Skocz do zawartości
dale

Elektrozawór Aquario a Aqua Trend

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie. Może ktoś to już "przerabiał"

Mam reduktor z elektrozaworem Aquario (taki niebieski). Elektrozawór jest na 230V. Zestaw ma być zastosowany w reaktorze. Reaktor ma być sterowany zakupionym już pH botem Aqua Trendu. To urządzenie ma elektrozawór sterowany napięciem 12V. Tyle że elektrozawór jest nieco innej konstrukcji mechanicznej.

I teraz, mam trzy wyjścia:

- podłączyć dwa zawory i pierwszy włączyć na stałe, a drugi będzie sterował reaktorem - co jest bez sensu.

- dokupić lub zrobić przekaźnik sterowany 12Y do zaworu 230V wmontowanego w reduktor Aquario - kolejne urządzenie - średnio udany pomysł dla mnie

- przełożyć blok sterowania (elektronikę i elektromagnes) z elektrozaworu Aquatrendu na trzpień elektrozaworu Aquario. Tylko pytanie, czy elektromagnes zasilany napięciem 12 V 400 mA z Aqua Trendu da radę otworzyć elektrozawór Auario, który pracuje na 230V. Z uwagi na to że nie mam jeszcze wszystkiego spiętego razem, nie jestem w stanie sprawdzić czy to zadziała.

Przełożenie całego modułu polega na odkręceniu jednej nakrętki i zamianie elektromagnesów.

 

Jakie jest wasze zdanie czy doświadczenia w tym temacie?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trzpień zaworu ma dokładnie takie same wymiary, to same cewki można stosować zamiennie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam zestaw i zamieniłem elektrozawory, a dokładnie tak jak kolega powyżej pisze.

Działa bez problemu.

Edytowane przez Tata (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Zatem - działamy. Jak szklarz "dopisze" - w sobotę stawiam reaktor. Musiałem sump zamówić 4 cm dłuższy....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.