Skocz do zawartości
Margolee

Sucha skała- opinia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Potrzebowałbym opinii na temat tej skały.

Czy ktoś posiada, używał.

Jakiekolwiek informacje.

Ewentualnie jaką byście mi polecili w rozsądnej cenie. Ta jest 20 kg za 419zł

.

 

Screenshot_20201019-193119_Allegro.jpg

Edytowane przez Margolee
Text (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowałem akwa kostkę 40x40 na skale nature's ocean base rock (ok 20 zł/za kg) i po ok 10 miesiącach mam fajną ożywioną skałę. Dojrzewanie minęło bez większych plag. Wiem, że co forumowicz to inna opinia na ten temat , ale ja pokecam w/w skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Arek77 napisał:

Ja startowałem akwa kostkę 40x40 na skale nature's ocean base rock (ok 20 zł/za kg) i po ok 10 miesiącach mam fajną ożywioną skałę. Dojrzewanie minęło bez większych plag. Wiem, że co forumowicz to inna opinia na ten temat , ale ja pokecam w/w skałę.

A mógłbyś dać jakieś namiary? Czy po prostu z allegro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Margolee napisał:

A mógłbyś dać jakieś namiary? Czy po prostu z allegro ?

Wpisz w Google "nature's ocean base rock" to Ci pokaże gdzie aktualnie jest dostępna. Ja kupowałem z Allegro, ale teraz chyba tam nie ma oferty na tę skałę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Arek77 napisał:

Wpisz w Google "nature's ocean base rock" to Ci pokaże gdzie aktualnie jest dostępna. Ja kupowałem z Allegro, ale teraz chyba tam nie ma oferty na tę skałę.

Ok, dzięki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam tak w temacie. lepsza pod względem jakości,objętości i porowatości  będzie : nature's ocean base rock, marco rocks czy może base rock Indonesia ?

Edytowane przez Nuke (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Nuke napisał:

zapytam tak w temacie. lepsza pod względem jakości,objętości i porowatości  będzie : nature's ocean base rock, marco rocks czy może base rock Indonesia ?

Ja myślę  że Fiji Pukani

20201021_082418_copy_418x381.jpg.d0225b0ee2a3c793e495455197c3c293.jpg


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nuke napisał:

zapytam tak w temacie. lepsza pod względem jakości,objętości i porowatości  będzie : nature's ocean base rock, marco rocks czy może base rock Indonesia ?

Ja też uważam, że Pukani jest najlepszą suchą skałą. Problem polega na tym, że jest trudno dostępna i ma sporo organiki. Z tych, które wymieniłeś, to ja bym wybrał base rock Indonesia. Pozostałe dwie to skały MR pod różnymi nazwami. Nie stosowałem skały base rock Indonesia, jednak z opisów wynika, że jest lekka, co dla mnie jest jednym z ważniejszych kryteriów wyboru skały.  Jak jest lekka to jest porowata, co wskazuje na dobre możliwości filtracyjne. 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebuje około 25kg i myślałem nad zmieszaniem  nature's ocean base rock i base rock Indonesia. Cenowo i w kg między nimi a samą Indonesią jest nie wielka różnica,tylko właśnie jak to wyjdzie w jakości i objętości.Fajnie by  było jak by ktoś napisał że miał z nimi do czynienia przy zakupie i napisał porównanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w dzisiejszych czasach (dostępność dobrej skały) jest sens aż tak bardzo dbać o porowatość podpory pod korale??? Przypominam eksperyment @AnT gdzie zamiast skały miał szkło i zbiornik bardzo dobrze na tym działał... 

Moim zdaniem wybierasz to co pasuje Ci w estetyczne gusta i zasobność portfela. Element biostabilności to wartość dodana spadająca na dalsze miejsca... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dadario napisał:

Ale czy w dzisiejszych czasach (dostępność dobrej skały) jest sens aż tak bardzo dbać o porowatość podpory pod korale??? Przypominam eksperyment @AnT gdzie zamiast skały miał szkło i zbiornik bardzo dobrze na tym działał... 

Moim zdaniem wybierasz to co pasuje Ci w estetyczne gusta i zasobność portfela. Element biostabilności to wartość dodana spadająca na dalsze miejsca... 

teoretycznie masz rację,ale w praktyce wiadomo jak jest,nie chciałbym mimo wszystko wywalić 500zł i męczyć się z parametrami i szukać co jest nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nuke dlatego warto jest poszukać skały która będzie obojętna dla wody, to jedyny warunek. A o biologię zadbać na przykład przez refugium/dużą ilość złoża itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wezmę karton 25 kg base rock indonesia i myślę że na 200L wystarczy pod ukwiałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dadario napisał:

Przypominam eksperyment @AnT gdzie zamiast skały miał szkło i zbiornik bardzo dobrze na tym działał... 

Można też zajrzeć do wątku @r_33, skała z betonu, brak sumpa i jakichkolwiek mediów filtracyjnych, a zbiornik pięknie się kręci.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja mam suchą skałę w baniaku z giełdy akwarystycznej w Krakowie. Oczywiście no name. To jest raczej atlantycka lub śródziemnomorska bo była ciężka jak diabli. Łącznie ok.50-60 kg w 400 l. Parametry wody dobre, glonów prawie nie było. Skusiłem się bo były 2 duże piękne kawałki, właśnie takie jak potrzebowałem. To tak dla inf. Że można i tak spróbować. Pozdr., tomko

Edytowane przez tomko (wyświetl historię edycji)

Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 10:11, dadario napisał:

@Nuke dlatego warto jest poszukać skały która będzie obojętna dla wody, to jedyny warunek. A o biologię zadbać na przykład przez refugium/dużą ilość złoża itp. 

