Skocz do zawartości
Daro73

Osmoza podłączenie

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem zestaw do osmozy z dodatkowym filtrem węglowym, mineralizatorem, itp. Ponieważ te wkłady były już stare i niepotrzebne zdemontowałem je wraz ze zbiornikiem i zaworem czterodrożnym. Teraz mam tylko 3 korpusy, membranę i korpus z żywicą. Woda na wejściu ma 420 po wyjściu na żywicy 000 więc osmoza po wymianie filtrów działa poprawnie. Problem jest z tym że z węża ściekowego leci non stop woda nawet jak bardzo długo nie pobieram wody. Co mogłem podłączyć nie tak, chciałbym w układ wpiąć zbiornik, może ktoś udostępni schemat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowales zawór czterodrożny a on jest niezbędny do prawodlowego funkcjonowania. wpisz w Google schemat ro 5 to będziesz wiedział jak prawidłowo podłączyć

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak zdemontowałem zawór czterodrożny bo nie widziałem go w żadnej osmozie akwarystycznej, podłącze go znowu razem ze zbiornikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odcięcie wody musisz mieć przez zestawem ro w innym przypadku woda będzie cały czas lecieć przez sciek 


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://nano-reef.pl/...-tam-trojkacik/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Daro73 napisał:

No tak zdemontowałem zawór czterodrożny bo nie widziałem go w żadnej osmozie akwarystycznej, podłącze go znowu razem ze zbiornikiem

Zawór czterodrożny stosuje się jak masz zestaw podpięty pod automatyczną dolewkę lub inny automat. Jak nie, to stosujesz zwykły zawór odcinający przed zestawem. Ja mam jeszcze zawory na ścieku i  za żywicą, żeby mi membrana nie wyschła.

Tutaj masz dokładny opis wszystkiego:

https://reefhub.pl/filtr-odwroconej-osmozy-czesc-2/

Edytowane przez klossowski (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory miałem typowy zestaw RO7 jak dobrze kojarzę, ponieważ do akwarystyki nie są mi już potrzebne żadne mineralizatory, dodatkowe filtry szlifujące postanowiłem się ich pozbyć. W zestawie od samego początku był zawór czterodrożny, w sumie po przeróbce zrobiłem wszystko dokładnie tak jak na pierwszym rysunku z artykułu. Spróbuję podłączyć zawór czterodrożny bo mógłbym założyć  zwykły zawór odcinający ale mam trochę utrudniony dostęp bo filtr mam upchnięty za wanną. Swoją drogą artykuł bardzo ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią systemy RO3, RO5 i RO7? Chy to chodzi o ilość dodatkowych filtrów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arek77 napisał:

Czym się różnią systemy RO3, RO5 i RO7? Chy to chodzi o ilość dodatkowych filtrów? 

Cyfra na końcu oznacza ilość stopni filtracji łącznie z membraną. My najczęściej stosujemy RO4. Mechaniczny, węglowy, membrana i żywica. Chociaż jak ktoś ma dwa różne filtry piankowe to ma zestaw RO5 :bump

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, klossowski napisał:

Cyfra na końcu oznacza ilość stopni filtracji łącznie z membraną. My najczęściej stosujemy RO4. Mechaniczny, węglowy, membrana i żywica. Chociaż jak ktoś ma dwa różne filtry piankowe to ma zestaw RO5 :bump

Dzięki za info :czapkizgłów:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.