Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi


Witam serdecznie przyszedł czas na torby zacząć przygode. Na front wszedł aquael 49 l wiadomo 

Sucha skala 6 kg

Żywy piasek arganitiwy 

Żywa woda z podmianki

Kaskada wkład ceramiczny

Falownik 2000l/h 

Bakterie microbe life special blend ( śmierdzą strasznie) heheh 

Odpieniacz Tunze 9001 

Cały zestaw był używany wszytko jak najbardziej ok 

Pytanko mam. Odnośnie odpoeniacza puszcza cały czas malutenkie bąbelki powietrza sluszlem że nie jest normalne i mam. Pewne obawy odpienoa ładnie dodam że poktetlo na wezyku doprowadzający powietrze jest praktycznie skręcone minimalnie popuszczone by odpienialo spokojnie a nie waliło piana 

Jak z rozwiać ten problem czy może odpieniacz jest walniety czy to samo zniknie nie wiem już wiele przeczytałem myślę zapytam tutaj . 

Narazie jestem pełen optymizmu czekam na sugestie Rady krytykę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza, mam większy model i jest kilka opcji, na początek proponuję rozłożyć i złożyć na nowo. Ja u siebie powietrze mam otwarte na maksa a reguluje pianę wysokością zanurzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,Na tym odpiejiaczu jest taka. Kreseczka falowana i  myślę że do tego ma być poziom wody lekko od kręcona srobka pianka pyka delikatnie ale zauważyłem już że odpoeniavz jakby się uspokoił odnośnie oddawania babelkow powietrza więc chyba jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie. Pytanko mam posiadam wodę Rodi gotowa do dolewki około 15 l w wiaderku jak długo taka woda może stać by nadawała się spokojnie do dolewki ponieważ nie mam jeszcze filtra Rodi by samemu przyrządzić taka wodę z kranowki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zakręcona i przechowywana w ciemnym miejscu to dobre kilka miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie pytanko jak najlepiej ustawić ten odpieniacz by raz ustawić ta niebieska śrubke na wezyku od powietrza i już tego nie dotykać jak ma się ta piana zachowywać ledwo ledwo pykac w górę czy raczej mocno 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Mateusz874 napisał:

A takie pytanko jak najlepiej ustawić ten odpieniacz by raz ustawić ta niebieska śrubke na wezyku od powietrza i już tego nie dotykać jak ma się ta piana zachowywać ledwo ledwo pykac w górę czy raczej mocno 

Jak ustawić Twój odpieniacz to nie wiem, a jeśli chodzi o "pykanie " piany to masz dwie opcje do wyboru: ustawienie na tzw. suchą lub mokrą pianę.  Przy mokrej pianie poziom wody w odpieniaczu ustawiony jest dość wysoko i piana się przelewa do kubka - powoduje to większą wydajność odpieniacza, urobek jest dość rzadki i częściej trzeba ko usuwać, ale kubek jest w miarę czysty. Przy suchej pianie poziom wody jest niższy i piana za nim dojdzie do kubka jest sztywna, praktycznie się nie wylewa tylko pęka i gęste kropelki osiadają w kubku. Urobek jest gęsty, ciemny, a kubek cały oklejony mazią. W tym wypadku wydajność odpieniacza jest trochę mniejsza.  

Powyższy opis wynika z mojego, krótkiego jeszcze, doświadczenia i zabaw z odpieniaczem. Jeśli jest inaczej to niech bardziej doświadczeni się wypowiedzią. Pozdrawiam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Arek77 napisał:

Jak ustawić Twój odpieniacz to nie wiem, a jeśli chodzi o "pykanie " piany to masz dwie opcje do wyboru: ustawienie na tzw. suchą lub mokrą pianę.  Przy mokrej pianie poziom wody w odpieniaczu ustawiony jest dość wysoko i piana się przelewa do kubka - powoduje to większą wydajność odpieniacza, urobek jest dość rzadki i częściej trzeba ko usuwać, ale kubek jest w miarę czysty. Przy suchej pianie poziom wody jest niższy i piana za nim dojdzie do kubka jest sztywna, praktycznie się nie wylewa tylko pęka i gęste kropelki osiadają w kubku. Urobek jest gęsty, ciemny, a kubek cały oklejony mazią. W tym wypadku wydajność odpieniacza jest trochę mniejsza.  

Powyższy opis wynika z mojego, krótkiego jeszcze, doświadczenia i zabaw z odpieniaczem. Jeśli jest inaczej to niech bardziej doświadczeni się wypowiedzią. Pozdrawiam.  

Tak ale odpieniacz mam zanuzony tak że taflą. Wody jest przy znacznuku ta kreseczka w kształcie slaczka i ustawiałam odpieniacz kreceniem środki niebieskiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Mateusz874 napisał:

Tak ale odpieniacz mam zanuzony tak że taflą. Wody jest przy znacznuku ta kreseczka w kształcie slaczka i ustawiałam odpieniacz kreceniem środki niebieskiej 

Ja 9001 mam ponad 2 cm wyżej niż ta kreseczka,  śrubki niebieskiej w ogóle nie mam, bo mam doprowadzone  świeże powietrze przez ścianę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj właśnie coś. Pokabinuje z nim odnośnie pozycji wyżej niżej ogulnie zostałem że tak powiem. Ochrzaniony po co. Mi teraz odpieniacz jak baniak dojrzewa a odpowiedziałem jednemu panu że chłopaki że sklepu E RYBKA 

TAK mi doradzili 

 

A pytanie mam dom jednej kwesti co się robi z wkładem ceramiczny takie małe. Krazki mam. W kaskadzie jak się o takie coś dba czyści albo nie robi się nic bo jak wiem tam mają mieszkać że tak. Powiem. Bakterie które właśnie czyszczą wodę 

 

A także jaka lampa potem bo wiem ze z czasem ta co jest trzeba wymienić ale na jaka moze macie jakieś propozycje będę bardzo wdzięczny z opcja np nocnego światła bardzo mi się. Podoba to niebieskie światło jak ktoś by chciał mogły podesłać kilka opcji dziękuję 

Edytowane przez Mateusz874 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Mateusz874 napisał:

ogulnie zostałem że tak powiem. Ochrzaniony po co. Mi teraz odpieniacz jak baniak dojrzewa a odpowiedziałem jednemu panu że chłopaki że sklepu E RYBKA 

TAK mi doradzili 

Ja też miałem włączony odpieniacz od samego początku. Odpieniacz oprócz filtracji mechanicznej, napowietrza też wodę!

6 godzin temu, Mateusz874 napisał:

pytanie mam dom jednej kwesti co się robi z wkładem ceramiczny takie małe. Krazki mam. W kaskadzie jak się o takie coś dba czyści albo nie robi się nic bo jak wiem tam mają mieszkać że tak. Powiem. Bakterie które właśnie czyszczą wodę 

Ja płukałem od czasu do czasu w wodzie z podmianki jak się trochę syfu nazbierało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 14:24, klossowski napisał:

 

Witam raz jeszcze mam. Pytanie odnośnie lampy co. Można wrzucić do tej kostki aliexpress też biorę pod uwagę chciałbym lampę że sterowaniem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę om odpowiedź odnośnie lampy dziękuję 

 

Nie mam. Takiego doświadczenia a chciałbym mieć kilka opcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadzilem spectre 30w z aliexpres. 170zl


Szkło OW 100x70x50,lampa diy 8x39w + LEDy Fluo,obieg NewJet4500,2 x rw-8,odpieniacz diy na pompie aquabee 2000/1,filtr przepływowy,Reef Salt AF,balling AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.