Skocz do zawartości
s1ngle

60L, Gdańsk, prosty zbiornik dla chrześniaka

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Postanowiłem zarazić chrześniaka morszczakowym hobby :)

Start wygląda następująco:

Akwarium 60x35x30, kaskada z biopelletami, grzalka, kessil a360.

Start na suchej skale + piasek + woda z dojrzalego zbiornika + special blend.

Po tygodniu wpuszczenie 4 slimakow i 1 asteriny. Po czym pojawily sie okrzemki.

Po nastepnych 2 (3 tygodnie po starcie) dodanie kolejnej asteriny i 4 slimakow i lanie ocet 2ml/tydzien.

Testy: PO4 0:00, NO3 0.

No i jutro dochodzi korona oraz przychodzi babka+krewetka i po paru dniach pierwsze miękasy:

IMG-20200830-153059.jpg


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planujesz jakiś dodatkowy cyrkulator?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, s1ngle napisał:

Postanowiłem zarazić chrześniaka morszczakowym hobby

Chcesz czymś zarazić chrześniaka, to daj mu świnkę morską z owsikami. Jak dla mnie taki dzieciak jest za mały na ogarnięcie morskiego. Może jakiś zapaleniec, ale nie bachor co nigdy akwarium nie miał. Uwierz mi, wiem co piszę. Chrześnicy żony kupiliśmy już teleskop, mikroskop, aparat fotograficzny... wszystko leży i kurz zbiera. Jak się dzieciak sam czymś nie zainteresuje, to prezent-gadżet tego nie zmieni. Co możesz zrobić najlepszego, to chlupnąć to wszystko do swojego baniaka. Brutalnie ale szczerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopak ma już 14 lat, miał słodkowodne wcześniej, ale fakt, rozumiem Twoje obiekcje.

Plan jest taki, że będą tam 2 rybki i krewetka i kilka miękkich ode mnie.

A ja co tydzień będę robił podmianę.

Bailinga nie trzeba, miernik zasolenia będą mieli i RO ode mnie.

NO3 i PO4 już mierzyć umie.

Pozostaje karmić, a to zabawa.

Chyba, że coś przeoczyłem?

58 minutes ago, Arek77 said:

Planujesz jakiś dodatkowy cyrkulator?

Właśnie nad tym myślę, mam kilka wolnych, ale wszystkie za duże, musiałbym jakiś malutki kupić.

Rynek slonowodny jednak ma większy wybór dla większych akwa

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś budżetowo to jakiś chinol, mam jvp-110 tani i relatywnie mały, nie dmucha mocno, ewentualnie coś z takich pompek typu hydor pico czy inne ale mają wtedy węższy strumień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, s1ngle napisał:

Właśnie nad tym myślę, mam kilka wolnych, ale wszystkie za duże, musiałbym jakiś malutki kupić.

Z czasem i tak trochę zarośnie i zmniejszy się wydajność, a początkowo można skierować w taflę wody. A cyrkulację lepiej mieć trochę za dużą niż za małą.... przynajmniej ja tak uważam:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minutes ago, Arek77 said:

Z czasem i tak trochę zarośnie i zmniejszy się wydajność, a początkowo można skierować w taflę wody. A cyrkulację lepiej mieć trochę za dużą niż za małą.... przynajmniej ja tak uważam:) 

Ale te co mam to 2x 14000 i 1x20000 l/h.

Jak bym nie ustawił to wzburzy piasek taki monsun :p no i zajmie miejsce

36 minutes ago, Konrad_Wwa said:

Jak chcesz coś budżetowo to jakiś chinol, mam jvp-110 tani i relatywnie mały, nie dmucha mocno, ewentualnie coś z takich pompek typu hydor pico czy inne ale mają wtedy węższy strumień.

Priv?


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, s1ngle napisał:

ale fakt, rozumiem Twoje obiekcje.

