Skocz do zawartości
waldek123blau

Akwarium i Kessil AP 700

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy temat Lampy Kassil AP 700

Kontynuacja z wątku @waldek123blau
Moderacja

 

 

Już pomału okazuje się że mam za małe akwarium i zacząłem myśleć o szerszym bo długość i głębokość akwarium jest ok. Korale tak się rozrosły. np. Sarcophyton długopolipowy ma 40cm średnicy czy Seriatopora ma 30cm średnicy. Zobaczyłem ten przez Ciebie na naszym forum zamieszczony film z akwarium 4000 Litrów i się zakochałem w tej szerokości akwarium.ten film:

 

I w takim akwarium brak korony jest wręcz wskazane! Ja w obecnym szkiełku mam koronę i chyba ją wkrótce zlikwiduję - tak mi się spodobało.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 07:56, waldek123blau napisał:

tak mi się spodobało.

Dokładnie, nie tak dawno publikiwalam ten filmik na czatbox, też mi się podoba.

Ja mam szerokość 100cm więc juz jest fajnie, ale ogólnie bryła tego zbiornika z YT też mi się podoba, a zaplecze to bajka :wub:

To myśl nad zmianą... ;)

 

 

Interesuje mnie co to za lampy są..? mega fajne


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Beti napisał:

Interesuje mnie co to za lampy są..? mega fajne

Lampy ledowe oczywiście - ale ta konstrukcja czyli stelaż jest bardzo fajnie i zgrabnie zrobiona! U mnie po remoncie salon się tak powiększył że zmieści się akwarium nawet 200 cm szerokości bez problemu. Salon mam o wymiarach 14 metrów  x 4,5 metra więc jest potencjał. Wyrzuciłem kominek którego z lenistwa od 4 lat nawet nie rozpaliłem i poprzestawiałem meble tak że można rowerem jeździć! he he he.

Oczywiście takiej wielkości akwarium musiało by być klejone na miejscu bo przez drzwi czy okno się nie zmieści. Zrobił bym to już teraz tylko przeraża mnie przesiadka korali czy ryb. Trzeba najpierw się dobrze do tego przygotować Zgromadzić zbiorniki do przetrzymywania ryb, korali czy skały przez okres klejenia akwarium i urządzania go. Dostosowania nowego miejsca pod akwarium czyli doprowadzeniu prądu lub rur do komina. Muszę dokupić z 200kg skały i ją ożywić w sumpie. Tak więc myślę że w lato przyszłego roku będę stawiał większe szkiełko.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,
wszystko ladnie pięknie, tylko podloga musi wytrzymac te ok 5 ton[emoji3]

Dokładnie, nie tak dawno publikiwalam ten filmik na czatbox, też mi się podoba.
Ja mam szerokość 100cm więc juz jest fajnie, ale ogólnie bryła tego zbiornika z YT też mi się podoba, a zaplecze to bajka :wub:
To myśl nad zmianą... [emoji6]
Interesuje mnie co to za lampy są..? mega fajne
Kessil AP 700 Beti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, korabol napisał:

Kessil AP 700 Beti

Dzięki :smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Beti napisał:

Dzięki :smile_wink:

Kessil AP 700 Beti

Witam

Co w tej lampie jest , że taka droga.

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie[emoji3] Kessil, pewnie dlatego.
A tak na poważnie, z tego co wyczytałem na niemieckich forach, mają ponoć bombowe światło pod którym ponoć wszystko rośnie jak lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, korabol napisał:

mają ponoć bombowe światło pod którym ponoć wszystko rośnie jak lala.

To bardzo ciekawa właściwość i pewnie warta takich pieniędzy, bo u mnie makroglony rosły najlepiej pod jakąś najtańszą lampką Aquela, a zoasy wyciągały się strasznie i wegetowały. Pod inną lampką znów niektóre zoasy rosną super, a inne i makroglony ledwie wegetują, więc taka uniwersalna lampka to by było coś wartego każdych pieniędzy, tylko jak korale i glony do tego przekonać, zwłaszcza, że mają tak różne wymagania :clowning:clowning:clowning

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje lampy sam zrobiłem i wszystko rośnie nie miłosiernie.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.08.2020 o 18:39, JerzyB napisał:

Kessil AP 700 Beti

Witam

Co w tej lampie jest , że taka droga.

