Skocz do zawartości
Tata

Aquascape a'la super glue

Rekomendowane odpowiedzi

 

50 minut temu, rmatysiak napisał:

TidalGarden i Bulk Reef Supply to nie są jacyś nieznani yotuberze

A Pacyfic Sun i Aquaforest to też firmy z doświadczeniem i utartą renomą. A mimo to obudowy lamp czy doserów rdzewiały a ludzie jak mieli problemy w akwariach, tak mają, mimo kolorowych buteleczek. Marka nie daje dogmatu nieomylności, ani monopolu na  rozsądek.

Czy to nie Bulk Reef w swoich zbiornikach wstawiał na start obrośnięte skały z koralowcami, albo plastikowe korale? Nie chce mi się szukać, ale coś takiego kojarzę.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, dale napisał:

Czy to nie Bulk Reef w swoich zbiornikach wstawiał na start obrośnięte skały z koralowcami, albo plastikowe korale? Nie chce mi się szukać, ale coś takiego kojarzę.

mylisz chyba z ATM Acrylic Tank Manufacturing - u nas znane jako projekt akwarium...

BRS (bulk reef supply) to jeden z największych graczy sklepów online ze sprzętem/chemią do akwa morskiego w USA, ogarnij yt robią eksperymenty/porównania ze wszystkim co na rynku jak i z chemią i dodatkami 

aquaforest i Pacyfik sun (bona fide czy powiązana firma) znani na rynku Australii, a teraz Aquaforest próbuje wejść na rynek US właśnie na filmikach yt np. marine Depot (kolejny gracz/sklep online) zafundowali całe aqua i sprzęt innej firmy a swoją sól i dodatki na postawienie zbiornika od zera. Co ciekawe niedługo ma się pojawić kompletne akwarium od aquaforest coś na styl red Sea reefer ale podobno bardziej przemyślane. 


430L w obiegu, 350 szkiełko, maxspect recurve 90, deltec 600i, uv 36watt, clarisea, rowa i czasem węgiel, triton others method, TM syn-biotic, bez piachu, maxspect gyre 330 i sow-8 

obsada: 2x occelaris, 2x chromis, trigger fish, piżamka, doktorek, borsuk, dori, Naso blondyna, żółtek, wrass żółty i gościu w kratkę, ok 25 ślimaków, 1 krewetka i 1 krab czerwononogi 

stałe NO3 - 1-2 i stałe PO4 0,02-0,03

kh 8, ca 420 mg 1350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gobaw1 napisał:

mylisz chyba z ATM Acrylic Tank Manufacturing - u nas znane jako projekt akwarium...

Z nimi na pewno nie - ich znam. To była reklama jakichś bakterii do szybkiego (natychmiastowego) startu akwarium. Co mnie zdziwiło, wlali te buteleczki i odpalili uv.

6 godzin temu, Gobaw1 napisał:

BRS (bulk reef supply) to jeden z największych graczy sklepów online ze sprzętem/chemią do akwa morskiego w USA, ogarnij yt robią eksperymenty/porównania ze wszystkim co na rynku jak i z chemią i dodatkami 

Testy i porównania to robi Tester na swoim portalu i jemu ufam. Natomiast daleki jestem od przyjmowania bezkrytycznie tego co mówi sklep utrzymujący się z handlu.

6 godzin temu, Gobaw1 napisał:

aquaforest i Pacyfik sun (bona fide czy powiązana firma) znani na rynku Australii, a teraz Aquaforest próbuje wejść na rynek US właśnie na filmikach yt np. marine Depot (kolejny gracz/sklep online) zafundowali całe aqua i sprzęt innej firmy a swoją sól i dodatki na postawienie zbiornika od zera. Co ciekawe niedługo ma się pojawić kompletne akwarium od aquaforest coś na styl red Sea reefer ale podobno bardziej przemyślane. 

Życzę powodzenia. Na tym rynku jest tyle firm, że na pewno znajdzie się miejsce dla kolejnej - zwłaszcza że Ich produkty mają chwytliwą szatę graficzną. Dobre produkty bronią się same. Inne potrzebują marketingu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dale napisał:

Testy i porównania to robi Tester na swoim portalu i jemu ufam. Natomiast daleki jestem od przyjmowania bezkrytycznie tego co mówi sklep utrzymujący się z handlu.

Czy to nie Bulk Reef w swoich zbiornikach wstawiał na start obrośnięte skały z koralowcami, albo plastikowe korale? Nie chce mi się szukać, ale coś takiego kojarzę.

