Skocz do zawartości
tomko

tomko Reaktywacja - Covidowe 400L

Rekomendowane odpowiedzi

A teraz pływają zgodnie czy zdażają się mocniejsze utarczki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Arek77 napisał:

A teraz pływają zgodnie czy zdażają się mocniejsze utarczki?

Czasami im się zdarzy, ale to raczej niegroźne demonstracje siły i drobne utarczki jak w każdej rodzinie. Jak daje algi nori to jedzą sobie z dziubka :))) Naprawdę dobrze razem koegzystują. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

:clapping

Powietrze z pomieszczenia czy z zewnątrz? Czekamy na relacje z użytkowania

Powietrze ciągnie z pomieszczenia więc pewnie dlatego taki szybki efekt ;) Zobaczymy co dalej.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Powietrze ciągnie z pomieszczenia więc pewnie dlatego taki szybki efekt [emoji6] Zobaczymy co dalej.
Szybszy byłby gdyby ciągnęło zza okna ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładne to wszystko masz...

Mam pytanko o oświetlenie.. Jakie masz świetlówki?

Pozdr

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SzymonH napisał:

Ładne to wszystko masz...

Mam pytanko o oświetlenie.. Jakie masz świetlówki?

Pozdr

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Po zewnętrznej 2x ATI Blue Plus, wewnetrznie ATI Purple 1x i ATI Actinic. Pozdr.

P.s. Za ok 4-6 tyg. wymieniam i zamontuję po zew. 2x ATI Aquablue Special. Zobaczę jaki będzie efekt.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, tomko napisał:

Po zewnętrznej 2x ATI Blue Plus, wewnetrznie ATI Purple 1x i ATI Actinic. Pozdr.

Jaka moc? 54W?

Edit: już znalałem w pierwszym poście - 39W :) A specjalnie sprawdziłem zanim zapytałem i jakoś to przeoczyłem... :banghead

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, goclik napisał:

Jaka moc? 54W?

Edit: już znalałem w pierwszym poście - 39W :) A specjalnie sprawdziłem zanim zapytałem i jakoś to przeoczyłem... :banghead

Tak 4x39W. LEDy mam na 70% mocy, temp. 14500 K. Godz. 9-21 LEDY + nocne światło do 23, T5 g. 10-20. Wschód i zachód słońca ustawiony na 1h. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.10.2020 o 11:06, tomko napisał:

I jak się sprawdza pochłaniacz CO2? Czy przez te dwa tygodnie wymieniałes już granulki? I czy pH dalej masz w okolicy 8? Też myślę o podobnym systemie - u mnie pH waha się pom. 7,7-7,85 w zależności od pory dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

I jak się sprawdza pochłaniacz CO2? Czy przez te dwa tygodnie wymieniałes już granulki? I czy pH dalej masz w okolicy 8? Też myślę o podobnym systemie - u mnie pH waha się pom. 7,7-7,85 w zależności od pory dnia.

Aktualne pH 7,97 przy oświetleniu nocnym. W godzinach porannych 7,88-7,9 (bez pochłaniacza spadało do 7,7). W ciągu dnia pH ok. 8,2 (wcześniej 8,15-8,18). Powietrze ciągnę z pokoju, nie wietrze specjalnie poza normalną wentylacją pomieszczenia z otwartymi wywietrznikami w oknach. Zasyp śmiga 2 tyg. i powoli będzie wymagał wymiany bo wybarwił się już na niebiesko i widoczne są większe dobowe skoki pH. Ale generalnie jest i tak lepiej niż zakładałem - odpieniacz ustawiony na max., ciągnie teoretycznie 650 l/h powietrza. Także mogę z czystym sumieniem polecić celem stabilizacji i podciągnięcia pH. Pozdr, tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomko napisał:

 Zasyp śmiga 2 tyg. i powoli będzie wymagał wymiany bo wybarwił się już na niebiesko i widoczne są większe dobowe skoki pH. Ale generalnie jest i tak lepiej niż zakładałem - odpieniacz ustawiony na max., ciągnie teoretycznie 650 l/h powietrza. Także mogę z czystym sumieniem polecić celem stabilizacji i podciągnięcia pH. Pozdr, tomko

Czyli złużycie wyniesie ok 2 l. pochłaniacza na miesiąc... 

Czym mierzysz pH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Arek77 napisał:

Czyli złużycie wyniesie ok 2 l. pochłaniacza na miesiąc... 

Czym mierzysz pH?

Tak 2 l zasypu miesięcznie trzeba liczyć. Mam elektrodę pH wpiętą w dozownik Aqua Trend AT1 Plus V2. 

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak zauwazysz jakąś pozytywą zmianę w zbiorniku po tym niewielkim podniesieniu pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Arek77 napisał:

Daj znać jak zauwazysz jakąś pozytywą zmianę w zbiorniku po tym niewielkim podniesieniu pH.

Widzę już dziś choć w sumie nie wiem czy to w 100 % zasługa stabilizacji pH - od jakiegoś czasu kropelkuję polimery i pro bio s od AF :) Mniejszy "szron" na szybach, większe zużycie Ballinga ok. 20 ml/d,  czyli większa konsumpcja -takie widzę zmiany. Spodziewam się w związku z tym lepszych przyrostów koralowców choć wcześniej też nie było źle. Pozdr.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby się coś działo to parę słów na weekend.

