Skocz do zawartości
OgrzesiekO

marne korale miękkie sinularie fluo i briareum

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Akwarium na bakteriach marine gdzie życie można wpuszczać po kilku dniach, 3 malutkie błazny pływają i jedzą ale problem mam z dwoma koralami najłatwiejszymi w hodowli
barierum przez dwa dni było zamknięte ale to ponoć normalne po wprowadzeniu do nowego zbiornika później zaczął ładnie polipować ale jego fioletowa tkanka jak by zaczęła blednąć i dziurawieć, a drugi sinularie wydaje jakiś śluz i nie wiem czy to jest normalne czy nie.
Kostka ma 45x45x45 91l (blau)
Sartowane na żywym piachu i suchej skale.
- zsolenie 35ppm (urządzenie od hanki)
- woda ro na wyjściu 0ppm
Zamówiłem testy Po4  no3  kh   Ca  Mg i czekam aż przyjdą, w komorze od początku "life bio fill" jako medium do tego wrzucone są absorbenty rowa i purigen od wczoraj.
Lampa posiada około 65w.
Czy ktoś z was jest w stanie mi powiedzieć z doświadczenia czy te korale przeżyją czy się rozpuszczą, czy jest to na tym etapie nie możliwe do stwierdzenia i potrzeba tylko obserwacji i cierpliwości? 

kor1.jpg

kor2.jpg

121313222_654974858537062_637137553982444280_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem do wody nie są wtłaczane jakieś drobniutkie banieczki powietrza? np przez cyrkulator czy cos podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Falownik jest ustawiony tak żeby poruszał tafle wody i jest dużo malutkich baniek powietrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, OgrzesiekO napisał:

dużo malutkich baniek powietrza. 

U mnie w kostce kiedyś przestawil się cyrkulator w ten sposób, że w akwarium pojawiły się bąbelki powietrza (wykladało to jak mgielka) i korale pokryly sie śluzem. Jak przestawilem cyrkularor to wszystko wrócilo do normy. Obecnie w jednym i drugim akwarium cyrkulacja jest tak ustawiona aby powierzchnia wody mocno sie poruszała, ale bąbelki nie sa wtłaczane do wody. One drażnią korale i te przez to się "ślinią".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce krytykować , ale widzialem juz Filmik tego akwarium. Rozumiem.radosc Ale wpuszczac zycie nie mając podstawowych testow ?
Koniecznie zmierz no3 no2 nh 4 zebys nie cieszyl sie zbyt krótko blazenkami . Ogólnie ladna kosteczka cierpliwie zacznij od podstaw bez pośpiechu a bedzie wszystko ok

Wysłane z mojego SM-G985F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.10.2020 o 13:14, OgrzesiekO napisał:

Zamówiłem testy Po4  no3  kh   Ca  Mg i czekam aż przyjdą, w komorze od początku "life bio fill" jako medium do tego wrzucone są absorbenty rowa i purigen od wczoraj.
Lampa posiada około 65w.

Na początek wystarczy test NO3 i PO4; reszta parametrów przy świeżym akwarium, CA, KH, MG nie ma na to wpływy, nic nie pobiera tych pierwiastków. 

Absorbery zbędne , skoro nie znasz dokładnych paramentów NO3 i PO4. 

Briareum samo w sobie jest wybredne, daj mu czas do przyzwyczajenia się do światła i warunków w wodzie. Póki nie masz żadnej plagi typu cyjano nic mu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.