Skocz do zawartości
tomko

tomko Reaktywacja - Covidowe 400L

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Pablo120288 napisał:

Pieknie i czysto jak zawsze :) ile ballinga leci?

Thx Pablo.

Od jakiegoś czasu leje nierówne dawki bo mi się kH i Ca rozjechało.

Aktualnie Ca 320 ml/d; kH buffer 285 ml/d; sól mineralna 285 ml/d.

9 minut temu, katani napisał:

Bardzo ładna goniopora.

Fioletowa djobutensis, rzeczywiście bardzo fajna. Polipy po 15 cm! Chyba jedyny LPS oprócz Dunki, któremu wszystko pasuje.

Od początku ze mną i 0 stresu.

Mieszkają w niej błazenki.

nowe5.jpg

nowe2.jpg

nowe4.jpg


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. twoje  akwaria z koralami np zachęciły mnie do założenia akwarium morskiego :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Pablo120288 napisał:

Ps. twoje  akwaria z koralami np zachęciły mnie do założenia akwarium morskiego :)

Fajnie, że moje baniaki były dla kogoś inspiracją:D Na support możesz liczyć! Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy mieszkaniec rafy:

 

toldi1.jpg

toldi2.jpg

toldi3.jpg

Przesympatyczna rybka :D Jest bardzo ciekawska i ma parcie na szkło, dostojnie krąży po całym akwarium !

Je wszystko, skubie ślimaki osiadłe.

Pozdr.,

tomko

I jeszcze trochę radosnej twórczości:

 

acra1.jpg

acra2.jpg

euphylia.jpg

galaxea_cala.jpg

acanthrastrea.jpg

euphylia.jpg

galaxea_geba.jpg

patyki.jpg


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, tomko napisał:

Nowy mieszkaniec rafy:

 

toldi1.jpg

toldi2.jpg

toldi3.jpg

Przesympatyczna rybka :D Jest bardzo ciekawska i ma parcie na szkło, dostojnie krąży po całym akwarium !

 

A jak sobie radzi z silniejszym prądem wody? Masz dużo,patyków więc pewnie trochę "wieje" w Twoim szkle. Zastanawiałem się kiedyś nad kosterą rogatą ale zrezygnowałem z niej właśnie ze względu na to, że wymagają słabszej cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Arek77 napisał:

A jak sobie radzi z silniejszym prądem wody? Masz dużo,patyków więc pewnie trochę "wieje" w Twoim szkle. Zastanawiałem się kiedyś nad kosterą rogatą ale zrezygnowałem z niej właśnie ze względu na to, że wymagają słabszej cyrkulacji.

Nie ma żadnego problemy z prądem wody. U mnie jest dużo zakamarków gdzie mniej "wieje", chociażby wśród patyków, więc ma gdzie odpocząć. Ale pływa po całym zbiorniku i nie zauważyłem, żeby mu prąd wody przeszkadzał. Jedzenie wyłapuje sprawnie z toni. Inne ryby olewa i one też się do niego nie zbliżają specjalnie.


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej jest wielkosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Arek77 napisał:

A jak sobie radzi z silniejszym prądem wody? Masz dużo,patyków więc pewnie trochę "wieje" w Twoim szkle. Zastanawiałem się kiedyś nad kosterą rogatą ale zrezygnowałem z niej właśnie ze względu na to, że wymagają słabszej cyrkulacji.

Ja mam cubicusa to podobna ryba, od 1,5cm malucha do 5cm już teraz. Dla mnie to mit z tym prądem, radzi sobie doskonale. Płynie pod prąd SOW15. W 500L mam jumpa gf4k, sow15, sow8 i chińską 8000LPH. 

Tomko, ładna rafa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arek77 napisał:

Jakiej jest wielkosci?

Jakieś 4 cm.

Godzinę temu, Sagerrak1 napisał:

Ja mam cubicusa to podobna ryba, od 1,5cm malucha do 5cm już teraz. Dla mnie to mit z tym prądem, radzi sobie doskonale. Płynie pod prąd SOW15. W 500L mam jumpa gf4k, sow15, sow8 i chińską 8000LPH. 

Tomko, ładna rafa 

Myślę, że w naturze radzą sobie z większym prądem wody niż mamy w akwariach :)

Thx Sagerrak1.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły jeszcze 2 rybki:

ślizg - Ecsenius Midas w ciekawym ubarwieniu

żagiewka -  Cirrhitichtys Falco - niesamowita ryba, prawdziwy morski jastrząb

Z nowymi rybami do akwarium wprowadziła się ospa, bo nie chciało mi się robić kwarantanny w Arechinie :)

Za to właśnie uwielbiam akwarium morskie bo zawsze się coś dzieje -  wahania parametrów, plagi, ospy etc. Ani chwili wytchnienia :D

Jak to mówią "jak nie urok to sraczka".

 

 

jastrzab2.jpg

jastrzab.jpg

waz.jpg

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, tomko napisał:

Doszły jeszcze 2 rybki:

ślizg - Ecsenius Midas w ciekawym ubarwieniu

żagiewka -  Cirrhitichtys Falco - niesamowita ryba, prawdziwy morski jastrząb

Daj znać za kilka tygodni jak się, żagiewka spisuje, jakie ma podejście do krewetek i ślimaków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Arek77 napisał:

Daj znać za kilka tygodni jak się, żagiewka spisuje, jakie ma podejście do krewetek i ślimaków.

Arek77 krewetki mam tak spasione, że prędzej one by go zjadły :)) Większe od niego z 2x. Zainteresowany tylko mrożonkami, ślimaki olewa a mam sporo drobnicy. Mrożonki wyłapuje z toni w iście ekspresowym tempie. Zobaczymy co dalej.  