Nie widziałeś jak łącza skały ale się wypowiem że do bani. No po prostu szczyt arogancji i zadufania w siebie i swoją nieomylności. I mam prawie pewności że skały połączone tak jak pokazał Bulk Reef przetrwają dużo dłużej niż 3 lata.
Tak  Bulk Reef to sklep ale w paru filmach mówią że coś sprzedają ale kup to w sklepie obok bo tak będzie lepiej.  Promują refugium i mówią wprost że skimer nie jest konieczny. Produkowany przez nich pokarm dla korali w badaniach naukowych pokazał się jako jeden z najlepszych pokarmów dostępnych na rynku.
Jeżeli twierdzisz że są nie wiarygodni to pokaż film w którym kłamią lub przeinaczają prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, rmatysiak napisał:

Nie widziałeś jak łącza skały ale się wypowiem że do bani. No po prostu szczyt arogancji i zadufania w siebie i swoją nieomylności.

Myślę że to stwierdzenie zakończy dyskusję z mojej strony. 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dale napisał:

Myślę że to stwierdzenie zakończy dyskusję z mojej strony. 

 

Myślę ze nie powinno zaczynać się dyskusji nie wiedząc o czym się dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat, który zmienił się w bezowocną wymianę zdań.

Nie widzę sensu kontynuowania dyskusji czy ta metoda ma sens czy nie, więc jeżeli nikt nie ma nic innego do dodania to proszę pisać w innych postach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Tata napisał:

Efekt końcowy:

 

20201012_205802_resized.jpg

Bardzo fajnie wyszło. To jest skała z działającego baniaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, skała nowa, tzw beton: Base Rock Indonesia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak poszedłes w mode :) czyli konstrukcja skalna

super ze wszystko zadziałało

 


1a0ce180c548df629102e55854e0d745u1476a17

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze preferowałem konstrukcje skalne, ale klejenie cementem czy to CX5 czy CX15 czy CX20 doprowadzały mnie do szału, a tu przy pomocy kleju, cyku cyk i jest.

Co do wytrzymałości to dam znać za kilka lat.

Puki co nic się nie oderwało, ale ryzyko zawsze jest.

Gruzowisko jakie jest w większości zbiorników to według mnie siedlisko brudu, w sobotę robiłem przenoszenie i to co było pod kamieniami to aż strach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2020 o 21:42, Tata napisał:

Co do wytrzymałości to dam znać za kilka lat.

Minęły 2 lata. @TataCzy możesz się wypowiedzieć odnośnie wytrzymałości spoin łączonych za pomocą cyjanoakrylu z piaskiem?

Nic się nie zawaliło?

Ewentualnie ma ktoś jakieś doświadczenie w klejeniu skały za pomocą superglue z piaskiem?

Mi cx5 średnio się sprawdził, łączenia zaczęły się kruszyć i puszczać po roku.. Może kwestia złego wykonania, ale w aż tylu miejscach..

Edytowane przez Syrius177 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry

Spoiny trzymają bez problemu, żadna nie puściła, zarosły glonami i są niewidoczne.

Cyjanoakryl żel gęsty + aktywator.

Nigdy więcej żadnego CX5, tylko cyjanoakryl, można cuda zbudować. Tylko to nie jest tak że dasz kropelkę i będzie się trzymać, trzeba zalewać i aktywować i zasypywać. Dużo mniej stresująca zabawa niż z cementem. Powodzenia.

20220829_123222_resized.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tata napisał:

Dzień dobry

Spoiny trzymają bez problemu, żadna nie puściła, zarosły glonami i są niewidoczne.

Cyjanoakryl żel gęsty + aktywator.

Nigdy więcej żadnego CX5, tylko cyjanoakryl, można cuda zbudować. Tylko to nie jest tak że dasz kropelkę i będzie się trzymać, trzeba zalewać i aktywować i zasypywać. Dużo mniej stresująca zabawa niż z cementem. Powodzenia.

20220829_123222_resized.jpg

Dzięki @Tataza odpowiedź. To fajnie że nic Ci się z tym nie dzieje. Pomijam już mało komfortowe sklejanie za pomocą cx5, ale jestem rozczarowany trwałością tego kleju. Może zrobiłem jakieś błędy, ale zraszalem skałę i staralem się w miarę szybko łączyć elementy i ich nie ruszać. Ale i tak Spoiny zaczęły się kruszyć. Nastepbym razem próbuję cyjanoakryl z piaskiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dopytam , zalweałeś odrazu czy po wyschnięciu? Mimo że kilka lat temu z tą techniką się spotkałem,  to dalej mało o niej jest na PL/DE i niektórzy wody używają do kleju i wilgotnego piasku . Jednak biorąc pod uwagę same szczepki to pod wodą widać klej a jak wyschnie po za wodą to już mniej , lub wcale . 

Można prosić o aktualizacje baniaka ? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerował bym poczekać aż wyschnie, można zrobić ewentualne poprawki, przepłukać w RO też nie zaszkodzi.

Kiepski ze mnie fotograf. :)

20220830_072223_resized.jpg.8eb052645538c10d88406c9dbafa6161.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.