Skocz do zawartości
TomPi

Nowy projekt na poważnie i przenosiny starego.

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, dadario napisał:

Ładnie to wygląda...

Dzięki, też się przyczyniłeś do tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja po długiej ciszy ;) Doszło kilka koralowców i kilka kilogramów skały. Zależało mi na podniesieniu 2 konstrukcji. 

W międzyczasie pojawił się remont i malowanie drenianej podłogi w pokoju, w którym znajduje się akwarium, a to niestety nie sprzyjało rozwojowi akwarium i wszystkiego co w nim żyje. Pojawiło się na piasku cyjano. Na szczęście samo po około 2 tygodniach zniknęło. 

Teraz akwarium prezentuje się jak na zdjęciach poniżej. 

IMG-20210905-WA0028.jpg

IMG-20210905-WA0027.jpg

IMG-20210905-WA0026.jpg

IMG-20210905-WA0025.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, TomPi napisał:

Mała aktualizacja po długiej ciszy ;) Doszło kilka koralowców i kilka kilogramów skały. Zależało mi na podniesieniu 2 konstrukcji. 

W międzyczasie pojawił się remont i malowanie drenianej podłogi w pokoju, w którym znajduje się akwarium, a to niestety nie sprzyjało rozwojowi akwarium i wszystkiego co w nim żyje. Pojawiło się na piasku cyjano. Na szczęście samo po około 2 tygodniach zniknęło. 

Teraz akwarium prezentuje się jak na zdjęciach poniżej. 

IMG-20210905-WA0028.jpg

IMG-20210905-WA0027.jpg

IMG-20210905-WA0026.jpg

IMG-20210905-WA0025.jpg

No i zrobiła się fajna koralowa ścianka... pół roku temu jeszcze były puste miejsca.

Ukwiały grzeczne czy robią nieraz spacerki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, Arek77 said:

Ukwiały grzeczne czy robią nieraz spacerki?

Póki był jeden quadricolor było ok. Teraz po podziałach są 3. Dwa siedzą grzecznie, trzeci jest raz z przodu, raz z tyłu skałki. Zielone crassa siedzą raczej w miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te dwie "kule" po prawej do dunki czy euphyllie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie euphyllie, dunka jest jedna mała na środku przed ukwiałami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, TomPi napisał:

Obie euphyllie, dunka jest jedna mała na środku przed ukwiałami.

Wiesz po ile mają główek czy nie do policzenia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko policzyć. Jakiś czas temu próbowałem zanim zaczęła się pompować i ponad 20 naliczyłem od przodu i góry. 

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak parametry? Robiłeś kiedyś ICP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICP robiłem i takie sobie wyniki wyszły. Od kilku lat mam część parametrów zawyżonych, inne zaniżone. Najważniejsze, że stabilnie;)

 

Screenshot_20210906-080548_Drive.jpg

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Rok i nowe pomysły weszły w życie :) choroba postępuje i akwarium 375 litrowe zastąpiłem 550l plus sump. Jeszcze wszystko na etapie wykańczania, ale już mnie cieszy. Udało się przenieść życie bez większych strat, jedynie euphyllia rozpadła się na kilka mniejszych. Przynajmniej była okazja policzyć główki ;) jest ich około 50. Stelaż też zabudowany, jeszcze została korona do sklejenia. 

W związku ze wzrostem wysokości akwarium (było 50cm jest 60cm) zastanawiam się nad podniesieniem przynajmniej części konstrukcji skalnych. 

Myślę też czy i ewentualnie jakie jeszcze ryby wprowadzić, żeby nie było tak pusto. Teraz pływa 8 sztuk i chciałem kilka mniejszych dołożyć. Jakieś propozycje? :)

 

IMG-20211231-WA0005.jpg

IMG-20211231-WA0006.jpg

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, TomPi napisał:

Myślę też czy i ewentualnie jakie jeszcze ryby wprowadzić, żeby nie było tak pusto. Teraz pływa 8 sztuk i chciałem kilka mniejszych dołożyć. Jakieś propozycje? :)

Stadko Anthiasów (7-11 szt)  i Pseudochromis friedmiani.  

Może jeszcze babka murenowata (Pholidichthys leucotaenia) jeśli nie boisz się o małe przerzucanie piasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minutes ago, Arek77 said:

Stadko Anthiasów (7-11 szt) i Pseudochromis friedmiani.  

Może jeszcze babka murenowata (Pholidichthys leucotaenia) jeśli nie boisz się o małe przerzucanie piasku.

Właśnie o anthiasach myślałem, piękna ryba i trochę ożywi akwarium. Dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedziela dzień roboczy w akwarium:) dzisiaj mija miesiąc od przeprowadzki z 375 do 540l. Wyniki testów pokazały, że mój  odpienacz (twistman integra 150) z poprzedniego akwarium nie da rady przy dołożenie kilku anthiasów. Teraz mam PO4 0,09. No3 po przeprowadzce też skoczyło do około 15. W akwarium większość koralowców to lps i miękkie, które nie narzekają bardzo na takie parametry. Z pozytywnych rzeczy to podniosłem konstrukcję skalną, która od początku była dla mnie za niska, a przy tym nie narobiłem dużo szkód w akwarium ;)

Dzisiaj też pojawił się nowy lokator pholidichthys leucotaenia, świetna rybka. Chciałbym jeszcze mandaryna i p. Friedmiani i będzie komplet. 

Poniżej zdjęcie całości i skałki, która została podniesiona. To ta po lewej:)

IMG-20220113-WA0017.jpg

IMG-20220113-WA0016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja, żeby nie było, że akwarium zlikwidowane:P niestety od ostatniego zdjęcia była cała seria mniejszych i większych akwariowych tragedii. Największe spustoszenie zrobiła awaria pompy dozującejMadprzez pół dnia wpompowała jakieś 1,5l płynów (x3). Trafiło to jednocześnie na mój wyjazd i podmiana została zrobiona dopiero po kilku dniach.

Kosztowało mnie to utratę wszystkich euphylli, tzn jakiś 40głowek:banghead , zoanthusów i kilku innych zwierzaków. Od tamtego czasu próbuje wyjść na prostą. Po drodze pojawiały się też pomysły sprzedania tego co zostało i zrobienia akwarium fish only. 

Z większych zmian to po awarii przeszedłem na reaktor wapnia no i powstało refugium. Póki co jestem bardzo zadowolony. Parametry cały czas stabilne.

 

 

IMG-20230305-WA0005.jpg

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, TomPi napisał:

 Największe spustoszenie zrobiła awaria pompy dozującejMadprzez pół dnia wpompowała jakieś 1,5l płynów (x3). 

Która to pompa taki numer zrobiła?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minutes ago, wwo said:

Jaki to pompa taki numer zrobiłeś?

Jebao DP 4

Teraz tylko walczę z jakimiś robaczkami w piasku, zawsze coś :łagodny: 

 

20230305_145400.jpg

Edytowane przez TomPi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.