Skocz do zawartości
Gorzyn

FLUVAL Nano Marine LED 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem w trakcie składania kostki 35x35x40. Zamówiłem lampę jak w temacie, ale nie bardzo potrafię znaleźć opinie na temat tej lampy.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć coś więcej o tej lampie i czy nada się do akwarium tego rozmiaru.
Dodam, że w kostce będą tylko miękasy i ew. LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę późno na porady jak już zamówiłeś ;)

Beznadziejna lampka.

Dorzuć trochę i poszukaj używki ai prime czy kessil. Pokręć się na grupach fb i coś wyrwiesz.

Jeśli zamówiłeś w necie masz prawo odesłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej na jej temat? Jest za słaba? Czy jakieś inne powody? Myślę, że z odesłaniem nie byłoby problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium o głębokości 40cm? Za słaba. Nawet dla zoa na dnie czy nisko w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ustawienia. Jeśli będzie centralna skała lub jakiś łuk na środku, a w takim akwarium wiele możliwości nie ma, dodatkowo, korale postawisz na skałce - twarde, a miękkie oświetlone bezpośrednio, nieco niżej - powiedzmy, około 8 cm powyżej szkła dennego, co nie jest problemem, będziesz zadowolony. Ludzie kupują palniki, potem ładują lumeny w baniaki i całe otoczenie...

Zauważ że wody nie będziesz miał do samej góry zbiornika. Na dole będzie jakiś piasek czy skała. Lampa może być założona bezpośrednio nad taflą wody, więc ile cm. będzie dzieliło ją od lampy? Maksymalnie trzydzieści kilka. A minimalnie? Do dziesięciu...

Na pewno jest to lepsze rozwiązanie niż wszelkie punktowe palniki kesilopodobne :)

Jak kupiłęś ją w cenie z coralhouse, lub taniej, odpal zbiornik, daj jej szansę.

Przynajmniej nie popalisz korali na szczycie skały.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.