Skocz do zawartości

Historia edycji

Moljzesz

Moljzesz

11 godzin temu, rmatysiak napisał:

a ile NaOH podajecie do zbiornika ?

 

Leje 100ml na dobę.

 

10 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

U mnie walka z pH trwa już całe wieki, NaOH zastępuje wodorowęglan z ballinga w całości, tylko stężenie dla bezpieczeństwa jest niskie : 8g/l i leje więcej ale dalej w bilansie jonowym z resztą ballinga.

Wapno sodowane działa cuda, ale krótko.

Reaktor glonowy mam trochę za mały 2l na 200l.

Wiatraczek wywiewa ciężki CO2 z sumpa.

Wszystko jw pozwoliło dojść do poziomu dobowego 8,1-8,3.... Chwilowe 8,5 po mocnym wietrzeniu.

...po czym przestaliśmy mocno wietrzyć dom bo dzieci chore, szwagierka nocuje w salonie z akwarium. Mimo wszystkich wyżej wymienionych metod mamy pH:

7,8-8,1

Podstawowym naszym problemem jest rosnące stężenie CO2 w pomieszczeniach a temu ciężko zaradzić bez dobrej wentylacji

@rmatysiak

Dokładnie tyle, ile to wynika z ubytku kH który uzupełniał bym ballingiem, leje 70ml Ca, roztwór NaOH jest 5* mniej stężony jeśli chodzi o podbicie kH czyli leje 350ml na dobę (8g NaOH na litr). Bilans sodu do chloru zachowany . Spadek kH dobowy to ok 1.00

 

Ja daję 45g /1L. Leje równo z Ca

 

Dajecie mikro do NaOH?

Moljzesz

Moljzesz

10 godzin temu, rmatysiak napisał:

a ile NaOH podajecie do zbiornika ?

 

Leje 100ml na dobę.

 

10 godzin temu, Sagerrak1 napisał:

U mnie walka z pH trwa już całe wieki, NaOH zastępuje wodorowęglan z ballinga w całości, tylko stężenie dla bezpieczeństwa jest niskie : 8g/l i leje więcej ale dalej w bilansie jonowym z resztą ballinga.

Wapno sodowane działa cuda, ale krótko.

Reaktor glonowy mam trochę za mały 2l na 200l.

Wiatraczek wywiewa ciężki CO2 z sumpa.

Wszystko jw pozwoliło dojść do poziomu dobowego 8,1-8,3.... Chwilowe 8,5 po mocnym wietrzeniu.

...po czym przestaliśmy mocno wietrzyć dom bo dzieci chore, szwagierka nocuje w salonie z akwarium. Mimo wszystkich wyżej wymienionych metod mamy pH:

7,8-8,1

Podstawowym naszym problemem jest rosnące stężenie CO2 w pomieszczeniach a temu ciężko zaradzić bez dobrej wentylacji

@rmatysiak

Dokładnie tyle, ile to wynika z ubytku kH który uzupełniał bym ballingiem, leje 70ml Ca, roztwór NaOH jest 5* mniej stężony jeśli chodzi o podbicie kH czyli leje 350ml na dobę (8g NaOH na litr). Bilans sodu do chloru zachowany . Spadek kH dobowy to ok 1.00

 

Ja daję 45g /1L. Leje równo z Ca

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.