Skocz do zawartości
azja-83

Pompy dozujące Jebao WiFi

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,  mam  pytanie odnośnie sterowania tymi pompami, czy ono działa tylko w sieci WiFi czy mogę również sterować nimi online ?.


.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ją skonfigurujesz, to możesz nią sterować zdalnie - łączysz ją przy pomocy WiFi z "chmurą".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli chyba offline 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowanie jest tylko za pomocą chmury.


5181477ac67b1ad82f9b16181aa1ce4bu1485a1335.png

cube 40x40x40 64l Z panelem 12cm, cyrkulacja RW-4, Oświetlenie: 2x PC 24W (2 x Blue/white), Pienidło: AM Blue 1000, +100ml AquaTT NP Red

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, o to mi chodziło Panowie, dzięki 

43 minuty temu, Hoom napisał:

Masz na myśli chyba offline 

Nie , chodzi mi o sterowanie online gdy jestem poza domem, ale widzę że jest to rozwiązane w inny sposób.

Edytowane przez azja-83 (wyświetl historię edycji)

.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sterować skąd chcesz


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy w aplikacji podają ile płynu zostało w pojemnikach ?


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, hajtaler napisał:

a czy w aplikacji podają ile płynu zostało w pojemnikach ?

Nie, nie ma czegoś takiego. Aplikacja ogranicza się jedynie do ustalania dawek i kalibracji pomp


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jeszcze jedno pytanie , dostępne są wersje tych pomp 2.4 wifi z wyświetlaczem i przyciskami oraz wersja 3.4  bez przycisków i wyświetlacza - są jeszcze jakieś różnice między tymi dozownikami czy tylko taka kosmetyka, jakaś różnica w sofcie  lub w funkcjach jest ? Nie ukrywam że priorytetem dla mnie jest obsługa tych pomp w momencie gdy nie ma mnie w domu (czyli tak jak piszecie chmura lub online)

 

Edytowane przez azja-83 (wyświetl historię edycji)

.:: 300L ::.

44b76ffc60a5d020.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, azja-83 napisał:

Hej, jeszcze jedno pytanie , dostępne są wersje tych pomp 2.4 wifi z wyświetlaczem i przyciskami oraz wersja 3.4  bez przycisków i wyświetlacza - są jeszcze jakieś różnice między tymi dozownikami czy tylko taka kosmetyka, jakaś różnica w sofcie  lub w funkcjach jest ? Nie ukrywam że priorytetem dla mnie jest obsługa tych pomp w momencie gdy nie ma mnie w domu (czyli tak jak piszecie chmura lub online)

 

Szczerze mówiąc jak przyglądałem się obu to nie zauważyłem. A ze wole sterować z telefonu wybrałem opcje bez ekranu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ta pompa musi mieć połączenie wifi cały czas ? Czy po ustawieniu dawek mogę włączyć z powrotem wifi 5ghz , niestety wszystkie urządzenia łącza się z 5 GHz a nie 2.4  i musiałem wyłączyć w ruterze te pasmo 


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, hajtaler napisał:

A czy ta pompa musi mieć połączenie wifi cały czas ?

Musi mieć niestety bo pompa pobiera informacje z chmury. Od wczoraj mam awarie internetu i pompa nie podaje dawek... Tak więc z jednej strony wygoda ale z drugiej bez sensu takie działanie.
Mam w telefonie praktycznie nielimitowany internet i w takich przypadkach tworzę sobie wifi właśnie z telefonu. Teoretycznie mógłbym się pompą do tego wifi podłączyć. W praktyce oznacza to konieczność ponownej kalibracji i ustawiania od nowa całego programu (czyli generalnie całej konfiguracji od nowa). Pompa ogólnie jest spoko ale soft jest beznadziejny. Bo skoro dane są pobierane z chmury to co za różnica z jakiego wifi się łączę?

Edit:
Chociaż teraz pomyślałem, że może wystarczy przeprowadzić całą konfigurację od nowa, a pompa sama pobierze z chmury konfiguracje. Później to postaram się sprawdzić

Edytowane przez goclik (wyświetl historię edycji)

232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/24/2020 at 9:16 AM, goclik said:

Musi mieć niestety bo pompa pobiera informacje z chmury. Od wczoraj mam awarie internetu i pompa nie podaje dawek... Tak więc z jednej strony wygoda ale z drugiej bez sensu takie działanie.
Mam w telefonie praktycznie nielimitowany internet i w takich przypadkach tworzę sobie wifi właśnie z telefonu. Teoretycznie mógłbym się pompą do tego wifi podłączyć. W praktyce oznacza to konieczność ponownej kalibracji i ustawiania od nowa całego programu (czyli generalnie całej konfiguracji od nowa). Pompa ogólnie jest spoko ale soft jest beznadziejny. Bo skoro dane są pobierane z chmury to co za różnica z jakiego wifi się łączę?

Edit:
Chociaż teraz pomyślałem, że może wystarczy przeprowadzić całą konfigurację od nowa, a pompa sama pobierze z chmury konfiguracje. Później to postaram się sprawdzić

a wiec jak wylacze aplikacje to pompa nie dozuje, niby światełko ma zielone ze połączone a nie dozuje jak powinna, co za szmelc


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, hajtaler napisał:

a wiec jak wylacze aplikacje to pompa nie dozuje, niby światełko ma zielone ze połączone a nie dozuje jak powinna, co za szmelc

To dziwne. Ja nie mam włączonej aplikacji i pompa działa. Masz androida? Może przeprowadź konfigurację od nowa.
Ja u siebie miałem problem z połączeniem pompy z siecią. Musiałem użyć starego telefonu, ze starszą wersją androida. Na szczęście po zakończonej konfiguracji aplikacji mogę normalnie używać na swoim aktualnym telefonie i wszystko jest poprawnie zapisywane.


232a6a987c9421394080dfe370c3ad6du1845a18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 10/25/2020 at 8:54 PM, goclik said:

To dziwne. Ja nie mam włączonej aplikacji i pompa działa. Masz androida? Może przeprowadź konfigurację od nowa.
Ja u siebie miałem problem z połączeniem pompy z siecią. Musiałem użyć starego telefonu, ze starszą wersją androida. Na szczęście po zakończonej konfiguracji aplikacji mogę normalnie używać na swoim aktualnym telefonie i wszystko jest poprawnie zapisywane.

walczę z nią cały czas, resetowałem wczoraj i niby dozowała dzisiaj może się cos zawiesiło  

 


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś instrukcję do tej pompy dozującej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.