Skocz do zawartości
Natalie

Solniczka 60x45x45 120l weryfikacja sprzetu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Już sporo czasu przymierzam się do założenia solniczki, zaczynam kompletować sprzęt i im dalej w las tym więcej drzew.

Pomysł jest na początek na miękasy i łatwiejsze korale z czasem może coś trudniejszego i z założenia bardzo mała/minimalna obsada ryb. Zależy mi na koralach a nie na rybach. 

Prosze o weryfikację mojego pomysłu na solniczka oraz poradę o sensownie dobrany sprzet. 

    1. Filtracja
tidal 110 z Maxspectem i matrixem na górze owata zmieniana raz na 2 dni. 

Lub 

Jako wkład filtracyjny do tidala grys koralowy. Tutaj jedni polecają inni negują. Nie wyczytałam nigdzie sensownych badań wyższości ceramiki nad grysem koralowym. A cena jest znacząca do wypełnienia 3l tidal na korzyść grysu. 

2.Curkulacja:
Falownik tunze turnbelle 6025 - mam po słodkim więc zostaje myślę nad dokupieniem jeszcze jednego falownika tutaj pytanie czy sterowany chinol czy bez sterowania tunze 

Mysle nad skupieniem jeszcze jednego tunze 6045 (bez regulacji) lub chińczyk jebao sow 4/8

3 Odpieniacz: Bubble Magnus qq3 - opinia są różne, jednak nie chciałabym przekroczyć kwoty 700zl. Qq3 kosztuje koło 500zl, chętnie poczytam inne lepsze propozycje w temacie. Pozostaje jednak fakt zawieszenia go na ścianie akwarium. 

4 swiatlo;
Zakres cenowy do 2500zl (rozważam następujące propozycje) 
- 1x Kessil a160we +sterowanie
Lub
- 1x radion XR15 G5 
Lub
- 2x reef flare s
Lub
- 2x prime HD 16

Prosze o pomoc w wyborze. Chodzi mi o niezawodność i brak efektu disco. 

5 refraktometr:
H2Ocean lub Arka

6 Miernik tds
TRM1 MIERNIK TDS POTRÓJNY 

7 sucha skala
Fiji shelvs 13-15kg

8 Na spod myślę nad wysypaniem grysu koralowego warstwa ok 1cm lub pozostawienie czystego szkla

9 bakterie special blend

10 Dip do korali
- Dip coral protect 
Lub
- coral rx pro coral dip
Opinie są mega różne. 

11 sól:
Red sea salt 

12 testy salifert:
NH3, Mg, PO4, Ca, Kh, NO3, No2


Grzałka jest po słodkim, Termometr też. 

Serdeczne dzięki za wszelkie uwagi i podpowiedzi. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ja bym same kulki maxpecta dał

2 tunze lub koralia chyba najbardziej sensowne, trochę małe akwarium na falowniki z sterowaniem 

3. ja bym qq3 brał do takiego akwarium nie zajmuje miejsca w środku i w podobnej cenie ciężko o coś ciekawszego będzie 

4. w kesilach brak efektu disko ale model a160 może być trochę mało do takiego akwarium innych lamp nie miałem :)

5,6 ok

7.fajna skałą ale zastanów sie czy chcesz konstrukcje robić z samych płaskich kawałków

9. ok

10. DIP Rx II 

11. ok ale ta niebieska 

12.ok colombo ma chyba lepsze testy ale no3 saliferta bym brał dokładność dobra a szybko się wykonuje i 3min czekania na wynik

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.