Skocz do zawartości
thomas kay

Akwarium 45x45x45 grubość szkła

Rekomendowane odpowiedzi

Czy akwarium bez wzmocnień o wymiarze 45x45x45 może być wykonane ze szkła 6mm czy musi być 8mm?


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi, bo są w sklepach i z 6 mm, ale przy tej wysokości na pewno bezpieczniej jest zrobić 8 mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wymiarze miałem z 8mm z uwagi na dzieci ale szkło wtedy wydaje się nieproporcjonalnie grube, niemniej jest bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia czy poziom wody będzie na 45, czy bardziej na 40cm? (wtedy nie ma sensu więcej niż 6mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Felix napisał:

kwestia czy poziom wody będzie na 45, czy bardziej na 40cm? (wtedy nie ma sensu więcej niż 6mm)

pewnie gdzieś pośrodku. planuje tidal seachem więc dużo zależy jak będzie woda chlupać

1 godzinę temu, montymick napisał:

no wychodzi 6mm.


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak, miałem 90l, 170l, teraz mam trochę ponad 300l, wszystkie z 8mm, dwa pierwsze bez wzmocnień, duże już z opaska z 3 stron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te kalkulatory może i podają takie grubości szyb, ale wg niego powinienem mieć 8mm. Zrobiłem baniak z 10mm i powiem że na laserze widać ugięcie tafli. Strach się bać jakbym zrobił z 8mm...

Wymiary 80x60x50H cm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te kalkulatory może i podają takie grubości szyb, ale wg niego powinienem mieć 8mm. Zrobiłem baniak z 10mm i powiem że na laserze widać ugięcie tafli. Strach się bać jakbym zrobił z 8mm...
Wymiary 80x60x50H cm 
Trzeba by doczytać czy w tej normie jest podana grubość że wzmocnieniem czy bez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Konrad_Wwa napisał:
16 minut temu, dla syna napisał:
Te kalkulatory może i podają takie grubości szyb, ale wg niego powinienem mieć 8mm. Zrobiłem baniak z 10mm i powiem że na laserze widać ugięcie tafli. Strach się bać jakbym zrobił z 8mm...
Wymiary 80x60x50H cm 

Trzeba by doczytać czy w tej normie jest podana grubość że wzmocnieniem czy bez

Wg kalkulatora bez wzmocnień. Kilka kalkulatorów podawało to samo. Jak testowo zwiększałem litraż to pojawiały się dwie opcje (z wklejką i bez wklejki). 

Wcześniej miałem kostkę 50x50x50cm bez wzmocnień oczywiście i nie było ugięcia przy szkle 8mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, montymick napisał:

Według tej normy akwa 100x45 może być z szyby 6 mm. Ja chciałem zamówić 80x40, to mi Myciok powiedział, że takiego nie zrobi, tylko 8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Według tej normy akwa 100x45 może być z szyby 6 mm. Ja chciałem zamówić 80x40, to mi Myciok powiedział, że takiego nie zrobi, tylko 8mm.
Norma to jest minimum, twój wykonawca skleił X zbiorników i w oparciu o doświadczenie rekomenduje grubsza szybę. Szkoda, że nie pamiętam z jakiej szyby miałem sklejone kiedyś akwa ok. 700l ale była dosyć cienka jak na ten wymiar, w zamian były wzmocnienia na górze oraz przy dnie.
Reasumując firma która klei zbiorniki wie co robi i daje na to gwarancje.
Dywagacje można skończyć bo to zbiornik 90l, jak kolega napiszę do wykonawcy to na pewno doradzą i nie zrobią z niewłaściwego szkła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.