Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Trzy dni temu zalałem akwarium i sumpa na wodą kranową na próbę żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. Pytanie brzmi czy muszę całą wodę zlać z akwarium i sumpa czy coś się stanie jeśli zostanie 100-150l?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy prowadza zbiorniki na wodzie kranowej (podobno)
Jeżeli masz zamiar zostawic 100-150 litrow to jaki sens na uzupełnianie reszty Ro? Lej kranowe zrob icp wtedy bd miał odp , albo ,złej wszystko zalej Ro zrob solanke i napewno będziesz miał mniej problemow .

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcesz  miec problemów juz na poczatku to lepiej  zlej to  wszystko. i zrób solanke na RO 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mateusz140 napisał:

Jeżeli masz zamiar zostawic 100-150 litrow to jaki sens na uzupełnianie reszty Ro?

Bo będzie kilka razy rozcieńczona, raczej nie powinno być problemu, chociaż to zależy od tej kranówy, każda jest inna i zawsze jakieś ryzyko jest.  A problem z prowadzeniem akwa na kranówie, to chyba przede wszystkim uzupełnianie odparowanej wody, bo wtedy wszystko się zaczyna kumulować i żadne ICP tutaj nie pomoże. Sam zalałem baniak kranówą, żeby namnożyć bakterie, a potem to wylałem, ale jakoś wszystkiego dokładnie nie ściągałem, tylko tyle, ile zleciało i żadnych plag jak na razie (odpukać!) nie ma.

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo będzie kilka razy rozcieńczona, raczej nie powinno być problemu, chociaż to zależy od tej kranówy, każda jest inna i zawsze jakieś ryzyko jest.  A problem z prowadzeniem akwa na kranówie, to chyba przede wszystkim uzupełnianie odparowanej wody, bo wtedy wszystko się zaczyna kumulować i żadne ICP tutaj nie pomoże.
Nie no to po co zmieniac Filtry w Ro jak nie pokazują 0? Kilka razy rozcieńczona wciąż bedzie to ponad 120ppm w przypadku mojej kranówki zmieszanej z ro w stosunku mniej więcej 1/4 , są ludzie którzy prowadza na samej kranówce włącznie z dolewka ale to raczej bardzo ryzykowne i wymaga tak wiedzy jak szczęścia

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Mateusz140 napisał:

Nie no to po co zmieniac Filtry w Ro jak nie pokazują 0?

Bo tą wodą uzupełniasz odparowaną i zaczyna się kumulacja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to kłótnia? Czy raczej próba doradzenia użytkownikowi bezpiecznego rozwiązania?
Dolewasz kranówki do akwarium? Bo ja nie stad moja rada by zlac wszystko

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Mateusz140 napisał:

Czy to kłótnia? Czy raczej próba doradzenia użytkownikowi bezpiecznego rozwiązania?
Dolewasz kranówki do akwarium? Bo ja nie stad moja rada by zlac wszystko

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Jaka kłótnia? I o co? Przecież każdy chyba wie, że używanie RODi jest najbezpieczniejsze i nie ma co z tym dyskutować. Pytanie było, czy jak na początku zostawi trochę kranówy, to coś złego się stanie. Według mnie i tylko według mnie, to raczej mu baniaka nie wysadzi, ale i tak ryzyko jakieś jest, więc napisałem, że tak też można, ale po co ryzykować? Przecież i tak potem trzeba wszystko robić na RODi, żeby uniknąć kumulacji i niepotrzebnych substancji, tylko tyle :cat:

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo będzie kilka razy rozcieńczona, raczej nie powinno być problemu, chociaż to zależy od tej kranówy, każda jest inna i zawsze jakieś ryzyko jest.  A problem z prowadzeniem akwa na kranówie, to chyba przede wszystkim uzupełnianie odparowanej wody, bo wtedy wszystko się zaczyna kumulować i żadne ICP tutaj nie pomoże. Sam zalałem baniak kranówą, żeby namnożyć bakterie, a potem to wylałem, ale jakoś wszystkiego dokładnie nie ściągałem, tylko tyle, ile zleciało i żadnych plag jak na razie (odpukać!) nie ma.
Napisałeś że raczej nie powinno być problemów, więc moje pytanie czy to praktykowałeś? Czy tylko Ci się wydaje?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zalewam akwa kranówką.

20200823_174626.thumb.jpeg.0605559be1966ecccee01d8b0c6f003f.jpeg

Do jutra będzie kręcić się na maksymalnym ustawieniu pompy obiegowej, aby wypłukać resztki syfu z piasku i że skały. Jutro mam zamiar spuścić kranówkę ile się da, ale i tak zostanie w piachu i mokrej skałe ok 10 % objętości wody (ok 30-40l). Następnie będę wlewał wodę RODI.

