Skocz do zawartości

Historia edycji

katani

katani

4 minuty temu, Sebastian1978 napisał:

Kolejna rzecz to jak wspomniałem, akwarium ma być pod barem , przesłonięte od góry otwieranym blatem. Blat wypadl by okolo 15 do 20cm ponad krawedz akwa. Czy dostępne lampy led dadzą radę w takich warunkach?  Myślę o skuteczności chłodzenia.

Gdzie będziesz trzymać całą filtrację? Będzie jakieś miejsce na sump, albo inny pokój jako taki fish room? 45cm masz na całość? Gdzieś musisz lampy jeszcze zmieścić.

EDIT: Coś nie doczytałem. Przestrzeń z lampami musi być dobrze wentyloana bo będa się bardzo grzać i ograniczać moc. Do tego musi być swobodny albo wymuszony dostęp świeżego powietrza do akwarium lub sumpa, inaczej będziesz miał problemy z wymianą gazową.

20cm nad akwarium teoretycznie wystarczy, ale będzie ciasno, żeby grzebać. Do tego lampy LED musisz poczytać na jakiej wysokości nad lustrem wody je zawiesić. Szczególnie przy płytkim akwarium możesz mieć problem z punktowym oświetleniem.

katani

katani

1 minutę temu, Sebastian1978 napisał:

Kolejna rzecz to jak wspomniałem, akwarium ma być pod barem , przesłonięte od góry otwieranym blatem. Blat wypadl by okolo 15 do 20cm ponad krawedz akwa. Czy dostępne lampy led dadzą radę w takich warunkach?  Myślę o skuteczności chłodzenia.

Gdzie będziesz trzymać całą filtrację? Będzie jakieś miejsce na sump, albo inny pokój jako taki fish room? 45cm masz na całość? Gdzieś musisz lampy jeszcze zmieścić.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.