Skocz do zawartości

Historia edycji

szyman

szyman

Walczymy dalej. Choć muszę przyznać że chwile zwątpienia były po tym jak seriatopora sie zawineła a zaraz za nią euphili zaczeły lecieć główki.

Co się zmieniło:

   Od 2 msc świeci nad zbiornikiem AI prime 16hd ustawiony na 29w.

   Zaopatrzyłem się w refraktometr ktorego kalibruje przed każda podmiana na 35ppt. (na samym RO jest przekłamanie) 

   Doszedł odpieniacz bubble magus qq1

Jeśli chodzi o klarowność wody tutaj duża poprawa nie ma już mleka. Po delikatnym podbijaniu po4 cjano zaczęło się wycofywać piasek zdecydowanie się oczyścił.

Korale w zasadzie dalej stagnacja jedynie zooa delikatnie puszczaja nowe polipy i acanthastrea puściła 3 nowe główki. Z kolei briareum juz 3 tyg nie polipuje.

Co mnie niepokoi:

- Wysokie no3 do 20ppm

- samoistny wzrost kh obecnie       10.5 ( solanka 7.7) 

- wysokie ca 470 i tu zdziwko bo solanka af reef salt rozrobiona na 33ppt pokazala 460!! 

Obsada 2 blazny, 1garbik, tectus, trohus, 2 nasariusy, 1 kreweta czyszczaca

Akwa obecnie prowadzone na tygodniowych 10% podmianach bez dodatkow. Karmienie 1/3 kostki artemi plus fito AF 3xtydzien. Najbardziej mnie zastanawia te kh i nic mi do głowy nie przychodzi co może powodować jego wzrost. Jak ktoś miał taki przypadek chętnie wysłucham.

W planie icp

Metoda vsv

 

 

   

   

 

szyman

szyman

Walczymy dalej. Choć muszę przyznać że chwile zwątpienia były po tym jak seriatopora sie zawineła a zaraz za nią euphili zaczeły lecieć główki.

Co się zmieniło:

   Od 2 msc świeci nad zbiornikiem AI prime 16hd ustawiony na 29w.

   Zaopatrzyłem się w refraktometr ktorego kalibruje przed każda podmiana na 35ppt. (na samym RO jest przekłamanie) 

   Doszedł odpieniacz bubble magus qq1

Jeśli chodzi o klarowność wody tutaj duża poprawa nie ma już mleka. Po delikatnym podbijaniu po4 cjano zaczęło się wycofywać piasek zdecydowanie się oczyścił.

Korale w zasadzie dalej stagnacja jedynie zooa delikatnie puszczaja nowe polipy i acanthastrea puściła 3 nowe główki. Z kolei briareum juz 3 tyg nie polipuje.

Co mnie niepokoi:

- Wysokie no3 do 20ppm

- samoistny wzrost kh obecnie       10.5 ( solanka 7.7) 

- wysokie ca 470 i tu zdziwko bo solanka af reef salt rozrobiona na 33ppt pokazala 460!! 

Obsada 2 blazny, 1garbik, tectus, trohus, 2 nasariusy, 1 kreweta czyszczaca

Akwa obecnie prowadzone na tygodniowych 10% podmianach bez dodatkow. Karmienie 1/3 kostki artemi plus fito AF 3xtydzien. Najbardziej mnie zastanawia te kh i nic mi do głowy nie przychodzi co może powodować jego wzrost. Jak ktoś miał taki przypadek chętnie wysłucham.

W planie icp

 

 

   

   

 

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.