Skocz do zawartości
Jano79

Dolewka tunze 3155

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć w niedzielę minie 4tyg jak zalałem swoj pierwszy morski zbiornik.(zestaw blau 45*45*45) z panelem filtracyjnym (chyba tak to się nazywa - dodatkową szyba w środku akwarium za nią 3 Komory) Tydzień temu zakupiłem używana dolewke tunze 3155, generalnie wszystko fajnie działa, problem polega na tym że w momencie pauzy pompy, poziom w zbiorniku  głównym opada (napełnia sie Komora z pompą) i włącza się dolewka, z drugiej strony jak wyłączę pompę i dolewke  to po jej ponownym włączeniu dolewa automatycznie kubek wody, na dzień dzisiejszy wciskam pauzę jak chce sprawdzić poziom zasolenia a więc rzadko ale jak będę miał ryby i będę je karmił to trochę uciążliwe, jak rozwiązać ten problem, i jeszcze jedno na dzień dzisiejszy mam karnister 25l z rodi,  przez otwor din 61 wsadziłem pompe dolewki, korek przysłania otwór ale wiadomo że generalnie zbiornik nie jest szczelnie zamknięty, czy woda do dolewki może stać w otwartym karnistrze czy musi być w szczelnym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk dolewki nie masz czasem poniżej poziomu wody w panelu czy akwarium (nie wiem gdzie dolewasz wodę)? Jeśli masz to zobacz czy nie zasysa ci wody spowrotem do wiadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wężyk mam w panelu powyżej lustra wody, gdy pompa jest wylaczona(zlokalizowana w jednej z komor panela) Komora jest pełna wody, w momencie włączenia poziom wody w komorze spada do 1/3 a w akwarium się podnosi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po jakim czasie poziom w komorze z pompa się wyrównuje?

Czujnik dolewki musi być w komorze z pompa, wtedy nie doleje wody gdy poziom się podniesie po zrobieniu pauzy.

Warunek, żeby pompa pracowała z równą mocą, inaczej dolewka będzie wariować.

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1 komorze mam grzałkę odpieniacz i czujnik dolewki, druga Komora to miejsce na suplementy, w 3 pompa.  woda z głównego zbiornika przelewa się do 1 Komory przez otwory, z 1 Komory do drugiej przelewa się góra a z 2 do 3 dolem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, jak napisałem w poprzednim poście, zmień lokalizacje czujnika - ustaw go gdy poziom na włączonej pompie sie ustabilizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację kurcze czujnik wsadzę do Komory z pompą, jedyny problem to fakt że będzie wyć alarm jak zrobię pauzę bo się poziom podniesie, ale kojarzę film że można go wyłączyć w sensie akustykę, na czerwono będzie świecił dalej dzięki a co z zbiornikiem na dolewke ma być szczelny czy dalej mogę czymac pompę w karnistze z niedomknietym korkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ja wybrałem dolewkę, która nie daje żadnych dźwięków tylko świetlne sygnały :)

Zrób otwór w korku i przeprowadź przewody/rurkę - szczelne nie będzie ale jako tako ;)

No i rurka wylotowa dolewki nad poziomem wody ! (żeby nie zassało przypadkiem)

U mnie tak to wygląda:

spacer.png

Edytowane przez Felix (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.