Skocz do zawartości
pawelchgdansk

ZOA znika - jakiś pomysł?

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpuszcza się mi mała kolonia ZOA. Czego może im brakować do szczęścia?

 

zoa.thumb.jpg.4f1bc7a31b7ccf339113ee88469b8a6e.jpg


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo byście chcieli od razu wszystko wiedzieć :)

Parametry podstawowe w normie.

Propozycje problemu:

1. Po powrocie z urlopu i zrobieniu testów miałem słabe parametry Ca 300 i Mg 1100. Doprowadziłem do prawidłowych w 3 dni. Kh w tym okresie 7-8. Za szybkie zmiany?

2. Odpaliłem niedawno refugium. Padły mi wszystkie glony za wyjątkiem makaronu. Poszło coś w wodę?

3. Za wysoka temp. w ostatni czasie. 29 maks przez dwa dni.

Reszta obsady bez widocznych problemów.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako fan zoa śledzę kilka grup na fb. Powiem, że sporo osób traci w ciągu kilku tygodnie całe kolonie rzadkich zoa ot tak po prostu gdzie reszta (a mają ich od kilkudziesięciu do kilkuset) jest super.

To może być infekcja, to mogą być ślimaki, nagły skok kh itd itd.

Jeszcze nigdy nie widziałem odpowiedzi - o tak, zoa Ci się rozpłynęło bo ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawelchgdansk napisał:

Odpaliłem niedawno refugium. Padły mi wszystkie glony za wyjątkiem makaronu. Poszło coś w wodę?

Jakie masz No3 i Po4? Może to z głodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pawelchgdansk napisał:

Odpaliłem niedawno refugium

Pewno wy wyżarło micro z wody trzeba by icp zrobić i podbijać, mi zaczeły znikać jak spadło mi zasolenie i brak jodu, ale zaczynają już wstawać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO2,3 i PO4 były wyzerowane. Od jakiegoś czasu więcej karmie i coś zaczyna się pojawiać na testach. Natomiast "ścięło" je jednego dnia i wyglądają coraz gorzej.


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy w nocy asteriny Ci ich nie podjadają.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem u siebie asterin.

Sytuacja się pogorszyła. Kolejne zoa znikają w oczach. Sarco i Quadri strzeliły focha i się nie pompują.

 


Się robi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pawelchgdansk napisał:

Nie zauważyłem u siebie asterin.

Sytuacja się pogorszyła. Kolejne zoa znikają w oczach. Sarco i Quadri strzeliły focha i się nie pompują.

 

Ja kiedyś miałem podobny objaw . Najpierw pozamykały sie a po 48 godzinach zaczęły sie tak jak by rozpuszczać . Okazało sie ze biegały po nich takie czarne robaczki wielkości główki od szpilki . Pomogła kompiel w dipie i chrysus który pozostałe zjadł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze pieczone trochę wygląda, jakby go coś żarło. Skurczony taki. U mnie tak wyglądały po asterinach. Ty piszesz, że nie widziałeś.

Robiłeś badania wody? Może czegoś brakuje typu jod/stront/potas. Zoanthusy lubią wyższe poziomy azotu i forsforu.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie coś je zjada. Może tego nie widać ale jeśli jest możliwość podglądu na jakiejś lupie x20 albo mikroskop, poświęcił bym taki kikut do obserwacji. Najlepiej zrobić dwa cięcia, jedno za dnia i jedno w nocy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz obsadę rybek? ( i krabòw).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz borsuka? mój wciął wszystkie w baniaku :)


430L w obiegu, 350 szkiełko, maxspect recurve 90, deltec 600i, uv 36watt, clarisea, rowa i czasem węgiel, triton others method, TM syn-biotic, bez piachu, maxspect gyre 330 i sow-8 

obsada: 2x occelaris, 2x chromis, trigger fish, piżamka, doktorek, borsuk, dori, Naso blondyna, żółtek, wrass żółty i gościu w kratkę, ok 25 ślimaków, 1 krewetka i 1 krab czerwononogi 

stałe NO3 - 1-2 i stałe PO4 0,02-0,03

kh 8, ca 420 mg 1350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.