Skocz do zawartości
TalonLeTraceur

Opinia o easy reef booster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałem zapytać o opinię fitoplanktonu w żelu easy reef booster. Czy po dozowaniu tego żelu pojawia się mikro życie w akwarium i jak działa na korale ten żel? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

To bardzo dobry produkt, do tego niesamowicie wydajny...

U mnie po wlaniu dawki w nocy, skaly i podloze wrecz sie ruszaly od szalejacego mikro zycia...

Kiedy mi sie skonczyl, kupilem inny dla sprobowania i juz wiem ze po oproznieniu butelki powracam do Easy Boostera...

Po zakupieniu specjalnego kraniku, mozna go latwo podlaczyc pod pompe dozujaca...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mogę polecić.

Ma w sobie jakieś konserwanty dzięki czemu można trzymać w lodówce całymi miesiącami i wciąż pachnie morzem :)

Rozkwit zooplanktonu był do tego stopnia intensywny, że musiałem robić przerwy - w nocy cała masa mikro życia pływała w toni.

Oczywiście efekty są po tygodniach stosowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Iceberg napisał:

Po zakupieniu specjalnego kraniku, mozna go latwo podlaczyc pod pompe dozujaca...

Jasne, że można. Tylko w między czasie pewnie zdąży się zepsuć w temperaturze pokojowej ;)

Ktoś już to przerabiał na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się świetne fito - ja używałem wersji "nano"  - ostatnio jednak nie mogłem go kupic i na razie uzywam podobnego fito od seachema 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MecenasSlonejWody napisał:

Jasne, że można. Tylko w między czasie pewnie zdąży się zepsuć w temperaturze pokojowej ;)

Ktoś już to przerabiał na forum.

Ten produkt zostal zrobiony wlasnie z mysla o pompach dozujacych...

Ma nawet otwor by go powiesic kranikiem do dolu tak jak na jednym z tych zdjec:

https://www.coralsecrets.nl/fr_FR/a-54032299/phytoplancton/easy-reefs-easybooster-25/#description

U mnie tak wisial chyba z pol roku, nawet w lecie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że nie posiadam pompy dozujacej, u mnie wisi kranikiem w dół i kapie sobie samoczynnie

Wysłane z mojego SM-G986B przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy można dozować fito jak się ma mały problem z glonami ?

Czy fito będzie niepotrzebnie nawozić glony i pomagać przy rozroście...

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, atk napisał:

Pytanie czy można dozować fito jak się ma mały problem z glonami ?

Czy fito będzie niepotrzebnie nawozić glony i pomagać przy rozroście...

Pozdr.

Jak dawka nie przekroczy możliwości "trawiennych" i filtracyjnych zbiornika to będzie ok. Wręcz rozwój mikrożycia może pomóc w walce z plagami. Plagi pojawiają się, jak masz puste nisze ekologiczne. Jak biologia jest rozwinięta i wszystko tam się nawzajem zjada i walczy o przetrwanie, trudniej jest jednemu organizmowi osiągnąć dominację i rozwinąć się do skali "plagi".

Ale oczywiście jak przesadzisz z ilością, to nadmiar pokarmu się po prostu rozłoży i popsuje wodę. Nawet producent zaleca zacząć od małej dawki i powolne jej zwiększanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, MecenasSlonejWody napisał:

Jasne, że można. Tylko w między czasie pewnie zdąży się zepsuć w temperaturze pokojowej ;)

Ktoś już to przerabiał na forum.

nie zdąży...
@Jukos jak długo schodzi Ci woreczek boostera? Wiem że podajesz pompą.

A sam z ciekawości muszę wygrzebać mikroskop i zerknąć w pewną zapomnianą torebkę easy boostera jak to wygląda po blisko roku od otwarcia. Podawane bez pompy, więc mniej sterylnie. Czym miało by się objawiać owe zepsucie? Czyżby nitkami w obrazie mikroskopowym ?

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, chwialek napisał:

 

Bardzo prosto jest policzyc na jak dlugo starcza jeden woreczek 250 ml...

Dawka koncowa to 0.8 ml na 100 litrow, czyli kolo 300-stu dni...

Warto dodac ze produkt ten jest w formie zelu, wiec koncowka musi byc w taki sposob zamontowana by natychmiast wlatywala do pompy obiegowej czy tez cyrkulacyjnej, inaczej zel zostanie nie rozpylony i osiadzie na dnie np. komory pompy obiegowej...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA podaję boostera pompą. 3ml rano, 3ml wieczorem. Nigdy mi się nie zepsuł. Produkt świetny. @Starazolinbył u mnie dzisiaj, oglądał szyby pełne widłonogów i równonogów przed czyszczeniem  ;)

Niech opowie wrażenia.

56 minut temu, Iceberg napisał:

Warto dodac ze produkt ten jest w formie zelu, wiec koncowka musi byc w taki sposob zamontowana by natychmiast wlatywala do pompy obiegowej czy tez cyrkulacyjnej, inaczej zel zostanie nie rozpylony i osiadzie na dnie np. komory pompy obiegowej...

To prawda. Mi wężyk idzie na cyrkulator i on od razu "rozpyla" żel.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że mam małe akwa to  podaje ten w spray. 

Rewelka, cały zbiornik się rusza włącznie z szybami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zdąży...
[mention=26919]Jukos[/mention] jak długo schodzi Ci woreczek boostera? Wiem że podajesz pompą.

A sam z ciekawości muszę wygrzebać mikroskop i zerknąć w pewną zapomnianą torebkę easy boostera jak to wygląda po blisko roku od otwarcia. Podawane bez pompy, więc mniej sterylnie. Czym miało by się objawiać owe zepsucie? Czyżby nitkami w obrazie mikroskopowym ?

