Skocz do zawartości
Puszek19

Przesiadka na większe akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł ten czas kiedy trzeba zmienić szkiełko na większe :) (chyba ulubiony moment każdego akwarysty )  .  Mam kilka pytań do osób które przerabiały ten temat . 

-  ile %% wody ze obecnego akwarium przelać do nowego akwarium  (obecne akwarium ok 225l w obiegu nowe ok 350l ) 

-  jak przenieść skale z SPS żeby ich nie połamać ? Dodam ze mam konstrukcje sklejona  ze skal ok 50cm długa i 35cm wysoka . 

- czy przekładamy skale , korale ,ryby naraz  czy lepiej  rozłożyć to na kilka dni  ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli dasz rade to 100% wody do nowego akwa  .  najlepiej zbieraj wodę z podmianki   niech się kreci np. w beczce . i jeśli nazbierasz wodę to  10 % nowej wody do nowego akwa .

całą skałke bedziesz miał trudno przenieść i uwazaj  bo klejona skała moze puscic i bedzie kłopot.możesz  narobić więcej szkód

ja robiłem w styczniu  przekładkę i zrobiłem ją w jeden dzien . jeśli jest mozliwośc .

dojzewanie na nowo  i tak cie nie ominie. straty myśle że też bedą  oby jak najmniejsze.

powodzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze 90% wody to max co możesz zebrać, 100% nierealne.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Puszek19 napisał:

a co z piachem tez go przenieść ? 

Chyba że go mega wypluczesz, zazwyczaj daje się nowy.Można dać garść starego na szczep.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Puszek19 napisał:

a co z piachem tez go przenieść ? 

Ja dałem stary, a resztę uzupełniłem nowym. Przed włożeniem przepłukałem z wodzie ze starego baniaka, ale wiele syfu nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli akwarium będzie stało w innym miejscu, to możesz śmiało rozłożyć to na kilka dni, lub nawet zbierać wodę z podmian żeby jak najmniej boleśnie to przeszło. Ogólnie dla mnie wszelkie przekładki to dramat. Zadbaj też o napowietrzanie zwierzaków jak sprzęt odłączysz


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie . Proszę o radę jak bezpiecznie przenieść cale życie. 

Mam w tej chwili akwarium 50l chce zmienić na 140l . W akwarium mam około 30 korali które już nie maja miejsca. Dodatkowo okolo 5 kg. żywej skały i żywy piasek 5kg. Jak się zabrać do przeniesienia wszystkiego ? 

Podeślę zdjęcia jak to wygląda. 20200817_134428_copy_980x2016.thumb.jpg.487e9c40cd610008ce2e121b0309f37d.jpg

20200823_204759_copy_980x2016.jpg

Podeślę zdjęcia jak to wygląda. 

Dodatków chce dołożyć około 5 kg suchej skały.20200817_134428_copy_980x2016.thumb.jpg.487e9c40cd610008ce2e121b0309f37d.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.