Skocz do zawartości
lysy23111

---Percnon gibbesi---

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim . Proszę o podpowiedz co włożyć do pułapki żeby złapać tego kraba . Dziekuje za podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakies miesko ,kawalek malzy,ryby itp

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lysy23111 napisał:

Cześć wszystkim . Proszę o podpowiedz co włożyć do pułapki żeby złapać tego kraba . Dziekuje za podpowiedzi

Czemu chcesz go złapać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są 3 szt na moich oczach zabił rybe . Łazi po LPS non stop wiecznie pozwijane - pomyłka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, lysy23111 napisał:

Są 3 szt na moich oczach zabił rybe . Łazi po LPS non stop wiecznie pozwijane - pomyłka

Wszystkie 3szt są takie agresywne? Co do korali że łazi to się nie wypowiem bo u mnie nie włazi na korale. Co do zabicia ryby to rozumiem że widziałeś że ryba płynie a on haps i złapał ją i zaczął rozszarpywać? Masz pewność że wcześniej nie padła? U mnie krewetkę zjadł ale dopiero jak skonała. Wcześniej zanim padła a była już słaba nie pozwolił żeby inne zwierzaki jej dokuczały bo chciały ją na żywca zjeść. Zachował się jak dżentelmen, poczekał aż padnie. Co do ataków, słyszałem o takich przypadkach ale w każdym był uzasadniny przypadek, brak glonów w akwarium i nie był dokarmiany zielonymi pokarmami (a to ponoć warunek konieczny), wtedy potrafi coś upolować z uwagi na konieczność przetrwania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat już wałkowany ;) Napewno słabą i zestresowaną jest w stanie zabić ale zaaklimatyzowanych raczej nie. Chodzi po moich zdrowych rybach i ich nie tyka, nawet małych anthiasów. Nigdy nie widziałem żeby upolował żywą. Łazi po skale,  LPS-y omija. Z ciekawości jakiego masz - z seledynową obwódką? Duży? Widziałeś jak złapał rybę w "locie" czy w trakcie aklimatyzacji lub chorą? Pozdr., tomko

 

 

 

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 3 szt małych pterapogonów i jak je wpóściłem to jednego złapał i zabrał za skały i juz mam tylko 2 niestety

IMG_2436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że przy aklimatyzacji może być problem. Potem już ich nie ruszy, takie są moje obserwacje. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie byłem świadkiem jak mój przy karmieniu ryb rzucił się na przepływającą obok samicę Pterapogona (dorosłą) i ją ściągnął na piach ! Musiałem interweniować bo nie mogła się uwolnić.Takze ma eksmisję. Dlatego szukałem tematu jak dziada złapać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym krabem to jednak nigdy nie wiadomo...... Z pewnością trzeba go dokarmiać, a przynajmniej karmić ryby na tyle obficie żeby coś z toni wyłapał. Do małych zbiorników z pewnością się nie nadaje i myślę żę jak głoduje to będzie polował na ryby. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój podczas karmienia gdy ryby skupione są na pokarmie rzuca się na nie. Już nie raz był na tym zachowaniu przyłapany.
Puki co nic nie udało mu się upolować. Razem z Mitraxami trzymają valonie w ryzach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ma w tyłku obsadę,  ma z 6,7 cm, valoni nawet nie tknie, skrobię skalę, szyby... Kupiłem głównie na valonie, no ale... Hmm... Ladny jest, ale jak się nie przekona do kuleczek, to spróbuję mitraxa, albo inny egzemplarz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się go złapać i na razie siedzi w kominie.Jak miałem valonie to się wcale za nią nie brał .Mam zamiar go oddać bo szkoda zwierza.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.