Skocz do zawartości
TalonLeTraceur

Opinia o easy reef booster

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stosowalem w kostce wersję nano, teraz podaję zwykłą w ilości 1,2 ml na 100 l w dwóch dawkach. Żadnych efektów nie zauważyłem poza rozwojem gąbek, no może raz jak przez 2 tygodnie nie miałem ryb w kostce, to się na szybach pojawiły jakieś białe robaczki, ale po wpuszczeniu garbika momentalnie znikły. Żadnych kiełży, czy widłonogów, mimo że stosuję jeszcze to błoto od AF. Nawet jak kupiłem żywe widłonogi i szklankę wlałem do baniaka, to po 5 minutach śladu po nich nie było:-( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie 1.5L i chce dozować to pompą . Z tego co wyczytałem piszecie ze może sie to zepsuć . Czy mieliście takie doświadczenie czy to tylko obawy . Pompa zamyka dopływ powietrza po za tym jest długi wężyk . Napewno są tam jakieś konserwanty w środku wiec wydaje mi sie ze nie powinno sie to zepsuć . Mi 1,5 litra starczy pewnie na 6-7 miesięcy . 
norbert mi powiedział ze jemu po Easy reef B pociemniały korale , miał ktoś z was takie doświadczenie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja daję od x miesięcy pompą. U mnie wszystko ok.

wężyk ma ok 40cm od pompy do akwarium, i tyle samo od pojemnika do pompy. Używam pojemników 250. Ostatnio chciałem kupić duże, ale akurat nie było. stoi w pokoju w temp pokojowej.

Edytowane przez katani (wyświetl historię edycji)

Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób Waszym zdaniem rozwiązać następujący problem:

Jeśli pompa podaje preparat, potrafi on się gromadzić na dnie komory - spada w formie żelu. Dlatego dobrze jest go podać pod samą pompę powrotu. Ja mam dwie pompy - do dwóch zbiorników, zależało by mi, by oba dostały - jak to zrobić, by wstępnie się to wymieszało - nie chcę dawać tego przed odpieniacz, z wiadomych względów.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pompa będzie mi podawała do komory gdzie jest przepływ około 8k i dodatkowo stoi zeo filtr z pompą 7k . Nie chce mi sie wierzyć ze sie nie rozpuści . Ja chce podawać 5 dawek dziennie 

A zaobserwowaliście czernienie korali ? 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale jak dasz na którąś kolwiek to i tak będzie krążyć w całym obiegu. Żel się rozpuszcza i krąży w całej wodzie.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, A odpieniacz to nie wytrzepie na powrocie? Poza tym refugium zeżre... ani zależało na dostaniu się żelu do systemu.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Hoom napisał:

A zaobserwowaliście czernienie korali ? 

na skutek podawania RB? I co dokładnie masz na myśli przez "czernienie"

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
50 minut temu, Hoom napisał:

A zaobserwowaliście czernienie korali ? 

Nadmiar pokarmu, przelane aminokwasy, przelane mikro spowoduje w pewnym stopniu u koralowców sps ciemnienie.

Czyli co za dużo to nie zdrowo :P tym co "czerniały" koralowce pewnie lali litrami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dozuje na pompę obiegową w sumpie. Worek wisi już od kilku miesięcy w szafce i nie zauważyłem nic złego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Tester napisał:

na skutek podawania RB? I co dokładnie masz na myśli przez "czernienie"

 

Dokładnie nie wiem @norbi2222 mi to powiedział ze takie miał objawy. Do tablicy kolego :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Hoom napisał:

Dokładnie nie wiem @norbi2222 mi to powiedział ze takie miał objawy. Do tablicy kolego :) 

Miałem na myśli ciemnienie koralowców. Po odstawienu problem minął. Mogło to być również spowodowane podawaniem rówolegle z Easy SPS. Tego nie wiem, bo nie sprawdzałem. Przestałem podawać zarówno jeden jak i drugi produkt.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tester napisał:

A co to za drugi produkt? AA?

EasySPS EVO.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Pawel P napisał:

Dawkujecie w  nocy , czy rozłożone na całą dobę?

Zależy co chcesz karmić.... mikrożycie (zooplankton) - to raczej po zgaszeniu lamp, czy korale - to wtedy gdy się otwierają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Pawel P napisał:

Dawkujecie w  nocy , czy rozłożone na całą dobę?

ja daję wieczorem o 23, czyli ~~2 godz po zgaszeniu światła i o 8, dwie godziny przed włączeniem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 

Zapytałem na facebooku na stronie er, wklejam odpowiedź

we recommend using easybooster one hour after turning on the light and easysps evo tries to distribute it throughout the day and night

yes, it is better to use both, the easy booster covers the phytoplankton trophic chain and the easyspsevo is zooplankton they are different trophic chains and both are very important for reefs

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie pasuje bo mi się cyjano rzuciło na skałę po rozpoczęciu dozowania (2 a potem w drugim tygodniu 3 ml)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest tak, że cyjano powinno zniknąć, gdyż fito konkuruje z dino/cyjano?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, atk napisał:

A to nie jest tak, że cyjano powinno zniknąć, gdyż fito konkuruje z dino/cyjano?

 

to nie jest żywe fito, które mogłoby z czymś konkurować i tak, gdy się przesadzi z początkową dawką to cyano szybko się pojawi - dlatego tak ważne jest rozpoczęcie  od minimalnej dawki i powolne oswajanie zbiornika z nowym pokarmem :)

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Felix napisał:

to nie jest żywe fito

A jakie? Czy to się nie ożywia? Czy coś z tego żyje i rośnie? To jest niby jakoś zakonserwowane...? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, atk napisał:

A jakie? Czy to się nie ożywia? Czy coś z tego żyje i rośnie? To jest niby jakoś zakonserwowane...? 

to jest zakonserwowane fito(bardzo skoncentrowane), dzięki czemu nie psuje się po kilku tygodniach, można je trzymać miesiącami w lodówce.

Nie ma w sobie życia.

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.