Uważam, że taka ilość wody kranowej (wody zdatnej do picia!!!) nie będzie miało żadnego negatywnego wpływu na późniejsze działanie akwa.....wszelkie następne dolewki będą na RODI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Mateusz140 napisał:

Napisałeś że raczej nie powinno być problemów, więc moje pytanie czy to praktykowałeś? Czy tylko Ci się wydaje?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Przecież napisałem, że sam zacząłem na kranówie, żeby namnożyć bakterie i potem to wylałem, ale pewnie z 10% - 15 % zostało i nic się nie wydarzyło, poza tym, że cykl azotowy na suchej skale zamknął się w tydzień:):):). Poza tym - jak chyba przypuszczasz - każda kranówa jest inna,  na jednej nie będzie żadnych problemów, a na innej będą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mowa tu o 100-150 litrach w akwarium 400 i nie wiemy czy rady nie zaczną stosować nowi użytkownicy forum

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Panowie mowa tu o 100-150 litrach w akwarium 400 i nie wiemy czy rady nie zaczną stosować nowi użytkownicy forum

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


A wiec ja stanowczo odradzam i pozdrawiam serdecznie

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Od porad z kranówkami bym się wstrzymał bo to loteria i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Arek77 napisał:

Do jutra będzie kręcić się na maksymalnym ustawieniu pompy obiegowej, aby wypłukać resztki syfu z piasku i że skały. Jutro mam zamiar spuścić kranówkę ile się da, ale i tak zostanie w piachu i mokrej skałe ok 10 % objętości wody (ok 30-40l). Następnie będę wlewał wodę RODI.

Potrzymaj z tydzień albo chociaż kilka dni na tej kranówie i daj bakterii, bakterie mnożą się o wiele szybciej w słodkiej wodzie i cykl Ci się zamknie o wiele szybciej, o ile Ci zależy na czasie :D

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie. Od porad z kranówkami bym się wstrzymał bo to loteria i tyle. 
Dokładnie o Tym pisze .

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, klossowski napisał:

Potrzymaj z tydzień albo chociaż kilka dni na tej kranówie i daj bakterii, bakterie mnożą się o wiele szybciej w słodkiej wodzie i cykl Ci się zamknie o wiele szybciej, o ile Ci zależy na czasie :D

Właśnie zależy mi na czasie.... jutro wieczorem ma się krecić już solanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arek77 napisał:

Właśnie zależy mi na czasie.... jutro wieczorem ma się krecić już solanka.

Ale na solance tak szybko się nie namnożą, potrzymaj w słodkiej i dodawaj codziennie trochę soli z bakteriami i pożywką, a po tygodniu to do sra..za i zalać żywą wodą i masz super start, sam tak robiłem i polecam :waving

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, klossowski napisał:

Ale na solance tak szybko się nie namnożą, potrzymaj w słodkiej i dodawaj codziennie trochę soli z bakteriami i pożywką, a po tygodniu to do sra..za i zalać żywą wodą i masz super start, sam tak robiłem i polecam :waving

Co, jak i dlaczego napiszę wieczorkiem w swoim poście.... nie będę tu koledze robić konkurencji:).

2 godziny temu, TalonLeTraceur napisał:

Pytanie brzmi czy muszę całą wodę zlać z akwarium i sumpa czy coś się stanie jeśli zostanie 100-150l?

A czemu chcesz tyle kranówki zostawić? Brak RODi, czy problem ze spuszczeniem wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, klossowski napisał:

Ale na solance tak szybko się nie namnożą, potrzymaj w słodkiej i dodawaj codziennie trochę soli z bakteriami i pożywką, a po tygodniu to do sra..za i zalać żywą wodą i masz super start, sam tak robiłem i polecam :waving

Czytam cały temat dwa razy i nie wiem czy dobrze rozumiem twój sposób zakładania akwarium. Mówisz że najlepiej zalać akwarium wodą słodką z kranu, dodać bakterie, po tygodniu spuścić wodę i zalać solanką? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaak i rozcieńczyć kranowke :)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Czytam cały temat dwa razy i nie wiem czy dobrze rozumiem twój sposób zakładania akwarium. Mówisz że najlepiej zalać akwarium wodą słodką z kranu, dodać bakterie, po tygodniu spuścić wodę i zalać solanką? 
Ale byc moze kolega znalazł złoty środek warty zapamiętania:)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Pawkuu napisał:

Czytam cały temat dwa razy i nie wiem czy dobrze rozumiem twój sposób zakładania akwarium. Mówisz że najlepiej zalać akwarium wodą słodką z kranu, dodać bakterie, po tygodniu spuścić wodę i zalać solanką? 