W ramach walki o kolorki patyków od około miesiąca kropelkuję polimery + pro bio s oraz do sumpa trafiło ok. 1 1l grysu koralowego. Z dzisiejszych pomiarów NO3 bliżej 1 niż 5 na teście JBL. Różnice widać po LPS`s - Dunka i Catalaphylia zaczęły marudzić. Za to Goniopory i Euphylie mają się znakomicie. Chyba już niżej nie będę schodził.

Uznałem, że lampa UV będzie chodzić 24/H, bo po co zmieniać jak jest dobrze - ryby zdrowe, woda kryształ, nutrienty niskie. 

Ponadto do akwarium ok. miesiąc temu trfaiły 2 Alveopory pomimo, że wcześniej się trochę zraziłem bo straciłem z 3. Po radach kolegów z forum jak sprawić, żeby miały się dobrze postanowiłem spróbować jeszcze raz. Ustawiłem je w zacisznym miejscu, o b. słabej cyrkulacji i ograniczonym oświetleniu i aktualnie po aklimatyzacji mają się znakomicie.

Z ciekawostek miałem na skale kolonię Aiptasi tak z 15-20 sztuk, która przyszła ze szczepkami. Powoli zacząłem się zastanawiać nad wpuszczeniem krewetek, żeby dziadostwo się nie rozprzestrzeniło, bo oczywiści  Brzydal nie był zainteresowany (pływa u mnie z 6 mies.). I nie dalej jak 2-3 dni temu po nocy wyczyszczone wszystkie, co do jednej. Nie wiem czy to Brzydal spowodował, może Percon, może krewetka boksująca żółta?? W każdym razie problem chyba się sam rozwiązał :)

Pozdr.,

tomko  

alveo.jpg


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, tomko napisał:

do sumpa trafiło ok. 1 1l grysu koralowego.

W jakim celu? Jako medium dla bakterii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.11.2020 o 13:06, Arek77 napisał:

W jakim celu? Jako medium dla bakterii?

Chciałem obsypać wokoło Alveopor żeby babka mi ich nie zasypywała, ale franca i tak zasypała grys, przynosząc piach z innego miejsca. W związku z tym dałem sobie spokój i wrzuciłem do sumpa jako dodatkowe medium dla bakterii. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to się pochwale. Po długich tygodniach oczekiwania wreszcie jest.......

Tridacna Maxima ok. 15 cm. Przepiękne zwierzę.

Trochę sią bałem jak zareaguje na nowe warunki ale wszystko gra, aklimatyzacja kropelkowa i już po kilku godzinach zaczęła się otwierać.  Nawet rozsypywany na nią piasek przez babkę specjalnie jej nie przeszkadza - syfonem potrafi go zdmuchnąć z płaszcza - niesamowity widok.  Brzydal się też trzyma z daleka, patrząc na jej wielkość to łyknęła by go w całości. Pięknie reaguje na plankton, zasysając go regularnie.

Poza tym w wyzerowałem PO4 kropelkując polimery, co od razu wpłynęło na lps`y. Rowa Phos poszła w odstawkę, zacząłem trochę więcej karmić i wszystko powoli wraca do normy.

Aktualnie PO4 ledwo zauważalne za Salifercie, NO3 ok. 1-2 JBL, KH 8, CA 420 - balling podstawowy po 170 ml/d.

Zmieniłem też świetlówki - aktualnie 2x Purple Plus + 2x Aquablue Special + LEDY 16000K. Trochę bardziej na biało ale za to lepsze kolorki zwierząt, więc chyba przy tej konfiguracji zostanę. Tyle z nowości. 

A to i owa piękność:

 

 

tridacna.jpg

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna Tridacna . Jak by nie mój Chelmon  to byłaby w moim zbiorniku.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, norbi2222 napisał:

Ładna Tridacna . Jak by nie mój Chelmon  to byłaby w moim zbiorniku.

Ze tak sie spytam to chelmion sie nią żywi , bo tez sie zastanawiałem nad jakaś małżą 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Hoom napisał:

Ze tak sie spytam to chelmion sie nią żywi , bo tez sie zastanawiałem nad jakaś małżą 

Podobno mogą podskubywać, choć to pewnie zależy od osobnika. Ja nie mam więc się martwię. Wziąłem celowo dużą sztukę, żeby pustelniki i inne stwory przypadkiem się nią nie zainteresowały. Choć nigdy nie wiadomo. We'll see. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ze tak sie spytam to chelmion sie nią żywi , bo tez sie zastanawiałem nad jakaś małżą 
Tak to jego menu ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Hoom napisał:

Ze tak sie spytam to chelmion sie nią żywi , bo tez sie zastanawiałem nad jakaś małżą 

Mój uwielbia małże i dostaje je dwa razy w tygodniu. Więc  Tridacna to trochę drogie menu dla mojej rybki, muszą mu wystarczyć takie ze sklepu spożywczego:P.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.