Skocz do zawartości
SkoczekPL

Powrót Targowiska

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, SkoczekPL napisał:

serio ? zawsze szukali i takie ich prawo, może też będą chcieli paragonów lub FV od osób sprzedających szczepki np - w końcu też powinni wystawić jakieś papiery skoro robią to częściej niż okazyjnie ?

 

A na poważnie....

Wszystkie "paragony czy FV" będą dostępne elektronicznie a jak ktoś będzie miał z tym problem to będą wysyłane pocztą. 

 

A swoją droga... nie do końca masz racje - przykład - zamów kuriera - dowolnie gdzie i pokaż mi paragon :) Są pewne wyjątki w transakcjach bezgotówkowych.

Tak literalnie to tak, sprzedaż szczepki powinna być zgłoszona jako przychod i opodatkowana. Wiem jak to brzmi ale takie prawo. 

Co do wysyłki i paragonu to całkiem nie dawno w branży była dyskusja właśnie na ten temat. Urzad walił mandaty a prawnicy twierdzili w obronie ze "wręczenie" nie oznacza fizycznego przekazania ale może być też przez mail. Sa tez zwolnienia z obowiązku posiadania kasy

https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dla-kogo-kasa-fiskalna

Jezeli prowadzicie forum a to jest jakaś forma zorganizowana,  nawet jeżeli wpłaty sa na konto osoby fizycznej moze to zostać uznane z dzialalnosc nierejestrowana i dalej podlegać weryfikacji limitu obrotów, typu działalności itd. Wszystko łatwo sprawdzić bo bazujecie na przelewach.

 

Ale wasza sprawa jak wam to wszystko lotto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe no dobra, umówmy się tak - ja nie księgowa, Ty nie księgowy.. wiec dajmy spokój klepaniu wiedzy (np forum to nie DG) i mówmy się że osoby odpowiedzialne - fiskalnie dadzą sobie radę :)


Pozdrawiam

Skoczek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, SkoczekPL napisał:

hehehe no dobra, umówmy się tak - ja nie księgowa, Ty nie księgowy.. wiec dajmy spokój klepaniu wiedzy (np forum to nie DG) i mówmy się że osoby odpowiedzialne - fiskalnie dadzą sobie radę :)

 

Sa przychodzy,  nie ma stosunku pracy ani umowy cywilnoprawnej. To ze nie chcecie tego nazwać DG,  nie znaczy ze ZUS i US myślą tak samo. A wiem ze myślą inaczej.

No właśnie ja ksiegowy. Tylko płace a nie handel wiec różne tematy w oko wpadają. Chociaż niektóre czytam tylko po łebkach bo mnie nie interesują.

Kiedyś na jednym szkoleniu prowadzacy inspektor ZUS powiedział koleżance: "pani myśli logicznie, pani kariery w ZUS i US nie zrobi" wiec wszystko przed nami.

 

Kończmy ten offtop. Szkoda mi czasu.

Edytowane przez niknik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co płacić za coś co jest za darmo gdzie indziej;) nie rozumiem już tego "forum".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Seba28 napisał:

Po co płacić za coś co jest za darmo gdzie indziej;) nie rozumiem już tego "forum".

Nie ogarniasz- nie musisz korzystać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Beti napisał:

Bardziej bzdurnej wypowiedzi dawno nie czytałam!

Zostaw trola, mamusia neta kupiła, to się produkuje...

6 godzin temu, klossowski napisał:

Ciekawe tłumaczenie :clowning Takie coś rozwiązuje się w 2 minuty jak na innych forach, za niestosowanie się do regulaminu, 30 dni urlopu i 10% punktów karnych. Za większe przegięcie ban. 

Taaa, a potem jest hejt na adminów i modów że tępią opozycję. Już tacy zbowidowcy tu byli :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, dadario napisał:

Nie ogarniasz- nie musisz korzystać.