Pozwolę sobie wkleić tutaj linka odnośnie tej lampy, niezła cena.

https://www.coralhouse.pl/lampa-led-kessil-ap700~p33056

Filmik też dużo wyjaśnia.

 

 

W dniu 15.08.2020 o 09:40, waldek123blau napisał:

Tak więc myślę że w lato przyszłego roku będę stawiał większe szkiełko.

Trzymam kciuki, będzie kozacki odjazd.. jak postawisz identyczny zbiornik, życzę Ci tego. ;)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Beti napisał:

Pozwolę sobie wkleić tutaj linka odnośnie tej lampy, niezła cena.

https://www.coralhouse.pl/lampa-led-kessil-ap700~p33056

Filmik też dużo wyjaśnia.

 

 

Trzymam kciuki, będzie kozacki odjazd.. jak postawisz identyczny zbiornik, życzę Ci tego. ;)

 

ap700 wiszą nad zbiornikami w coralhouse. Korale pod nimi wyglądają100 razy lepiej niż u mnie pod T5 i rosną też bardzo dobrze. Ja bym się skusił, ale ta cena...


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, katani napisał:

ap700 wiszą nad zbiornikami w coralhouse. Korale pod nimi wyglądają100 razy lepiej niż u mnie pod T5 i rosną też bardzo dobrze. Ja bym się skusił, ale ta cena...

Pod każdym niebieskim korale wyglądają lepiej, tylko czy prawdziwie. Jak patrzę na zdjęcia karolowców robione pod Led z pomarańczowyf filtrem to zadtanawiam sie czy to kosmita.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@waldek123blau

tu masz jak powstawało akwarium, świetnie pomyślana konstrukcja skały i jej rozmieszczenie.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, lampa ma te same bolączki, co inne markowe ledy: absurdalnie wysoka cena, za mała moc, za mała powierzchnia. Jak nie powiesisz kilku lamp, nawet nad mniejszym baniakiem, boki korali zawsze będą niedoświetlone i gorzej wybarwione. U Waldka zdaje się jest teraz ok 1500W w ledach DIY, co w przeliczeniu na te kesile daje ich liczbę 8 i - bagatela - prawie 40 tyś zł (4899 za 185W). A opisy producenta... hmmm, jak to mówią, każda pliszka swój ogonek chwali. Niech ktoś znajdzie jakąś markową lampę, która wchodząc na rynek nie miała być przełomem itd itp;-)

3 godziny temu, norbi2222 napisał:

Pod każdym niebieskim korale wyglądają lepiej, tylko czy prawdziwie. Jak patrzę na zdjęcia karolowców robione pod Led z pomarańczowyf filtrem to zadtanawiam sie czy to kosmita.

:-) Dokładnie. Najlepiej jeszcze zdjęcie robione od góry, bo właśnie nie widać wtedy burych, niedoświetlonych boczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się dobrze przyjrzycie to na filmiku który wstawiła Beti widac jak barfzo niedoświetlony jest środek akwarium. Faktem jest że właściciel tak rozplanowal rafę by wszystkie sps-y stały centralnie pod Kessil-ami.

Lampy robia wrażenie, przynajmniej na filmie, cena tez je robi, dziwne tylko że w niemczech wołają nie cały 1000€ a w Polsce prawie 5000pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent twierdzi ze widmo świetlne jest bardzo zbliżone do Lamp HQI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Słony leszcz napisał:

U Waldka zdaje się jest teraz ok 1500W w ledach DIY, co w przeliczeniu na te kesile daje ich liczbę 8 i - bagatela - prawie 40 tyś zł (4899 za 185W). A opisy producenta... hmmm, jak to mówią, każda pliszka swój ogonek chwali. Niech ktoś znajdzie jakąś markową lampę, która wchodząc na rynek nie miała być przełomem itd itp;-)

:-) Dokładnie. Najlepiej jeszcze zdjęcie robione od góry, bo właśnie nie widać wtedy burych, niedoświetlonych boczków.