Kwestia jest taka. Czy to ma być zbiornik, który Ty będziesz prowadził,  a dzieciak będzie tylko karmił (albo i nie, jak zapomni)? Ja nie mówię, pomysł super, sam jak pisałem kilka hobby próbowałem zaszczepić, ale teraz dzieciaki są inne niestety. Ja bym się ze... jak bym dostał teleskop, mikroskop czy akwarium, zamiast dresów i trampek, ale to inne czasy były. Piszesz że miał słodkowodne... i co się z nim stało? W każdym razie, obserwuj, bo szkoda zwierzaków. To jest dołujące, ale tak niestety jest. Po mojemu to raczej trzeba od innej strony zacząć. Np zabrać dzieciaka do jakiegoś fajnego oceanarium (Gdynia od biedy, ale lepiej Wrocław), albo pokazać coś fajnego we własnym baniaku.... Tak żeby impuls wyszedł "oddolnie"

Ale tak poza tym to fajna aranżacja. Koralia 900 i jebało najmniejsze (takie 4000L, bo literki się zmieniają często) ustawione w tryb pulsacyjny moim zdaniem by starczyło.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minutes ago, Słony leszcz said:

Kwestia jest taka. Czy to ma być zbiornik, który Ty będziesz prowadził,  a dzieciak będzie tylko karmił (albo i nie, jak zapomni)? Ja nie mówię, pomysł super, sam jak pisałem kilka hobby próbowałem zaszczepić, ale teraz dzieciaki są inne niestety. Ja bym się ze... jak bym dostał teleskop, mikroskop czy akwarium, zamiast dresów i trampek, ale to inne czasy były. Piszesz że miał słodkowodne... i co się z nim stało? W każdym razie, obserwuj, bo szkoda zwierzaków. To jest dołujące, ale tak niestety jest. Po mojemu to raczej trzeba od innej strony zacząć. Np zabrać dzieciaka do jakiegoś fajnego oceanarium (Gdynia od biedy, ale lepiej Wrocław), albo pokazać coś fajnego we własnym baniaku.... Tak żeby impuls wyszedł "oddolnie"

Ale tak poza tym to fajna aranżacja. Koralia 900 i jebało najmniejsze (takie 4000L, bo literki się zmieniają często) ustawione w tryb pulsacyjny moim zdaniem by starczyło.

Byliśmy w Gdyni w oceanarium i był więcej niż kilka razy u mnie :)

bez jego chęci nic by nie wyszło :)

ale fakt, że dzieciaki teraz są zupełnie inne, zgadzam się we wszystkim, co pisałeś, ale planuje, to korygować, swoimi ingerencjami.

plan jest taki, że będzie się opierał o wodę z dojrzałego i zadbanego zbiornika, z podmiankami 20% tygodniowo

Edytowane przez s1ngle (wyświetl historię edycji)

6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, s1ngle napisał:

Chyba, że coś przeoczyłem?

Tak. Odpieniacz. Dałeś pellety i lejesz ocet, czyli dostarczasz pożywki bakteriom. A jak je wywalasz poza system?

Taki mały zbiornik najlepiej prowadzić na podmianach. W kaskadę matrix. Do zbiornika miękkie i parka małych błazenków.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatni tydzień chrześniak karmił babkę i krewetkę, ale coś nie chciały jeść suchego.

Dziś zobaczyłem dlaczego...

IMG-20200906-141514.jpg

 

IMG-20200906-141542.jpg


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co w rodzinie to nie zginie talent ma ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie ryby padly, zaden z korali sie nie otwiera, ani miekasy ani lps ani sps. Krewetka i slimaki zyja.

W zalaczeniu ICP.akwarium.pdf


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu pytam sie co jest nie tak w zbiorniku.

Czy wysoki poziom zelaza (po zaciemnieniu rozpuscily sie glony, a nie ma odpieniacza) moze to tlumaczyc?

NO3 i PO4 sa w miare ok (NO3: 3, PO4: 0.05). 


6b9a2c21448c10d02a0e2143bd295ae9u1827a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.