Dzięki że mnie wręczyłeś, nie wypadało mi pisać ;)

 

Ludziska przecie to proste, nikt nikomu nie narzuca kupna ogłoszenia, symboliczne 1.50 tak niektórych boli.

Nie było targowiska źle,  jest targowisko znów źle, jak to kolega @Ironista zawsze powiada- takie pitolenie :smilieA13:

 

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, SkoczekPL napisał:

Paragon / FV oczywiście na życzenie klienta

Ciekawe rzeczy opowiadasz... żeby z tego jakich problemów nie było. Lepiej to sprawdźcie, bo kasa groszowa, a konsekwencje mogą być odczuwalne.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Beti napisał:

Nie było targowiska źle,  jest targowisko znów źle, jak to kolega @Ironista zawsze powiada- takie pitolenie :smilieA13:

 

 

  i płatne też już było i tak szybko jak się pojawiło tak szybko również zniknęło  ;)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale w dziale oddam, też mam podać cenę? Z regulaminu tak wynika... Bo rozumiem że dział Oddam też jest płatny?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trwają modernizację poszczególnych działów targowiska, dajcie 2dni jeszcze trwaja prace.

5 minut temu, Dareklisc napisał:

Co z sprzedażą sprzętu itp ? Też odpłatnie ? 

Tak płatne. 

"Cytat" Skoczka

Największa    różnicą oczywiście będzie płatny dostęp do działów   sprzedam/kupię/zamienię/oddam.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Może w złym miejscu ale tu jest najbardziej ożywiona dyskusja. Jak usunąć konto? Nigdzie w ustawieniach nie znalazłem? Nie ma to związku z nowym targowiskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli wplaty na Wasze konto pomogą utrzymać porządek ... to chyba dobrze.. pozostaje obserwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@michalfa napisać do moderatorów/administratorów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi się podoba ostatnio tu na  forum . 

Przez to , co raz mnie ludzi pisze co mają dłużej zbiorniki ..

Co jest faktycznie prawdą jak jedna osoba kiedyś powiedział na spotkaniu . 

Forum jest dla nowych .

Ale czemu , ostatnio. 

Każdy temat/propozycja musi zostać rozwalony/a  Nie da się i tyle . 

Jak dzieci kiedyś były proste zasady i wszystko grało . 

Jakoś szło się dogać. 

Teraz to h..... z makiem .

Przedzszkole.

Pozdr. 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żeby się czepiał, ale uważam to za strzał w kolano i zupełnie bez sensu, zamiast zrobić ogólnodostępne targowisko i ściągnąć jak najwięcej sprzedających konkurencję również :)  ( a na targowisku np reklamy płatne - jak YouTube przed wyświetleniem produktu 10sec reklama lub pop up itp ) więcej było by zapewne kupujących (takie największe Reef targowisko w necie), a więc i pewnie więcej osób zaglądających na forum, tam też da radę ogarnąć reklamy (jakieś nie inwazyjne typu wydzielony prostokąt z boku, z dołu itp)  ale to takie moje marzenie , wszystko w jednym miejscu zamiast latać po 10 sklepach online i szukaniu produktu lub upatrzonej rybki/kraba/ślimaka

jeżeli chodzi o paragon lub fv to MUS trzeba dać, bo jak wpłaty idą na konto bona fide (firma) trzeba dać (nie pytać czy dać) i kropka - jest możliwość teraz przy kasach online wysłanie paragonu czy fv mailem za zgodą kupującego (ale pewnie trzeba to uwzględnić w regulaminie)

może lepiej np parę ziko na mc - PEŁEN dostęp do portalu (są koszty prowadzenia takowego więc zrozumiałe) ale 1,5 brutto za 1 produkt - po podatkach i czasie spędzonym na sprawdzaniu ogłoszenia, blokowaniu niezgodnego z regulaminem, odpowiadanie na maile dot. blokowania, reklamacje itp,  generowaniu eparagonu/efaktury i wysyłaniu do klienta hmm kasa mała ale zniechęci ludzi a zarobek z tej formy?? księgowanie pierdyliona paragonów? osoby obsługujące to wszystko? czas ?  wg mnie skórka nie warta wyprawki, ale czas zweryfikuje 