A tą dużą ilość złoża wsadzisz tylko do sumpa? 

Nie do końcia się z tym zgodze co piszesz, że skała to podstawka pod korale.

Większa ilość skały to wìęcej metrów kwadratowych powierzchni pod bakterie tym stabilniejszy baniak przez lata. Przez to że ludzie ograniczali ilość skały w akwarium poskutkowało to tym że trzeba było szukać metod zastępczych i powstały sumpy, potem dsb, refugium itd.

I tu teraz kłania się jakość skały. Jakość czytaj powierzchnia w m2 powierzchni pod bakterie. A tu jest już różnie.

Screenshot_20201014-124438_Chrome.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na suchą skalę DD. Mają w erybce.  Są filmy na YouTube jak ona wygląda.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Margolee napisał:

A tą dużą ilość złoża wsadzisz tylko do sumpa? 

Nie do końcia się z tym zgodze co piszesz, że skała to podstawka pod korale.

Większa ilość skały to wìęcej metrów kwadratowych powierzchni pod bakterie tym stabilniejszy baniak przez lata. Przez to że ludzie ograniczali ilość skały w akwarium poskutkowało to tym że trzeba było szukać metod zastępczych i powstały sumpy, potem dsb, refugium itd.

I tu teraz kłania się jakość skały. Jakość czytaj powierzchnia w m2 powierzchni pod bakterie. A tu jest już różnie.

Screenshot_20201014-124438_Chrome.jpg

Poza powierzchnia liczy się jeszcze wielkości porów, czy jest dostęp do tych porów itp.
Bo patrząc tylko na powierzchnie to węgiel i piasek są nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.10.2020 o 10:31, Nuke napisał:

to wezmę karton 25 kg base rock indonesia i myślę że na 200L wystarczy pod ukwiałki

@Nuke i jak kupiłeś tą skałę ?


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2021 o 01:24, VDR napisał:

@Nuke i jak kupiłeś tą skałę ?

Tak,forma skały super,ale to już po samych zdjęciach można dostrzec,wagowo-lżejsza MR, wziąłem też premium Indonesia i tu oprócz ceny nie wielka różnica.Kupiłem każdej. Na lato przy remoncie podłóg będzie przenosiny do większego i jeśli rynek jej nie spaskudzi to zakup będzie tylko jej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Nuke napisał:

Tak,forma skały super,ale to już po samych zdjęciach można dostrzec,wagowo-lżejsza MR, wziąłem też premium Indonesia i tu oprócz ceny nie wielka różnica.Kupiłem każdej. Na lato przy remoncie podłóg będzie przenosiny do większego i jeśli rynek jej nie spaskudzi to zakup będzie tylko jej

W sensie, że jest lżejsza od MR ? A D-D też może zamawiałeś ? 1kg Indonesian base rock pewnie dzisiaj dotrze do paczkomatu więc pomacam sam. Ale jeszcze mnie D-D interesuje chociaż na zdjęciach wydaje się, że wygląda gorzej.
Ja teraz żałuję, że nie kupiłem Fiji i nie wrzuciłem w worek do piwnicy by czekała na zalanie :/


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka kg D-D u siebie, mega ciężka w porównaniu do pozostałych, które mam, chyba jedynie RRR wyjdzie podobnie wagowo. U mnie użyłem ich jako podstawę konstrukcji, przynajmniej jest stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, VDR napisał:

W sensie, że jest lżejsza od MR ? A D-D też może zamawiałeś ? 1kg Indonesian base rock pewnie dzisiaj dotrze do paczkomatu więc pomacam sam. Ale jeszcze mnie D-D interesuje chociaż na zdjęciach wydaje się, że wygląda gorzej.
Ja teraz żałuję, że nie kupiłem Fiji i nie wrzuciłem w worek do piwnicy by czekała na zalanie :/

Tak i to dużo lżejsza. D-D nie zamawiałem. Mam też kilka kawałków fiji. Jej akurat nawet nie ma co porównywać,jest rewelacyjna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dotarł do mnie 1kg Indonesian Base Rock. Szczerze mówiąc jestem zawiedziony. Dwie skałki po około 0,5kg. Skała wygląda na zbudowana z jakiegoś drobnego sypkiego materiału, według mnie dość zwarta ale na dzień dobry dość pylista. Jak postukałem jedna o drugą to posypało się sporo "mąki". Przy uderzaniu jedna o drugą wydaje taki "krystaliczny", "ceramiczny" dźwięk. Zapach nijaki, morza nie widziało bo soli nie czuć ;) Na kubkach smakowych także ;) Kolor - dość jasna, taki delikatny "beżyk"

Na żywo wygląda jak D-D na zdjęciach. Przez moment przyszło mi do głowy, że ktoś się może pomylił i wysłał mi ta druga bo nie przypomina mi Indonesian Base Rock ze zdjęć, które widziałem. Nie mniej jeśli to jest faktycznie Base Rock Indonesia to oczekiwałem więcej po tej skale :/

Parę fotek. Na kartonie to co "wystukalem" na szybko uderzając jedna o drugą.
bb594b23217e273a58770483918e006d.jpg14103c264886d89c5bdf3f0397a9de8a.jpgb6e148dcae8841e1c05c26dc2592c354.jpgb31cd5ba1bb6df2e460ea937ce28870d.jpge2b280829d29e49c281ef182e3793720.jpg268bbb5dba83078e60bd88beb22b5d10.jpg

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shocking:shocking:shocking

Ło matko,:bow

To RRR wypada w rankingu o wiele lepiej.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.