Skocz do zawartości

Historia edycji

tomko

tomko

Aktualne parametry:

zasolenie 36 ppm,

NO3 ok.1,

Fosforany < 0,1,

Ca 400

kH 8

Ph 7,8-8,2 - cały czas na pochłaniaczu CO2

temp. 25 st. C

Niedobory jodu i metali ciężkich w ICP.

Aktualnie Balling leci po 200 ml każdego roztworu na w 6 dawkach; suplementacja jodu, strontu, metali ciężkich + fish V, Amino Mix,  Phyto Mix, AF Energy. Ponadto węgiel, RowPhos, lampa UV 12h/d. Wróciłem zatem do tego co było na początku i tak już zostanie.

Po zabawie z polimerami, absorberem krzemianów oraz dodawaniu fosforanów ( niepotrzebnie jak się okazało - salifert pokazywał 0 a w ICP wyszło 0,15 !!!, więc testy kropelkowe do d...)  miałem rzut cyjano, gwałtowny skok kH, zasolenie wymknęło mi się do 42 ppemów. Przez chwilę było groźnie, straciłem 2 goniopory, euphylię glab., koralowce straciły kolory, ryby wysypało więc zapachniało katastrofą. 

Więc jak zwykle lepsze jest wrogiem dobrego.

Aktualnie wszystko śmiga ale doprowadzenie zbiornika ponownie do równowagi zajęło ok 8 tyg.

Pozdr.,

tomko

 

tomko

tomko

Aktualne parametry:

zasolenie 36 ppm,

NO3 ok.1,

Fosforany < 0,1,

Ca 400

kH 8

Ph 7,8-8,2 - cały czas na pochłaniaczu CO2

temp. 25 st. C

Niedobory jodu i metali ciężkich w ICP.

Aktualnie Balling leci po 200 ml każdego roztworu na w 6 dawkach; suplementacja jodu, strontu, metali ciężkich + fish V, Amino Mix,  Phyto Mix, AF Energy. Ponadto węgiel, RowPhos, lampa UV 12h/d. Wróciłem zatem do tego co było na początku i tak już zostanie.

Po zabawie z polimerami oraz dodawaniu fosforanów ( niepotrzebnie jak się okazało - salifert pokazywał 0 a w ICP wyszło 0,15 !!!, więc testy kropelkowe do d...)  miałem rzut cyjano, gwałtowny skok kH, zasolenie wymknęło mi się do 42 ppemów. Przez chwilę było groźnie, straciłem 2 goniopory, euphylię glab., koralowce straciły kolory, ryby wysypało więc zapachniało katastrofą. 

Więc jak zwykle lepsze jest wrogiem dobrego.

Aktualnie wszystko śmiga ale doprowadzenie zbiornika ponownie do równowagi zajęło ok 8 tyg.

Pozdr.,

tomko

 

tomko

tomko

Aktualne parametry:

zasolenie 36 ppm,

NO3 ok.1,

Fosforany < 0,1, Ca 400

kH 8

Ph 7,8-8,2 - cały czas na pochłaniaczu CO2

temp. 25 st. C

Niedobory jodu i metali ciężkich w ICP.

Aktualnie Balling leci po 200 ml każdego roztworu na w 6 dawkach; suplementacja jodu, strontu, metali ciężkich + fish V, Amino Mix,  Phyto Mix, AF Energy. Ponadto węgiel, RowPhos, lampa UV 12h/d. Wróciłem zatem do tego co było na początku i tak już zostanie.

Po zabawie z polimerami oraz dodawaniu fosforanów ( niepotrzebnie jak się okazało - salifert pokazywał 0 a w ICP wyszło 0,15 !!!, więc testy kropelkowe do d...)  miałem rzut cyjano, gwałtowny skok kH, zasolenie wymknęło mi się do 42 ppemów. Przez chwilę było groźnie, straciłem 2 goniopory, euphylię glab., koralowce straciły kolory, ryby wysypało więc zapachniało katastrofą. 

Więc jak zwykle lepsze jest wrogiem dobrego.

Aktualnie wszystko śmiga ale doprowadzenie zbiornika ponownie do równowagi zajęło ok 8 tyg.

Pozdr.,

tomko

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.