Edytowane przez Gobaw1 (wyświetl historię edycji)

430L w obiegu, 350 szkiełko, maxspect recurve 90, deltec 600i, uv 36watt, clarisea, rowa i czasem węgiel, triton others method, TM syn-biotic, bez piachu, maxspect gyre 330 i sow-8 

obsada: 2x occelaris, 2x chromis, trigger fish, piżamka, doktorek, borsuk, dori, Naso blondyna, żółtek, wrass żółty i gościu w kratkę, ok 25 ślimaków, 1 krewetka i 1 krab czerwononogi 

stałe NO3 - 1-2 i stałe PO4 0,02-0,03

kh 8, ca 420 mg 1350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AnT - dobrze powiedziane, aż się nie chce pisać czasem. (patrz temat o aquascape)

Targowisko powinno być ze sprzedażą życia.

W formie takiej czy innej, ale powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, michalfa napisał:

Może w złym miejscu ale tu jest najbardziej ożywiona dyskusja. Jak usunąć konto? Nigdzie w ustawieniach nie znalazłem? Nie ma to związku z nowym targowiskiem.

piszesz na irmina@reefshop.pl 

13 godzin temu, dale napisał:

Ciekawe rzeczy opowiadasz... żeby z tego jakich problemów nie było. Lepiej to sprawdźcie, bo kasa groszowa, a konsekwencje mogą być odczuwalne.

domyślnie zawsze będzie wystawiony paragon, jesli ktoś zamaist paragonu chce fv to podaje potrzebne dane i dostaje fakturę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Irmina napisał:

domyślnie zawsze będzie wystawiony paragon, jesli ktoś zamaist paragonu chce fv to podaje potrzebne dane i dostaje fakturę

Czyli wszystko "Lege artis" - bardzo dobrze, bo przez takie g...a (excusez le mot) ludzie mają olbrzymie kłopoty (a przynajmniej większe niż to warte).

Przy okazji, zapytam, bo wczoraj w regulaminie tego nie znalazłem, czy dział "Oddam" też będzie płatny?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie całe targowisko , chcemy to sprawdzić, przetestować i zobaczyć jak bedzie działało - pewnie po drodze będziemy zmuszeniu albo coś zmodyfikować, poprawić czy usunać  - zobaczymy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, funkcjonalnie to upraszcza sprawę, poza tym eliminuje kryptosprzedawców, ale praktycznie... No cóż, z jednej strony chcę oddać coś, komuś, bezpłatnie, a przy drobiazgach nawet pokrywając wysyłkę, dochodzi jeszcze konieczność zrobienia dodatkowej czynności w postaci wysłania przelewu, czy to tradycyjnie czy za pomocą platformy. Tyle że nie każdy używa platformy i nie każdy lubi rozsiewać swoje dane osobowe po różnych firmach, zwłaszcza takich, które zastrzegają sobie prawo do dalszego ich przekazywania.

 

  1. Ale sama koncepcja by na nano-reefie były oferty sklepów jest jak najbardziej OK. Jak również popieram odpłatność za ogłoszenia o sprzedaży. Bo swego czasu, faktycznie dużo było osób które handlowały (i dalej handlują - tylko teraz albo przez PW albo przez inne platformy) tworząc nieuczciwą konkurencję dla sklepów. I nie mówię tutaj o kimś kto raz do roku robił przycinkę i wystawiał - a niechby, i 50 różnych szczepek (np. po 3-4 każdego koralowca), w cenach "koleżeńskich" (czyli np. poniżej 50 % ceny sklepowej). To nie problem, ale jeśli ktoś ma stałą ofertę z różnymi koralami, to nie w porządku - sklep z taką osobą nie może konkurować. Ale od tego są urzędy skarbowe, żeby takie osoby przeczesać. I ja osobiście, nie miałbym najmniejszych skrupułów, zgłaszając taką osobę celem sprawdzenia pod kątem nieujawnionego dochodu. Bo z socjalu czy instytucji państwowych każdy korzysta, a jeśli chodzi o podatki idące na nie, to już niekoniecznie... Dlatego rozumiem że nie chcecie popierać i promować, nazwijmy rzecz po imieniu, złodziejstwa...