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.10.2020 o 17:49, tomko napisał:

Kwarantanna domowa obowiązkowa – ja po zasięgnięciu inf. kolegów z forum, zacząłem stosować aktywną formę kwarantanny tj. Arechin 10-15 mg/l przez 7 dni – nie straciłem w trakcie kwarantanny ani jednej ryby a kąpały się wszystkie. Nie zauważyłem żeby lek miał jakikolwiek wpływ na ich aktywność, apetyt etc.

Hej @tomko Chciałbym się Ciebie poradzić, czy nadal podtrzymujesz opinię o arechinie?

Niedługo, będę wprowadzał większą ilość ryb i mam zamiar przepuścić je przez takową kwarantannę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Raff 2020 napisał:

Hej @tomko Chciałbym się Ciebie poradzić, czy nadal podtrzymujesz opinię o arechinie?

Niedługo, będę wprowadzał większą ilość ryb i mam zamiar przepuścić je przez takową kwarantannę 

Absolutnie polecam. Szczególnie jak planujesz początkowe zarybienie i np. pokolce ( ja mam 4 pokolce, w tym białobrodego i hapatusa , z którymi wiadomo jak jest). Proponuję 8-10 dni, stężenie 15 mg/l dla pewności. Nie straciłem ani jednej ryby przez ospę. Jak zaniedbałem taką kwarantannę w późniejszym czasie, to po wpuszczeniu nowych ryb miałem 2 x rzuty ospy. W ustabilizowanym zbiorniku ryby sobie poradziły bez problemu bez żadnych działań, szczególnie, że mam lampę UV. Kwarantanna wymaga trochę samozaparcia ale wg mnie warto. Wg moich obserwacji lek absolutnie bezpieczny dla ryb, nie straciłem ani jednej w trakcie kwarantanny, ryby normalnie reagowały i pobierały pokarm. Tylko trzeba dobrze napowietrzać + cyrkulacja żeby się nie podusiły. Początkowo mierzyłem też amoniak bo tak mi radzono, ale później zaprzestałem jak nie obserwowałem jego wzrostu w ciągu 7 dni, podczas 2-3 procesów kwarantanny.

Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tomko napisał:

Proponuję 8-10 dni, stężenie 15 mg/l dla pewności.

Ok, dam 15mg/l  A jeśli codziennie będę podmieniał wodę,  powiedzmy 5 l, to pewnie też dodawać 15mg do każdego litra?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Raff 2020 napisał:

Ok, dam 15mg/l  A jeśli codziennie będę podmieniał wodę,  powiedzmy 5 l, to pewnie też dodawać 15mg do każdego litra?

 

Nie podmieniaj, bez sensu. Pompka, kostka i cyrkulator. Albo głowica z napowietrzaniem za parę złotych.  Zamiast podmieniać kup sobie test na NH4 dla świetego spokoju. Nigdy nie wykryłem amoniaku, a trzymałem nie raz kilka ryb w 30 l bańce.

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Ci bardzo.

I przy okazji, świetny zbiornik, można się gapić i gapić i gapić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Raff 2020 napisał:

Ok, dam 15mg/l  A jeśli codziennie będę podmieniał wodę,  powiedzmy 5 l, to pewnie też dodawać 15mg do każdego litra?

 

Witam

Ta dawka , to na dobę?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, JerzyB napisał:

Witam

Ta dawka , to na dobę?

Pozdrawiam

To dawka jednorazowa. Raz dajesz Arechin w odpowiedniej dawce,  aby otrzymać żądane stężenie i trzymasz w tym ryby przez tydzień. Pozdr. tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 6.01.2022 o 19:46, Arek77 napisał:

Daj znać za kilka tygodni jak się, żagiewka spisuje, jakie ma podejście do krewetek i ślimaków.

Kilka tygodni minęło.

Żagiewka nie zainteresowana niczym oprócz mrożonek, patroluje zbiornik i skacze po skale i koralowcach - fajny stwór.

Rozdymka walentynka też super rybka ale bardzo lubi stożki wzrostów montipor, obgryza aż miło. Osobiści mnie nie przeszkadza bo mam ich las, ale dla wrażliwych może to być problem. Myślę, że raczej robi to by tępić dziubek, chociaż co kilka dni widze ją po nocy z wypchanym po korek brzuchem. Tipy montipor zeszlifowane od linijkiB) Drobne ślimaki osiadłe też nie mają szans, te akurat skubie w dzień. Ale to i tak jedna z moich ulubionych rybek, a z pewnością ulubiona dzieci, bo Doris się już opatrzyła.

Z nowości wprowadziła się jeszcze czerwona rozgwiazda bo zdechły 2 piaskowe i krewetka boksująca w rozmiarze XXL. Była wojna z moimi czszczącymi. Debeliusy poradziły sobie dobrze i dalej rządzą. Zginęła w boju 1 L. Ambiensis w walce o terytorium, druga znalazła sobie inną  niszę. Generalnie boksująca przepiekna w nocy łazi po całym zbiornimu a wąsiska ma po 20 cm!!! Tyle. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czad z tym skrzypłoczem, a to nie urośnie za duże do 400l? Jak nie to ja sobie kilka wrzuce do swojego 1200l


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tomko napisał:

Od jakiegoś czasu w akwarium zamieszkał prehistoryczny stwór: 

Limulus polyphemus

Jaka cena tego stworka :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nsajlepsze są dane ze sklepu : Minimalna wielkośc akwarium 100L, rozmiar 60cm. - Kurde jak????


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.