U mnie obecnie nad szkiełkiem wiszą trzy lampy po 610 Watów realnego światła. Moc teoretyczna każdej lampy jest większa czyli 700 Watów ale zastosowałem mniejsze drivery aby wydłużyć żywotność ledów. Wymieniłem te lampy jakieś 3 miesiące temu.  Co robi razem 1830 Watów. Jestem bardzo z nich zadowolony. -  świecą pełną mocą codziennie przez 6 godzin  a Dwie godziny trwa u mnie wschód i też przez 2 godziny zachód. Myślę że zupełnie wystarczą dla moich potrzeb. Kessil to oczywiście prestiż i jeśli ktoś ma środki to czemu nie? Ja na wybarwienie i wzrost korali pod swoimi lampami Diy nie narzekam.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, waldek123blau napisał:

wiszą trzy lampy po 610

:-) Czyli jednak 10 kissilów byś potrzebował = 48 990zł (no, może rabat jakiś byś dostał;-) A jeszcze przecież Ty tam nie masz nie wiadomo jak wymagających korali i "majtkowych" kolorów, bo na to pewnie by trzeba drugie tyle mocy zamontować na ten litraż.

Prestiż i wybajerzona apka do sterowania... ale czy to na prawdę jest warte grubo ponad 40 tysięcy? 40k to utrzymanie akwa 1000L przez 40 miesięcy (zakładając dość grubo 1zł/litr/msc). Albo naprawdę solidny setup na duże akwarium. Przepraszam, że Ci temat troluję, ale jak czytam że cena 4899zł za 185W led jest ok i nie powinna dziwić, to jednak coś mnie trąca;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Przepraszam, że Ci temat troluję, ale jak czytam że cena 4899zł za 185W led jest ok i nie powinna dziwić, to jednak coś mnie trąca;-)

W naszych realiach to cena z kosmosu. Dla przeciętnego francuza, niemca, anglika, szwajcara itp. to wydatek połowy (a pewnie i mniej) wypłaty.
Kogo stać to kupi (a gdyby takich nie było to lamp by też nie było), a tych których nie stać będą psioczyć (bez urazy dla kogokolwiek). Tak jest ze wszystkimi dobrami - samochody, biżuteria, żywność, wakacje itp. itd. Dla Ciebie lampa za 5 tys zł to drogi wydatek, dla innych wydać 100 zł na rybkę to nieporozumienie. Jak to mówią - punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ;)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, goclik napisał:

W naszych realiach to cena z kosmosu. Dla przeciętnego francuza, niemca, anglika, szwajcara itp. to wydatek połowy (a pewnie i mniej) wypłaty.
Kogo stać to kupi (a gdyby takich nie było to lamp by też nie było), a tych których nie stać będą psioczyć (bez urazy dla kogokolwiek). Tak jest ze wszystkimi dobrami - samochody, biżuteria, żywność, wakacje itp. itd. Dla Ciebie lampa za 5 tys zł to drogi wydatek, dla innych wydać 100 zł na rybkę to nieporozumienie. Jak to mówią - punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ;)

Tu nie chodzi o to, kogo na co stać, tylko ile obiektywnie ta lampa jest warta. Jak pominiesz marketingowe bajery, to zostaje Ci lampa o mocy zaledwie 185W, którą możesz sobie oświetlić 200, może 300L baniak spsowy. A i też szału nie będzie, bo boczki korali będą niedoświetlone z powodu mocno punktowego światła. Nie chodzi tu o "psioczenie", ale o jakąś tam postawę świadomego konsumenta. Jak coś jest przewartościowane, to warto o tym mówić, po to to forum jest między innymi. Co do realiów Francuza, Niemca, Anglika... żyję w Polsce, lampę wystawia polski sklep i szerze mówić mało mnie obchodzi, na co stać Niemca, Francuza, Anglika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldek, taki zbiornik jak na filmie strzał w 10 (oczywiście pisze subiektywnie), bardzo mi się podobają głębokie i jednocześnie w proporcji nie wysokie akwaria. Patrząc po twoich innych projektach na pewno będzie wysoki poziom:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Słony leszcz napisał:

Tu nie chodzi o to, kogo na co stać, tylko ile obiektywnie ta lampa jest warta. Jak pominiesz marketingowe bajery, to zostaje Ci lampa o mocy zaledwie 185W, którą możesz sobie oświetlić 200, może 300L baniak spsowy. A i też szału nie będzie, bo boczki korali będą niedoświetlone z powodu mocno punktowego światła. Nie chodzi tu o "psioczenie", ale o jakąś tam postawę świadomego konsumenta. Jak coś jest przewartościowane, to warto o tym mówić, po to to forum jest między innymi. Co do realiów Francuza, Niemca, Anglika... żyję w Polsce, lampę wystawia polski sklep i szerze mówić mało mnie obchodzi, na co stać Niemca, Francuza, Anglika.