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, dale napisał:

Dlatego rozumiem że nie chcecie popierać i promować, nazwijmy rzecz po imieniu, złodziejstwa...

A jak ten ktoś zapłaci 1.50 zł administracji forum, to już automatycznie stanie się wzorem cnót obywatelskich? O czym Ty piszesz, Panie Marku? Też popieram płacenie należnych podatków i pełną legalność, ale sam się zastanów, czy "oficjalne" sklepy tak zawsze są w 100% w zgodzie ze wszelkimi przepisami, nic nie naginają? I czy aby na pewno zawsze grają fair? Pewien znajomy przedsiębiorca, całkiem uczciwy człowiek, kiedyś powiedział mi wprost - żaden polski przedsiębiorca nie powinien tykać się polityki, bo każdemu jednemu coś znajdą w przeszłości, zwyczajnie w realiach polskich nie da się funkcjonować w biznesie w dłuższym okresie czasu ze 100% czystymi rączkami. Serio, miałem się nie udzielać w temacie targowiska (bo w sumie już wiem, że nie będę z niego korzystał, więc co mnie tam), ale niektóre bzdury po prostu domagają się komentarza. A inna sprawa, że czuję mentalny opór i bunt, jak się przypadkowych ludzi nazywa złodziejami, bo się komuś tam coś ubzdurało. Skąd wiesz, że wszyscy "krypto sprzedawcy" paragonu nie wydają i nie płacą podatków?

Właściciel forum wymyślił sobie brać opłatę za ogłoszenia na targowisku - jego prawo, kropka. Ale nie mieszajmy w to jakiejś ideologii, moralności czy patriotyzmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dalez tego co rozumiem to dla forum raczej problemem są sklepy z podstawionymi "forumowiczami" niz akwaryści którzy "maja rękę " i muszą ciac a przecież wyrzucać nie będą. Jezeli mając tyle lat nie rozumiesz świata i nazywasz drobnego ciułacza złodziejem to zastanów się nad sobą, obrażasz wielu na prawdę ciężko pracujących i uczciwych ludzi. Są ludzie którzy coś tam są w stanie uhodować ale nie są w stanie się z tego utrzymać i dźwignąć kosztów DG. Tak, kwota 1tys z gorka dla większości obywateli naszego "pięknego" kraju jest wielka chociaz dla ciebie to moze grosze, a dorobienie 300 czy 500 to już dużo ale za mało na legal. Podatki i tak każdy zaplaci przy kasie a czy z instytucji publicznych aż tak znowu korzystamy? Nie zgadzam się. Poza tym przekonłem się wiele razy że Panstwo pamieta o nas kiedy potrzebuje naszych głosów,  pieniędzy i/lub krwi. Kiedy my czegoś potrzebujemy to juz mało kogo obchodzimy. Doją nas bezlitośnie nie pytając czy zostanie coś na obiad dla dzieci. Wiec nie dziwie się ze ludzie nie są zbyt chętni do płacenia podatków które w dodatku widzimy jak sa dysponowane. Bez względu na rząd.

A sklepy podziwiam i szanuje za wolę walki z bezdusznym aparatem, legal to wyzwanie i finansowe i psychiczne. W naszym kraju to taka walka trochę pozycyjna z małymi ofensywami. Walka na zmęczenie i przetrzymanie, kto da rade dłużej- urzędnik czy przedsiębiorca. Wiec nie narzekam że w sklepach jest drogo ale jak znajdę taniej nie pogardzę.

 

@Słony leszcz popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.