W chwili obecnej na swoj system podaje 6 ml/dziennie wiec woreczek 250 ml wystarcza na 41 dni. W poprzednim baniaku podawałem dwa razy mniejsza dawkę. Nic się z tym fito nie działo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, FajnyRadziu napisał:

Jako, że mam małe akwa to  podaje ten w spray. 

Rewelka, cały zbiornik się rusza włącznie z szybami. 

A przestań teraz dozowac....


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tester napisał:

A przestań teraz dozowac....

u mnie kuracja z dino x wymusiła zaprzestanie dozowania no i wybiła zooplankton, w efekcie organika delikatnie podskoczyła ( No3 z 1-2 do 10 i Po4 z 0 do 0.09)

Obecnie przywracam faune, dolewając easy reef i  już widać pierwsze maluchy w nocy :)

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tester napisał:

A przestań teraz dozowac....

Ja testowałem. Przypadkiem w sumie, bo mi się skończyło i miałem kilka tygodni lukę. Na ilość kiełży, rurówek moim zdaniem fito wpływa bardzo umiarkowanie, żeby nie powiedzieć niezauważalnie. Ale widłonogi i równonogi to 2 tygodnie bez dozowania i od razu widać różnicę. Widać większe, ale nagle nie widać małych.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też jak mnie 2-3 tygodnie nie ma i nie dozuję (za mało, żeby pod pompę podpinać) nic się złego nie dzieje. Więcej, wtedy też nikt nie karmi ani ryb, ani korali, a wszystko hula. Może kwestia, że nie leję jakichś ogromnych ilości i życie jest przyzwyczajone do zdobywania różnorodnego pokarmu, a może kwestia żywej skały, piachu itd... Co do widłonogów i równonogów to bym nawet powiedział, że w takich okresach następuje przyrost ich populacji, bo wtedy szybki nie są czyszczone, a wg moich obserwacji osad z szyb robaczkom smakuje dużo bardziej niż booster. Także też bym nie przesadzał z tą "eksplozją życia" po tym fito. Produkt dobry, wygodny, ale to nadal po prostu kolejny pokarm, sam cudów nie zrobi. Bardziej się wszystko żywe u mnie rzuca na reef roids i suchy drobny pelet od ON ("formula one").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tester napisał:

A przestań teraz dozowac....

Przestałem. Ostatnio nawet ograniczyłem. Spadek jest mocno zauważalny. 

U mnie kiełże powróciły jak jedna krewetkę wsunał lobophyllia a drugą inermis I została jedna co nie ogarnia. 

Drobne życie przy zaprzestaniu dozowania czy ograniczeniu również znika. 

Więc stosuje codziennie, jak wrócę z morza przejdę na dozowanie z torebki. 

Na pewno akwa żyje o wiele lepiej (widać po zoa np. Uwielbiają phyto a brak sotosowania odbił się i na ich kondycji) i nie widzę przeciwskazań. 

Na żywe fito i hodowle nie stac mnie czasowo i organizacyjnie niestety. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, a podajecie do sumpa czy bezpośrednio do zbiornika? W którym miejscu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, atk napisał:

Ok, a podajecie do sumpa czy bezpośrednio do zbiornika? W którym miejscu? 

to ma postać gęstego żelu, więc trzeba podać w takim miejscu, żeby wirnik pompy rozdmuchał wszystko po akwarium.

Ja podając z reki, najpierw mieszam z wodą z akwarium w strzykawce i dopiero wtedy leje w falownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak jak Felix mieszam w wodą. 

Jak przejdę na dozowanie to wężyk od dozownika zamocuję nas cyrkulatorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to nawet dalej idę. Rano robię miks jakiegoś drobnego pokarmu mrożonego, dziennej dawki boostera, czasem odrobina pylistego, zalewam wodą z akwa i potem w ciągu dnia po troszeczku podaję, zwykle przy okazji karmienia ryb. A co zostanie, to po zgaszeniu światła chlup do akwa.

Kapanie żelu wprost do akwa jest kłopotliwe, chyba że centralnie w cyrkulator. Bo nawet jak się podaje w silny przepływ (przed cyrkulator) to często krople się nie rozpuszczają tak szybko i osiadają gdzieś na piachu czy skale. Niby życie i tak zeżre, ale chyba nie o to chodzi. A do sumpa to już w ogóle bym chyba nie polecał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Słony leszcz napisał:

Ja to nawet dalej idę. Rano robię miks jakiegoś drobnego pokarmu mrożonego, dziennej dawki boostera, czasem odrobina pylistego, zalewam wodą z akwa i potem w ciągu dnia po troszeczku podaję, zwykle przy okazji karmienia ryb. A co zostanie, to po zgaszeniu światła chlup do akwa.

Trzymasz to w lodówce? Nie śmierdzi taka mieszanka po tylu godzinach? Czasem mi zostaje trochę rozmrożonego jedzenia, gdy karmie wieczorem i jak zapomnę sprzątnąć to rano tak śmierdzi, że w całym salonie czuć.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, goclik napisał:

Trzymasz to w lodówce? Nie śmierdzi taka mieszanka po tylu godzinach? Czasem mi zostaje trochę rozmrożonego jedzenia, gdy karmie wieczorem i jak zapomnę sprzątnąć to rano tak śmierdzi, że w całym salonie czuć.

Tak, trzymam w lodówce, tak samo jak dzienną porcję "robaczków" dla ryb czy czasem dla LPSów. Kilka godzin poza lodówką (wiadomo, że się zdarzyło mi zapomnieć:-) i smrodek jak piszesz. Ale trzymane w lodówce maks 1 dzień jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.