Nie ma czegoś takiego jak obiektywna wartość. Każda wartość jest subiektywna. Producent ustala wartość przedmiotu na podstawie sobie znanych zmiennych (badania, marketing, materiały itd.). Dystrybutorzy wyceniają swoje usługi i dodają koszt do wartości produktu, który finalnie może kupić klient. Z tym, że dla jednego klienta wartościowe mogą być "marketingowe bajery", dla innego fakt, że może kupić lampę, powiesić i nic więcej go nie interesuje, a dla jeszcze innego bajerancka apka na telefon lub ładny wygląd. I który z nich ma rację? Każdy. Bo każdy kupuje to na czym mu zależy. I nie ma tutaj nic do rzeczy świadomość konsumencka.

Jasne, że gdyby wziąć pod uwagę jedynie koszt materiałów to te zapewne będą stanowić ułamek ceny. Jednak produkcja i dystrybucja czegokolwiek tak nie działa. Każdy musi zarobić. Lampę wystawia polski sklep jednak wątpię, żeby z uwagi na to producent/sklep obniżył cenę do polskich realiów. 

I żeby nie było - nie twierdzę, że nie masz racji. Również uważam, że cena względem mocy jest mocno przegięta. Cały mój baniak z życiem nie kosztuje tyle co ta lampa.
Z drugiej strony gdyby było mnie na nią stać to czy z automatu bym ją odrzucił tylko dlatego, że droga? Cieżko powiedzieć ;)


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Tu nie chodzi o to, kogo na co stać, tylko ile obiektywnie ta lampa jest warta. Jak pominiesz marketingowe bajery, to zostaje Ci lampa o mocy zaledwie 185W, którą możesz sobie oświetlić 200, może 300L baniak spsowy. A i też szału nie będzie, bo boczki korali będą niedoświetlone z powodu mocno punktowego światła. Nie chodzi tu o "psioczenie", ale o jakąś tam postawę świadomego konsumenta. Jak coś jest przewartościowane, to warto o tym mówić, po to to forum jest między innymi. Co do realiów Francuza, Niemca, Anglika... żyję w Polsce, lampę wystawia polski sklep i szerze mówić mało mnie obchodzi, na co stać Niemca, Francuza, Anglika.

Nie wiem na ile, ani czy w ogóle parasz się zawodowo handlem międzynarodowym, produkcją (z nakładami na rozwój), a co za tym idzie z walką z nieuczciwą konkurencją itp., ale jeśli nie to uwierz mi, że nie wszystko da się wziąć na tzw. "chłopski rozum". 

Cena - nie ma czegoś takiego jak polska cena i inne ceny w handlu międzynarodowym. Dla przykładu powiedzmy, że Kessil obniża cenę lampy dla dystrybutora w Polsce i ten może ją sprzedawać  za 3 000 zł. No i mamy od razu raban klientów z innych krajów, dlaczego w Polsce ta lampa tak tanio kosztuje (jakieś 680 euro) a u nich dla przykładu 1 000 euro. W dobie internetu będą wiedzieć o tym od razu. I tutaj wystąpią dwa scenariusze:

- klienci z innych (zazwyczaj bogatszych krajów obrażają się na Kessila) i nie kupują ich lamp - Kessil traci na obrocie i zyskach

- klienci dzięki zakupom internetowym zaopatrują się w lampy u polskiego dystrybutora - tutaj Kessil też traci, tylko że na marży i zyskach.

Szczerze? Przy rynkach zachodnich, bogatych rynkach azjatyckich to Polska jest dla Kessila w skali globalnej nic nie znaczącym punktem na mapie i bez unoszenia się honorem i obrazy można to sobie szczerze założyć. To jest niszowe hobby, i choćby ta lampa kosztowała 1 000 zł, nie spowoduje, że nagle pojawi nam się w tym kraju 100 tys. zbiorników z morszczyzną. To nie jest telewizor i nie musi być w każdej chałupie.

