Skocz do zawartości
SkoczekPL

Powrót Targowiska

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieramy ponownie  Targowisko ale na zupełnie nowych zasadach . Największa    różnicą oczywiście będzie płatny dostęp do działów   sprzedam/kupię/zamienię/oddam.

Do dyspozycji są dwa rodzaje pakietów Hobby i Biznes:

Konto Hobby dla prywatnych  użytkowników – hobbystów, którzy nie są komercyjnie związani z branżą akwarystyczną. Dla tych, którzy wystawiają sporadycznie nadwyżki ze swojego akwarium, dzielą się żywym pokarmem czy chcą oddać nieudany zakup.

Zasada dodawania ogłoszenia jest prosta – jeden produkt/szczepka/ryba/roślina itp. – 1 ogłoszenie. Nie można w pojedynczym ogłoszeniu multiplikować szczepek czy innych przedmiotów. Każde ogłoszenie powinno zawierać dokładne i prawdziwe informacje, koszt wysyłki (ewentualnie możliwość odbioru osobistego wraz z podaniem miejsca), oryginalne zdjęcie oraz oczywiście cenę.

Jeśli sprzedajemy zestaw to oczywiście nie trzeba go rozbijać na poszczególne elementy – sprzedajemy 1 zestaw za podaną cenę.

Ogłoszenie jest widoczne przez 7 dni roboczych.

Konto Biznes dla użytkowników, którzy są związani z branżą akwarystyczną. Dla sklepów , producentów właścicieli blogów czy for, na których są umieszczane płatne reklamy czy artykuły sponsorowane.

 

 

Ideą jest lekka sprawiedliwość oraz to żeby już się nie bawić w kotka i myszkę z tymi co mają swoje "morskie" interesy a nie mają sklepu.

Czy to jest dobra droga ? naszym zdaniem tak. 

Czy ta forma się przyjmie ? Zobaczymy, jakoś nie ma parcia - zresztą jak to kolega na chacie napisał - bez targowiska był spokój a teraz znowu się zacznie.

Zrobicie z tym co chcecie, jedni będą handlować inni oleją i pójdą na inne portale.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaty dotyczą tylko ogłoszeń z życiem, czy wszystkich? Za ogłoszenie typu "oddam wodę z podmiany" też należy 1.50zł zapłacić? Tak z czystej ciekawości pytam. Swoją ocenę posunięcia mam, ale zachowam ją dla siebie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy fb bandy olxy i nie wiadomo co jeszcze zaczynało dożynać forum zamkneli Targowisko. Kiedy zostało wbić ostatni gwóźdź do trumny. To właśnie po niego sięgneliście ;/
W sumie mnie to smuci bo nie lubie tego pejsbuska... wolałbym żeby społeczność komunikowała się przez forum ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja życie raczej kupuję, niż sprzedaję.

Uważam, że płatne targowisko dla osób komercyjnych - super sprawa. Dla kogoś kto handluje koralami może to byc interesująca opcja.

Dla forumowiczów - pewnie część osób się skusi. Ale prawda jest taka, że z forum dużo ludzi uciekło. Są grupy na Fb, na bandzie jest prawie 1000 uzytkowników i handel sie kręci. To więcej niż dziennie zagląda na forum.

Pożyjemy, zobaczymy. Nie ma co gdybać. Praktyka zweryfikuje nowe opcje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie. Czy w związku ze zmianami na targowisku przewidziane są różne typy kont użytkowników (hobbystyczne i komercyjne)? Będzie to jakoś widoczne na forum? Na jakiej podstawie będzie to określane, czy ktoś jest hobbystą czy profesjonalistą? Deklaracja własna, jakieś kryteria? A jak ktoś jest profesjonalistą, ale chce sprzedać faktycznie ze swojego baniaka prywatnego nadwyżki czy zbędny sprzęt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, katani napisał:

Pożyjemy, zobaczymy. Nie ma co gdybać. Praktyka zweryfikuje nowe opcje.

Amen


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz przynajmniej wiadomo czemu targowisko było zamknięte: jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze 

PS. moderator targowiska będzie otrzymywał wynagrodzenie ? bo chyba powinien 

 

Edytowane przez Timek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, Timek napisał:

teraz przynajmniej wiadomo czemu targowisko było zamknięte: jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze 

Taaaa hehe byłem w tamtym momencie moderatorem i nie chodziło o kasę tylko bałagan w ogłoszeniach (brak dostosowania się do regulaminu) i coraz częstsze sprzedaże komercyjne, a także sklepy ukryte pod innymi nickami :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Timek napisał:

teraz przynajmniej wiadomo czemu targowisko było zamknięte: jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze 

PS. moderator targowiska będzie otrzymywał wynagrodzenie ? bo chyba powinien 

 

Bardziej bzdurnej wypowiedzi dawno nie czytałam!


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Beti napisał:

Bardziej bzdurnej wypowiedzi dawno nie czytałam!

Ja też nie ;)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam poniżej 30 post nie wejdę w targowisko . 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, AnT napisał:

Jak mam poniżej 30 post nie wejdę w targowisko . 

