Skocz do zawartości
wiesiektbg

Zmiana koloru quadri.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam w swoim baniaku ok 10 sztuk małych i większych quadri - jeden czerwony, zloty i zielono-złote. Chciałem zapytać, czy mieliscie też takie przypadki zmiany koloru quadrika?

Otóż, mój czerwony quadri był czerwony do czasu, póki nie spiknął się z zielonym. po pewnym czasie - może ze dwa, trzy dni - jeden z jego boków zaczął robić się zielony. teraz już prawie polowa ma odcień zielony z nutką czerwieni, a druga połowa jest czerwona.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć zdjęcia, też mam kilka quadri ale takiego zachowania nie zauważyłem. Dodam, że mam je od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to dorzucam fotkę - dziś wyszedł do swiatła

głupiejacy quadri.jpg

to już drugi taki przypadek... nie pamiętam, co stało sie z pierwszym. Oba przypadki występowały jakiś czas po zetknięciu sie z zielonymi quadri. Moje zielone quadri, pierwotnie wszystkie były złote i z jednego zródła. Po podziale wchodziły miedzy skały i blakły. Teraz mam jednego jaskrawozielonego, kilka jest koloru, jak by pomieszał róż z jasnym brązem a końcówki maja jasnozielone z odcieniem złotego,  jest jeden syjam - jedna część jest podobna do wcześniejszych ale dużo bardziej złota, a druga część ma więcej ciemniejszego odcienia zielonego. Na fotkach wychodzą o wiele bardziej zielone, niz w rzeczywistosci. Przy niebieskim świetle z kolei są o wiele bardziej złote... normalnie, kolorowy zawrót głowy. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na sąsiednim forum jakiś czas temu widziałem artykuł "przeszczep zooxanthelli dla wybielonych ukwiałów" może to jest jakiś trop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem taką sytuację, teraz mam 3 zielone które dawno temu były czerwone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używasz jakichś suplementów do wybarwiania koralowców? Pytam z ciekawości, bo u mnie chyba by się taki sprawdził. Znalazłem taki produkt https://www.akwarystyczny24.pl/produkt/aquaforest-af-amino-mix-10ml-suplement-zawierajacy-skoncentrowane-aminokwasy-dla-koralowcow-3554, Aquaforest to dobra marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.