Jako przykład podam Ci tutaj odwrotną sytuację, z polską firmą eksportującą swoje produkty na zachód. Też niszowy rynek - sprzęt nie dla przeciętnego Kowalskiego, tylko dla grupy miłośników dobrego dźwięku zwanej audiofilami. Polska firma Amplifon robiąca dobre wzmacniacze lampowe. Urządzenia trafiły do jednego zachodniego dziennikarza zajmującego się tematyką, drugiego, zebrały dobre recenzję w branżowej prasie, a już stosunek jakość - cena był dla nich rewelacyjny (wiadomo, wzmaki były robione na polski rynek). Pojawili się dystrybutorzy chętni do współpracy, z tym że nie z takimi cenami. Nie wyobrażali sobie sytuacji, gdzie w Polsce wzmacniacz będzie kosztował 6 tys. złotych, a u nich 6 tys. euro.  Z kolei sprzedaż za 6 tys. złotych wyrażonych w euro też nie wchodziła w rachubę, bo marża musiała być większa, utrzymanie salonu, pracowników, serwisu itp kosztuje i nie wyobrażali sobie sprzedaży z tak niskim zarobkiem na jednostkowej sztuce. Powód oczywisty - rynek niszowy i z założenia wiedzieli że nie będą tego sprzedawać w tysiącach sztuk rocznie. W efekcie Amplifon podniósł ceny na polskim rynku. Nie wiem jak tam ze sprzedażą i firmą na dzień dzisiejszy, bo nie śledzę ich losów od lat, ale ten przykład pokazuje że jak nie masz dużego obrotu, to musisz mieć duży zysk jednostkowy, inaczej nie przetrwasz. 

Nie bronię tutaj polityki cenowej Kessila, po prostu wyjaśniam mechanizmy.

To tyle w kwestii różnicy cen, a co do różnicy pomiędzy marketingowymi bajerami a kosztami produkcji (koszt produkcji w USA vs Chiny), kosztami badań, rozwoju firmy, inwestycji w nowe technologie, to już temat na inną rozprawę, teraz muszę odpocząć.

Tak jeszcze jak ktoś słusznie zauważy - cena odpowiada kupujesz, cena nie odpowiada - nie kupujesz. Nie ma sensu doszukiwać się drugiego dna. 

Edytowane przez Ironista (wyświetl historię edycji)

I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Kessila dla mnie to zupełne nieporozumienie w zestawieniu ze średnimi zarobkami w PL. To lampa robiona nie nasze rynki i to chyba wszystko co można powiedzieć. Ja osobiście cieszę się że mamy jeszcze świadomych konsumentów którzy piszą, że cena jest z księżyca bo..... jest. Tak wysokiej ceny nie tłumaczy technologia bo to teraz żadna technologia, materiały- bo to nic drogiego, działy R&D - bo to proste rzeczy a jedynie grupa docelowa odbiorców dla których cena jest ok czyli rynki DE, GB, FR, US itp. Jedyne czego kompletnie nie ogarniam to przyzwolenie konsumentów na drożyznę bo....to do akwarium morskiego i musi być drogie. Bzdura. Drogi to jest transport zwierząt z drugiego końca świata do nas. Cały hardware to naprawę proste rzeczy które nie muszą tyle kosztować. Ostatnio tu na forum czytałem pochlebne opinie odnośnie czyścika do szyb za ponad 400pln, że czyscik super i cena ok. To dlatego to tyle kosztuje. Bo cena jest uzależniona tylko od tego ile ktoś jest w stanie za coś zapłacić. Jak my konsumenci godziny się na drożyznę to wszytko będzie drogie. Bo musi zarobić producent, dystrybutor i sklep i że każdy ma koszty ble ble ble. Mnie jako konsumenta koszty powyższych nie interesują. Niech się dogadują jak chcą. Ja chcę kupić przyzwoity produkt w przyzwoitej cenie. To wszytsko. Tak proste jak to. Cała ideologia jest zbędna. Jak byśmy tolerowali cenę bochenka chleba na poziomie 300 PLN tyle by kosztował bo musi zarobić, rolnik, młynarz, piekarz no i sklep.

 

Uszanowanie. Pzdr - GrzechotniC

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.