuższych o około 2cm na wysokości. Była by możliwość skierowania światła pod kątem. Wiele problemów by to rozwiązało 

Bo na linkach można jeszcze coś pokombinować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej wysokości od tafli wody macie powieszoną lampę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

Na jakiej wysokości od tafli wody macie powieszoną lampę

U mnie jest 14 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.08.2020 o 14:16, miech napisał:

Potrzebuje pomocy czym doświetlić tył akwarium o wymiarach 150x60x50 na chwilę obecną świece maxspect razor 300w i po jednej świetlówce t5 ati blue 54w zamontowane jedna z przodu, a druga z tyłu maxspect, ale potrzebuje doświetlić jakieś 5 cm tyłu akwarium bo na szybie rosną mi monntipory i briareum, oświetlenie ma być tylko i wyłącznie w kolorze niebieskim i musi to być ledaby wyciągnąć świecenie fluo tych korali. Nie chcę lutować diod tylko kupić coś gotowego na jednym serwisie znalazłem coś takiego 

Świetlówka LED PLANT BLUE do roślin akwarium 130cm

Da to radę ma się świecić tylko w nocy aby było widać fluo

Są firmy i prywatne osoby,  które zmontują na zamówienie belkę Led o wymiarach i  barwach jakie będziesz chciał i to w przyzwoitych cenach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoi na nóżkach maksymalnie podniesiona i nie chciałbym jeszcze wyżej jej podnosić wydaje mi się ta wysokość optymalna dla korali, a co myślicie o świetlówkach APE Led Poland Actinic światło UV + nlue 1:1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.