Skocz do zawartości
Matys82

Automatyczna Dolewka

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam nowej dolewki do montażu w sumpie, stara zdechła.

Prosił bym was o pomoc w wyborze

 

Tunze Osmolator Nano 3152.000 (producent podaje że nadaje się max do 200l używa jej ktoś na większym baniaku?)

Aqua Trend Levelautomatic V3

HYDOR SMART LEVEL CONTROL (dziwny sensor no i brak pompy ale może warto?)

System ma około 300l netto.

Edytowane przez Matys82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Matys82 napisał:

Aqua Trend Levelautomatic V3

Używam tej dolewki od ponad 5 lat i do chwili obecnej nigdy mnie nie zawiodła.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, norbi2222 napisał:

 

Również polecam! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Matys82 napisał:

Tunze Osmolator Nano 3152.000

Ja tej używałem. Była super do czasu, aż zaczęła głupieć. Jak zacząłem szukać info po sieci, to się okazało, że w tej dolewce właściwie wszystko szwankuje. Także nie polecam. Zamieniłem na pływak i mam wreszcie spokojną głowę. Na wakacjach martwię się tylko, czy wody w baniaku dla dolewki wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja tej używałem. Była super do czasu, aż zaczęła głupieć. Jak zacząłem szukać info po sieci, to się okazało, że w tej dolewce właściwie wszystko szwankuje. Także nie polecam. Zamieniłem na pływak i mam wreszcie spokojną głowę. Na wakacjach martwię się tylko, czy wody w baniaku dla dolewki wystarczy.
Mam to samo ;) stawiam duży baniak i rozkminiam czy styknie heh ostatniego lata musiałem na urlopie prosić szwagra żeby kupił na stacji 4 bańki 5l wody demi i żeby dolał heh

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, PiotrekAT napisał:

V3 :) stanowczo tam nie ma co się popsuć chyba że zalejesz :D 

 

Ja V2 zalałem kilka razy (wodowałem w sumpie) po wypłukaniu w rodi i wysuszeniu działa dalej... A ma już chyba z 8lat...

Jedyna wada to wielkość... No ale strasznie duża też nie jest... 

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Levelautomatic Milestone wersja z pompką :) to polecam z czystym sumieniem.
Urządzenie warte swojej ceny, gdyż:
  - jest niskonapięciowe.

  - nie jest gniazdkiem w gniazdku
  - jest małe i wizualnie ładne
  - posiada pływak tradycyjny oraz czujnik optyczny
  - posiada elektronikę czuwającą nad czasem pracy pompy, przez co zapobiega zalaniom przy np zawieszeniu czujnika, awarii pływaka lub spaleniu pompy przy braku wody w dolewce.

Do tego jeśli dopasujemy ilość wody w dolewce do zdolności przyjęcia wody przez sump możemy spokojnie wyjechać na wakacje nie obawiając się odsolenia zbiornika, zalania podłogi.

Wada :) i tu mam nadzieję iż Aquatrend nad tym zapanuje:
- wieszak czujnika optycznego bardzo często się urywa przy dokręcaniu do ścianki sumpa... spowodowane było lub nadal jest to tym iż uchwyt na zagięciach ma mniejszą ilość materiału... wystarczy gięcie po łuku a nie 90 st.
- światło w sumpie i bliska odległość ścianki od czujnika optycznego może wpływać na jego pracę.

Ktoś stwierdzi droga bo wystarczy zawór WC :) a ja podpowiem żeby sobie odpowiedział ile kosztuje okładzina podłogi i ewentualny remont sufitu na niższej kondygnacji a zabezpieczeń w tym przypadku nigdy za wiele.

@PiotrekAT Dolewka w formie gniazdko w gniazdku - zawsze może okazać się zawodna, i być początkiem zarzewia ognia. Sól nie tylko jest w wodzie ale znajdzie się również w powietrzu nad sumpem zwłaszcza jeśli mamy odpieniacz.  Co nie znaczy że V3 jest złym wyborem... może mieć ten niewielki minusik o któymj trzeba pamiętać bo zakroplenie solanką zawsze może się zdarzyć w środowisku panującym pod akwarium.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za sugestje zdecyduje się Levelautomatic V3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.