Skocz do zawartości
Zaba30

AI Prime HD Uatwienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam pytanie odnośnie ustawienia mojej lampy dobrze/źle?

Proszę o komentarze i z góry dziękuję za pomoc.

Obecnie wygląda to u mnie jak na zdjęciach.

Screenshot_20200928-155629.jpg

Screenshot_20200928-155641.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę wysokość akwarium i montażu lampy. A kwestia ustawienia kolorów to indywidualne preferencje, jedni wolą bardziej biało inni bardziej  niebiesko . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Zerknij na ustawienia z tej strony https://www.aquaillumination.com/lightsciences/signature-series ...

Nie wiem jednak czy presety do innych AI sa kompatybilne z Prime HD a tylko jedna osoba ma tam te lampe...

Ja zmodyfikowalem troche preset Stuarta Bertrama do Hydry 26 HD i jak na razie wszystko jest OK...

Masz sporo G i DR, ale byc moze uzyskasz dobry efekt, nigdy tak wysoko nie probowalem i ciekaw jestem efektow a czy Twoje ustawienia sa dobre, zobaczysz po reakcji korali...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 hours ago, Dareklisc said:

Weź pod uwagę wysokość akwarium i montażu lampy. A kwestia ustawienia kolorów to indywidualne preferencje, jedni wolą bardziej biało inni bardziej  niebiesko . 

Mój zbiornik ma 55cm plus lampa od lustra wody to jest 70cm narazie mam takie ustawienia zobaczymy co z tego wyjdzie.

9 hours ago, Iceberg said:

Hej...

Zerknij na ustawienia z tej strony https://www.aquaillumination.com/lightsciences/signature-series ...

Nie wiem jednak czy presety do innych AI sa kompatybilne z Prime HD a tylko jedna osoba ma tam te lampe...

Ja zmodyfikowalem troche preset Stuarta Bertrama do Hydry 26 HD i jak na razie wszystko jest OK...

Masz sporo G i DR, ale byc moze uzyskasz dobry efekt, nigdy tak wysoko nie probowalem i ciekaw jestem efektow a czy Twoje ustawienia sa dobre, zobaczysz po reakcji korali...

 

 

Dzięki za odpowiedź jest tego trochę w tych linkach na pewno się przyda.Wiesz dałem wyższe g i dr zobaczę za dwa trzy tygodnie jak to wpłynie na koralowce ale na pewno dam Ci znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie jest opcja ściągnięcia ustawień . Jak je wgrać do aplikacji . Używam hydra 64 HD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Hoom said:

Na tej stronie jest opcja ściągnięcia ustawień . Jak je wgrać do aplikacji . Używam hydra 64 HD 

Dzięki właśnie próbuje to ogarnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Hoom napisał:

Na tej stronie jest opcja ściągnięcia ustawień . Jak je wgrać do aplikacji . Używam hydra 64 HD 

Trzeba kliknąć na ikonę (przy kursorze myszy) i wybrać "upload"

Screenshot from 2020-09-30 10-20-03.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Felix napisał:

Trzeba kliknąć na ikonę (przy kursorze myszy) i wybrać "upload"

Screenshot from 2020-09-30 10-20-03.png

Dzięki spróbuje jak wrócę do domu . A próbowałeś to z zrobić z aplikacji w telefonie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hoom napisał:

Dzięki spróbuje jak wrócę do domu . A próbowałeś to z zrobić z aplikacji w telefonie ?

tak samo dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Hoom napisał:

 A próbowałeś to z zrobić z aplikacji w telefonie ?

Ja mam zarowno na fonie jak i laptopie i wole ten drugi do precyzyjnego ustawienia czy poprawienia pod nasze potrzeby presetu...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety u mnie na iphone to nie działa . Mogę zapisywać swoje ustawienia i później je wgrać , niestety tych ściągniętych z netu nie widzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Hoom napisał:

No niestety u mnie na iphone to nie działa . Mogę zapisywać swoje ustawienia i później je wgrać , niestety tych ściągniętych z netu nie widzi 

U mnie program sciagniety na maca, pokazuje sie tez na iphonie i tez mialem problem by sciagnac bezposrednio na iphona gotowy preset (Czytalem na jakims forum ze jest taka mozliwosc ale odpuscilem) tak ze jezeli masz ios, nie bedziesz mial problemu z synchronizacja...Natomiast nie wiem jak sie sprawa ma z windowsem czy androidem...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kanale BRS był test tej lampy i są tam rekomendowane przez nich ustawienia. Moim zdaniem warto się z tym zapoznać 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime HD ma ciut inne diody niż Prime 16 - nie ma diody moonlight, a cool white jest bardziej ciepła na prime 16 niż na prime HD.

Aczkolwiek można sie pobawić korzystając z BRS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.