Jump to content
_Mario_

[NIEAKTUALNE] WAW Lampa Pacific Sun Methis S 3x145W

Recommended Posts

Sprzedam lampę LED Methis S 3x145W z firmy Pacific Sun, w związku z likwidacją swojego akwarium :angry:

Lampa jest sprawna. Bardzo ładnie na niej rosły korale (SPS/LPS). Ma też wymienione wentylatory na cichszy model.

 

Cena wywoławcza: 2.000zł

 

Odbiór osobisty w Warszawie albo bezpieczna wysyłka za 20zł

 

Zapraszam do zakupów!

 

I garść informacji od producenta:

Lampa Metis Hyperion S jest zbudowana przy użyciu unikalnej technologii SMT(Square Matrix Technology) gwarantuje niezwykle atrakcyjne doznania wizualne oraz perfekcyjne mieszanie kolorów 9 kanałowej matrycy LED.

Panele LED lampy Metis Hyperion S zbudowane została w oparciu o najwydajniejsze źródła LED - diody firmy Cree oraz specjalnie zaprojektowane i wyprodukowane układy LED o charakterystykach zaprojektowanych przez firmę Pacific Sun.

Lampa ta jako pierwsza na świecie oferuje pełne spektrum LED niezbędne do procesów fotosyntezy oraz budowy pigmentów koralowców nie korzystając przy tym z ani jednej diody białej. Taka technologia zapewnia idealne dopasowanie spektrum lampy do zapotrzebowania pigmentów GFP w tkankach koralowców oraz uwypukla fluorescencję koralowców - poprzez wycięcie ze spektrum światła lampy fal o długości 530-570nm które mają znikomy wpływ na wybarwienie koralowców ale także jest to zakres fal świetlnych najmocniej odbieranych przez oko ludzkie(światło jest "ciemniejsze" ale bardziej kontrastowe). 

Lampy Metis Hyperion S przeznaczone są do oświetlania akwarii z wymagającymi koralowcami twardymi SPS - ilość światła oferowanego przez pojedynczy panel umożliwia odpowiednio silną penetrację światła i doświetlenie koralowców nawet na głębokości do 80cm - co do tej pory możliwe było jedynie przy pomocy lamp HQI dużych mocy - min. 250W - zalecane 400W).Dzięki dopasowanym wymiarom doskonale pasują do najczęściej spotykanych wymiarów akwarii:

- Metis Hyperion S 3x145W - długość lampy 1250mm - przeznaczona do akwarii maksymalnie ok. 170x70x80cm

Lampa posiadaja 9 niezależnych kanałów - w których zgrupowanych jest 9 rodzajów diod LED o różnym zakresie wypromieniowywanej energii - dzięki czemu światło dopasowane jest także do koralowców miękkich - oraz wymagających koralowców LPS.

Przy pomocy wbudowanego  w lampy komputera światła możliwe jest symulowanie wschodów i zachodów słońca, zmiany natężenia światła w ciągu dnia, symulacja oświetlenia księżycowego, zachmurzenia, własnych scenariuszy pogodowych itd.

 

lampa.jpg

Edited by _Mario_
NIEAKTUALNE (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaką ma wysokość i szerokość ta lampa? Nie mogę znaleźć tych informacji, zastanawiam się nad przerobienie swojej Diuny 10x80 na hybrydę. A ta lampa by mi do tego posłużyła. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Share this post


Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, norbi2222 napisał:

Jaką ma wysokość i szerokość ta lampa? Nie mogę znaleźć tych informacji, zastanawiam się nad przerobienie swojej Diuny 10x80 na hybrydę. A ta lampa by mi do tego posłużyła. 

Hej,

zgodnie z tym co pisze producent, wymiary to 1250x130x50mm(three LED panels)

 

Link do źródła:

https://pacific-sun.eu/shop/lighting/led-lighting/metis-hyperion-ss2/

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.