Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, tomko napisał:

Mój mistrz stolarski zrobił uchwyty krawędziowe i zamontował 2  podnośniki Hafele Maxi C - 2 podnoszą do 30 kg, są ze stali ocynkowanej lub niklowanej więc nie powinny rdzewieć. Bardzo fajnie się to sprawdza. Po 7 mies. nie widzę żadnej kropki rdzy, a też mam całkowitą zabudowę. W między czasie zwykłe blumy już dawno pordzewiały.

Pozdr.

Jak widzisz ..........człowiek całe życie się uczy i...... takie tam

Jak mój obecny patent korozja strawi to już wiem do którego postu muszę zajrzeć ;) i czyj patent sklonować


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, GrzegorzSawera napisał:

Jak widzisz ..........człowiek całe życie się uczy i...... takie tam

Jak mój obecny patent korozja strawi to już wiem do którego postu muszę zajrzeć ;) i czyj patent sklonować

W razie czego wal jak w dym :)


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatni element obudowy zamontowany. Niby tylko blenda na górnej krawędzi akwarium ale robi różnicę.

W między czasie akwarium napełnione zostało R/O.

Półtora worka soli wsypane.

Następny krok to skała. Około 70 kg RRR i z 10 kg żywej wymoczonej , najlepiej bez patogenów.

AQ8.jpg

AQ9.jpg

AQ10.jpg

Edytowane przez GrzegorzSawera (wyświetl historię edycji)

Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładnie estetycznie to co lubię ;) obserwuję Twoje poczynania.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super wygląda, gratulacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku Listopada akwarium pracuje . W miedzy czasie kilkukrotnie zasiliłem je wodą z zbiornika K. Tryca.

Bardziej nasycony biologicznie roztwór spowodował że z dnia na dzień pokazały się na szybach lasonogi, wieloszczety i zawiązki glonu wapiennego.

Oczywiście miękkie glony również, na tyle że do zbiornika trafił pierwszy pracownik fizyczny ;)

Miał być Salarias ale znalazłem w Akroporze maleńkiego pokolca białobrodego i ............ rozsądek poszedł do lasu.

Na szczęście malec więc z kompletowaniem reszty pokolców nie będzie problemu. Poza tym będę jeszcze układał resztę skały i jego terytorium zmieni się kilkukrotnie

W listopadzie również włożyłem do akwarium około 15 kg ożywionej skały RRR.

Szorowałem ją, moczyłem, płukałem w preparatach chwastobójczych a jednak kilka Asterin i Aiptasię przeniosłem...... ......Czyli następny pracownik to będzie Helmon i krewetka Hymenocera.

Do zbiornika trafi też Triostegus , nawet wiem kto posiada takiego dwu centymetrowego malca ;)

Woda na tyle dojrzała że w ramach testów włożyłem kilka lps-ów , montiporę i pocilloporę. Polipują na całego :) Nie przywiązuję się zbyt do nich wiec docelowo komuś je oddam w prezencie :) W akwarium będzie większy ruch wody więc szkoda by im głowy pourywało.

 

 

Dunka.jpg

Euphylia.jpg

Bioałobrody.jpg


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynasz od białobrodego i chcesz jeszcze potem dodawać inne pokolce?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wodzie od Krzysztofa to wszystko można :))) 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Ejdzej88 napisał:

Zaczynasz od białobrodego i chcesz jeszcze potem dodawać inne pokolce?

 

Nie ma najmniejszego problemu :) Przerabiałem to wielokrotnie.

Z lineatusem albo sohalem było by gorzej ale charakter leucosternona jest do okiełznania.

Poza tym jest mały, mniej terytorialny i bardziej interesuje go pokarm bo jest na etapie szybszego wzrostu  . Towarzystwo innych pokolców raczej go nie wzrusza ;)

A jeśli będzie agresywny w trakcie dokładania reszty pokolców to wyląduje na 4 godziny w sumpie, przełożę kilka skałek w akwarium i nastąpi reset terytorium ;)

Trzeba też lepiej nakarmić ryby przed łączeniem dominantów bo często agresja podyktowana jest ilością pokarmu . Dużą rolę odgrywają też kryjówki ( ich ilość)

Ryba musi mieć gdzie się skryć w pierwszych chwilach po wpuszczeniu do zbiornika, mniej się stresuje jeśli nawet spędzi w dziurze 2 dni.

Tą kwestię załatwi kilka rurek PVC porozkładanych po akwarium. Jak się pogodzą i ustalą hierarchię od nowa rurki zabieram i po kłopocie

37 minut temu, Kris81 napisał:

Na wodzie od Krzysztofa to wszystko można :))) 

Nie wiem co w tej wodzie jest ale nawet paznokcie szybciej rosną jak grzebię w akwarium ;)

Edytowane przez GrzegorzSawera (wyświetl historię edycji)

Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ciekawe :) Zawsze myślałem, że białobrody to naprawdę dzik. Widać to szczególnie w Acroporze, gdzie w tym pierwszym zbiorniku pływa taki wariat co atakuje wszystko co się rusza :) Moje i tak jest za małe na białobrodego, a docelowe stawiam najwcześniej za dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, GrzegorzSawera napisał:

Od początku Listopada akwarium pracuje . W miedzy czasie kilkukrotnie zasiliłem je wodą z zbiornika K. Tryca.

Bardziej nasycony biologicznie roztwór spowodował że z dnia na dzień pokazały się na szybach lasonogi, wieloszczety i zawiązki glonu wapiennego.

Oczywiście miękkie glony również, na tyle że do zbiornika trafił pierwszy pracownik fizyczny ;)

Miał być Salarias ale znalazłem w Akroporze maleńkiego pokolca białobrodego i ............ rozsądek poszedł do lasu.

Na szczęście malec więc z kompletowaniem reszty pokolców nie będzie problemu. Poza tym będę jeszcze układał resztę skały i jego terytorium zmieni się kilkukrotnie

W listopadzie również włożyłem do akwarium około 15 kg ożywionej skały RRR.

Szorowałem ją, moczyłem, płukałem w preparatach chwastobójczych a jednak kilka Asterin i Aiptasię przeniosłem...... ......Czyli następny pracownik to będzie Helmon i krewetka Hymenocera.

Do zbiornika trafi też Triostegus , nawet wiem kto posiada takiego dwu centymetrowego malca ;)

Woda na tyle dojrzała że w ramach testów włożyłem kilka lps-ów , montiporę i pocilloporę. Polipują na całego :) Nie przywiązuję się zbyt do nich wiec docelowo komuś je oddam w prezencie :) W akwarium będzie większy ruch wody więc szkoda by im głowy pourywało.

 

 

Dunka.jpg

Euphylia.jpg

Bioałobrody.jpg

Uroczy Maluszek :) U siebie mam znacznie większego i pływa zgodnie z Lineatusem. Więc da się, ale pewnie to od charakteru osobniczego rybki zależy. Pozdr., tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.