Skocz do zawartości
Nosaczpospolity

Obsada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

kupuje w tym miesiącu akwarium 70-90 l i czy oprócz pary błazenków mogę mieć jeszcze jakieś ryby czy już nie będzie na żadne miejsca? Może są jakieś inne ładne i przydatne ryby które zmieszczą się w takim litrażu  zamiast błazenków?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysiptera springeri

Chrysiptera parasema

Chromis vanderbilti

Nemateleotris magnifica

Centropyge flavicauda

Caracanthus madagascariensis

Eviota pellucida

Gobiodon histrio

Gobiodon okinawae

Ecsenius bicolor

Plectranthias inermis

 

Trudne do utrzymania, ale fajne:

Amblygobius hectori

Amblygobius rainfordi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Escenius bicolor podgryza polipy u sps/lps. Co do obsady rybnej trzeba wziąć pod uwagę czy komuś ktoś nie zrobi krzywdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dla syna napisał:

Escenius bicolor podgryza polipy u sps/lps. Co do obsady rybnej trzeba wziąć pod uwagę czy komuś ktoś nie zrobi krzywdy. 

Ja mam tę rybkę w kostce 40x40 i nigdy nie widziałem, aby ta rybka interesowała się jakimikolwiek koralami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Arek77 napisał:

Ja mam tę rybkę w kostce 40x40 i nigdy nie widziałem, aby ta rybka interesowała się jakimikolwiek koralami. 

A ja ją miałem w 125l i 4 miesiące walczyłem aby ją wyłowić. Wszystkie korale mi skubała aż do szkieletu. A zwrócił uwagę na nią @=Fresz=czy mi nie podgryza polipów. No i miał rację. Wg mnie ta ryba to dewastator. Spsy i lpsy nie miały życia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Nosaczpospolity napisał:

Witam, 

kupuje w tym miesiącu akwarium 70-90 l i czy oprócz pary błazenków mogę mieć jeszcze jakieś ryby czy już nie będzie na żadne miejsca? Może są jakieś inne ładne i przydatne ryby które zmieszczą się w takim litrażu  zamiast błazenków?

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Gdybym układał jeszcze raz obsadę do swojej 60-litrowej kostki to oprócz błazenkòw, zdecydowałbym się na babkę symbiotyczną z krewetką.... jak się ma trochę szczęścia i znajdą sobie miejsce widoczne dla obserwatora to stanowią super ciekawy duet do oglądania (przynajmniej dla mnie;)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.