Nie wiem, czy najlepszy, ja tak zrobiłem, dodając codziennie sól, żeby po tygodniu zasolenie było mnie więcej 30 promili i cykl zamknął mi się na suchej skale po tygodniu. A chyba nawet największy idiota wie, że bakterie mnożą się o wiele szybciej w słodkiej wodzie... A jak Ty zakładasz , to Twoja sprawa, podzieliłem się swoimi doświadczeniami. Mnie to nic nie obchodzi. 

Ps. Jak ktoś ma żywą skałę , to chyba wiesz, co by z tego wyszło, więc nawet nie skomentuję.

10 minut temu, Mateusz140 napisał:

Taaak i rozcieńczyć kranowke :)

I co? Mam sobie plagi jakieś wszczepić, bo tak ci się wydaje???

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Mateusz140 napisał:

 

Ale byc moze kolega znalazł złoty środek warty zapamiętania:)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Wydaje mi się ze złotym środkiem jest postawienie zbiornika na Żywej wodzie lub na RODI  z sola do akwarystyki morskiej... 

2 minuty temu, klossowski napisał:

Nie wiem, czy najlepszy, ja tak zrobiłem, dodając codziennie sól, żeby po tygodniu zasolenie było mnie więcej 30 promili i cykl zamknął mi się na suchej skale po tygodniu. A jak Ty zakładasz , to Twoja sprawa, podzieliłem się swoimi doświadczeniami. Mnie to nic nie obchodzi. 

Ps. Jak ktoś ma żywą skałę , to chyba wiesz, co by z tego wyszło, więc nawet nie skomentuję.

Napisałeś: 

"Ale na solance tak szybko się nie namnożą, potrzymaj w słodkiej i dodawaj codziennie trochę soli z bakteriami i pożywką, a po tygodniu to do sra..za i zalać żywą wodą i masz super start, sam tak robiłem i polecam"

Wnioskuję po tym że zalać i potem spuścić wszystko i ponownie zalać docelową wodą. Coraz ciekawsze rozwiązania widzę pojawiają się w akwarystyce :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pawkuu napisał:

Wnioskuję po tym że zalać i potem spuścić wszystko i ponownie zalać docelową wodą. Coraz ciekawsze rozwiązania widzę pojawiają się w akwarystyce :D

Dokładnie tak zrobiłem, tylko co drugi dzień dodawałem sól, żeby po tygodniu było zasolenie 30 promili i mniejszy skok dla bakterii. Jak to dla ciebie nowość, to współczuję, zajrzyj czasem na youtuba i amerykańskie fora. Albo zainteresuj się jak mnożą się bakterie. EOT.

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 dni od zalania mojego zbiornika przełożyłem cale zycie w tym sporo sps ,oczywiście zalania 90% swiezej solanki 10%ze starego zbiornika cale szczęście nic nie padlo ani nie ucierpiało co dzis uwazam ze bylo idiotyzmem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Ja 3 dni od zalania mojego zbiornika przełożyłem cale zycie w tym sporo sps ,oczywiście zalania 90% swiezej solanki 10%ze starego zbiornika cale szczęście nic nie padlo ani nie ucierpiało co dzis uwazam ze bylo idiotyzmem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Bo po co tak ryzykowac na żywych organizmach

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, klossowski napisał:

Dokładnie tak zrobiłem, tylko co drugi dzień dodawałem sól, żeby po tygodniu było zasolenie 30 promili i mniejszy skok dla bakterii. Jak to dla ciebie nowość, to współczuję, zajrzyj czasem na youtuba i amerykańskie fora. EOT.

Spoko możesz mi współczuć w końcu nie wszyscy idą z trendami z "Ameryki" i "youtuberów" Później zostają takie stare pierniki co dalej trzymają się fundamentalnych zasad :D

9 minut temu, Mateusz140 napisał:

Ja 3 dni od zalania mojego zbiornika przełożyłem cale zycie w tym sporo sps ,oczywiście zalania 90% swiezej solanki 10%ze starego zbiornika cale szczęście nic nie padlo ani nie ucierpiało co dzis uwazam ze bylo idiotyzmem

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Bo po co tak ryzykowac na żywych organizmach

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

Nie rozumiem czy to coś do mojej wypowiedzi się odnosi?

 

Edytowane przez Pawkuu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.