Skocz do zawartości

Historia edycji

norbi2222

norbi2222

16 minut temu, sith114 napisał:

A skąd bierze się problem ze światłem ja to sobie rozkładam na pare czyników.
1. Koszt zakupu lampy.
2. Koszt prądu.
3. Trudność pomiaru lamp ledowych.

1. Odpowiednia ilość światła dla spsów z lamp ledowch wymaga zakupu paru lamp nad przeciętne akwarium. W sumie z @cherrybloss mamy podobny zbiornik i jakby kupic markowe ledówki to już 4k myśle trzeba by było minimum dać.
2. Przy większych zbiornikach koszt prądu zaczyna niektórych boleć i szukają oszczędności.

3. U nas to nawet dostęp do miernika par jest wyzwaniem... a par to tylko jakiś jeden z parametrów. Nic nam to nie mówi o spectrum. Tak samo bawimy sie suwakami w apkach, i duża grupa ludzi ustawia pod odczucie wizualne. I nagle niektóre kanały świecą na 10-20%. To ja sie pytam producent nie wie co robi i montuje ze duzo ledów? ;)

Podpisuję się wszystkimi łapami pod tym co napisałeś. Dokładnie z tych powodów są problemy ze światłem w zbiornikach rafowych...

norbi2222

norbi2222

11 minut temu, sith114 napisał:

A skąd bierze się problem ze światłem ja to sobie rozkładam na pare czyników.
1. Koszt zakupu lampy.
2. Koszt prądu.
3. Trudność pomiaru lamp ledowych.

1. Odpowiednia ilość światła dla spsów z lamp ledowch wymaga zakupu paru lamp nad przeciętne akwarium. W sumie z @cherrybloss mamy podobny zbiornik i jakby kupic markowe ledówki to już 4k myśle trzeba by było minimum dać.
2. Przy większych zbiornikach koszt prądu zaczyna niektórych boleć i szukają oszczędności.

3. U nas to nawet dostęp do miernika par jest wyzwaniem... a par to tylko jakiś jeden z parametrów. Nic nam to nie mówi o spectrum. Tak samo bawimy sie suwakami w apkach, i duża grupa ludzi ustawia pod odczucie wizualne. I nagle niektóre kanały świecą na 10-20%. To ja sie pytam producent nie wie co robi i montuje ze duzo ledów? ;)

Podpisuję się wszystkimi łapami pod tym co napisałeś. Dokładnie z tych powodów są problemy z światłem w zbiornikach rafowych...

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.