 

Si :)

59 minut temu, Timek napisał:

teraz przynajmniej wiadomo czemu targowisko było zamknięte: jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o pieniądze 

PS. moderator targowiska będzie otrzymywał wynagrodzenie ? bo chyba powinien 

 

Ehehehhe :) tak zbieramy na makaron i papier toaletowy przed drugą falą ;)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, =Fresz= napisał:

Taaaa hehe byłem w tamtym momencie moderatorem i nie chodziło o kasę tylko bałagan w ogłoszeniach (brak dostosowania się do regulaminu)

Ciekawe tłumaczenie :clowning Takie coś rozwiązuje się w 2 minuty jak na innych forach, za niestosowanie się do regulaminu, 30 dni urlopu i 10% punktów karnych. Za większe przegięcie ban. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, klossowski napisał:

Ciekawe tłumaczenie :clowning Takie coś rozwiązuje się w 2 minuty jak na innych forach, za niestosowanie się do regulaminu, 30 dni urlopu i 10% punktów karnych. Za większe przegięcie ban. 

To nie jedyny problem ale masz rację ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, =Fresz= napisał:

To nie jedyny problem ale masz rację ;) 

Myślę że nie ma co udowadniać że wielbłąd ma garby.

Kiedyś było tak, a teraz jest tak i tyle. Komuś pasuje - skorzysta a inni będą to robić przez inne portale czy platformy. EOT


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu np. 

Teraz nowy użytkownik musi klepnąć 30 post by mieć wgląd w targowisko ??? 

Brawo - sami tworzycie "wyścig szczurów" ;) 

Potem pretensje że walnął 31 post w 2 godziny :D

Zawsze był że zanim wystawi musi mieć coś ( wnieść od siebie ) 

 

To też sklep nie ma 30 post ni ciula nic nie zrobi nawet po wpłacie :D 

Bo jak samie łamie zasadę ? 

 

 

 

Tu nie chodzi o mnie że mam mało  post ;)

Ale całość w tym projekcie . 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo przelewane są pieniądze? Nie znalazłem zapisu w tym regulaminie targowiska wzmianki o tym. Nie żeby się czepiać tylko powinno być jasno określone.

Co z paragonem? Sprzedawca będzie przesyłał listem?

 

Dużo nie jasności. Lepiej zostawić tak jak było ostatnio. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, to bład i zaraz poprawie 

30 miało być żeby moc pisać - tak jak kiedyś było 50


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, SkoczekPL napisał:

nie, to bład i zaraz poprawie 

30 miało być żeby moc pisać - tak jak kiedyś było 50

I oto mi chodziło . 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, biesiu napisał:

Dla kogo przelewane są pieniądze? Nie znalazłem zapisu w tym regulaminie targowiska wzmianki o tym. Nie żeby się czepiać tylko powinno być jasno określone.

Co z paragonem? Sprzedawca będzie przesyłał listem?

 

Dużo nie jasności. Lepiej zostawić tak jak było ostatnio. Takie moje zdanie.

BonaFide - czyli właściciele Reefshop i Nano (nazwa BonaFide występuje przy numerze konta)

Paragon / FV oczywiście na życzenie klienta ( a całość będziesz miał w panelu swoim)

 


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, SkoczekPL napisał:

 

Paragon / FV oczywiście na życzenie klienta ( a całość będziesz miał w panelu swoim)

 

Z tego co wiem, sprzedający ma obowiązek wręczyć paragon lub fakturę. Nie ma mowy o życzeniu. Praktyka bywa różna ale pisanie tego publicznie moze zainteresować skarbówkę. A kaski teraz szukają...

Tak z ciekawości, jaki jest problem ze sprzedażą poza targowiskiem? Forum to dość wąski rynek a bywa że czas jest bardzo ważny. Co traci forum lub forumowicze jezeli ktoś sprzeda np na olx? Jakie niesie za sobą zagrożenie taka sprzedaż?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, niknik napisał:

Z tego co wiem, sprzedający ma obowiązek wręczyć paragon lub fakturę. Nie ma mowy o życzeniu. Praktyka bywa różna ale pisanie tego publicznie moze zainteresować skarbówkę. A kaski teraz szukają...

serio ? zawsze szukali i takie ich prawo, może też będą chcieli paragonów lub FV od osób sprzedających szczepki np - w końcu też powinni wystawić jakieś papiery skoro robią to częściej niż okazyjnie ?

 

A na poważnie....

Wszystkie "paragony czy FV" będą dostępne elektronicznie a jak ktoś będzie miał z tym problem to będą wysyłane pocztą. 

 

A swoją droga... nie do końca masz racje - przykład - zamów kuriera - dowolnie gdzie i pokaż mi paragon :) Są pewne wyjątki w transakcjach bezgotówkowych.


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  26 minut temu, SkoczekPL napisał:

nie, to bład i zaraz poprawie 

30 miało być żeby moc pisać - tak jak kiedyś było 50

I oto mi chodziło . 

????

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robię, chwila :)

4 minuty temu, AnT napisał:
  26 minut temu, SkoczekPL napisał:

nie, to bład i zaraz poprawie 

30 miało być żeby moc pisać - tak jak kiedyś było 50

I oto mi chodziło . 

????

 

a teraz ?


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa ,dzięki . 

Do usłyszenia :D .

Pozdr.


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.