Skocz do zawartości
Tapajos32

"Miętkie" zło

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę kupiłem sobie szczepkę Lobophytona - spodobała mi się miała fajny zielono czerwony kolorek i była mega zdrowa, po aklimatyzacji zanim wrzuciłem go do akwa obwąchałem go - zawsze tak robię zanim wrzucę szczepkę - wszystko ok.......

Lobo klapnął - ale to norma mówię - te "skórzaste" tak mają na drugi dzień pokrył się świecącą skórką jak sarco - też norma mówię za tydzień pewnie wstanie.....

wczoraj uderzył mnie dziwny lekki zapaszek znad tafli wody - kurna coś zdechło mówię????? ale akurat wszystko co łazi i pływa było na widoku koralowce też ok tylko ten klapnięty lobo....

Dziś zapach był intensywniejszy - lobo zszarzał - tknięty złym przeczuciem lekko podniosłem skałkę na której był - w ciągu ułamka sekundy jego podstawa rozpadła się dosłownie w pył i od razu buchnął smród taki  że odrzuciło mnie od akwy - woda stała się mlekiem - nie zmąciła się tylko wyglądała tak jakbym nalał do akwy szklankę mleka.....

natychmiast wyrzuciłem trupa szybko ściągnąłem resztki białej tkanki z dna - natychmiast węgiel do kaskady i juz mieszam solankę na forsowną podmiane - ale konsekwencje będą opłakane??????

W akwarium mam trochę  LPS-ów : euphyllie , blastomusse, trachyphyllie , małą echinate na razie nie zareagowały ale poradźcie co jeszcze mogę zrobić bo martwię się że to bomba z opźnionym zapłonem ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyc po4 to napewno:) następnie dac rowe czy coś podobnego jeżeli skoczyło po 4 wegiel juz dales takze głównie martwił bym się po4

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklanka zimna, lód, burbonik, usiąść przed kominkiem i zadać sobie pytanie po co ci to było... Po co ci akwarium skoro są narkotyki i kobiety zamawiane z internetu :clowning

A tak na serio... Podmiana duża i obserwuj... Pamiętaj, że lepsze wrogiem dobrego i nie szalej bo jeszcze bardziej zaszkodzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.