Skocz do zawartości
Margolee

Wykonawcy akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam małą sprawe. Będe robił akwarium o wymiarach 150x60x70 i potrzebuję namiary na dobrego a w miarę  przystępnej cenie wykonawcy szkiełka. Na bank 4x opti szyba 12mm, silikon transparentny z jednym kominem ( dwa otwory) plus wavebox. Mam już kilka wycen że tak powiem olx- owych. Ceny wachają się od 2000 do 2900. 

Czekam jeszcze na wycenę z erybki( tam jakość zbiornika widziałem i jest super)

Mam jeszcze jedno pytanko. Z kąd taka rozbierzność cenowa? Czy szyba opti różni się od innej opti? Gdzieś tu na forum wyczytałem że tylko Pilkington jak opti. Podzielcie się prosze wiedzą na ten temat a może kupowaliście podobnej wielkości zbiornik- to ile on was kosztował? ( no i oczywiście czy jest dobrze wykonany).

Ewentualnie poproszę o namiary. 

 

Edytowane przez Margolee
Text (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem wszystkie swoje zbiorniki u Przemka w Szczecinie. Widziałem i widuje dosyć często zbiorniki z erybki czy od lokalnych szklarzy.

Są dobre. Ale dla siebie, brałem właśnie ze Szczecina. Godząc się na dłuższe - być może - oczekiwanie. Ale zawsze bylem zadowolony.

Pamiętaj, na akwarium będziesz patrzył przez kilka lat. Nie możesz czuć niedosytu, że mogło być lepiej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dale napisał:

 

Pamiętaj, na akwarium będziesz patrzył przez kilka lat. Nie możesz czuć niedosytu, że mogło być lepiej.

No właśnie dlatego wole popytać i ugryść to na spokojnie. Zbiornik będzie widać z dwóch stron. Salon i kuchnia, więc estetyka musi być na wysokim poziomie.

Mam jeszcze jeden dylemat. Czy zasilanie może być puszczone obok akwarium czy robić drugi komin tylko na zasilanie? Według mnie raczej nie ma sensu ale jak uważasz?

Chcę uzyskać taki oto efekt

 

Screenshot_20201017-212757_Chrome.jpg

Od strony Salonu chcę aby efekt był taki

20201020_082124.jpg

A od strony kuchni taki

 

20201020_082500.png

Edytowane przez Margolee
Wklejenie zdjęcia (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem (jest to jedna ze szkół), w wypadku komina zewnętrznego, warto puścić zasilanie poza kominem, ja mam komin na części szyby, zaś obok niego leci powrót. Ma to tę zaletę że masz mniej otworów w kominie, więcej miejsca - co ma znaczenie jak Ci ryba wpadnie i trzeba ją sitkiem odłowić, w razie potrzeby, łatwiej zdemontować powrót i wyczyścić albo zmodyfikować.

Komin jest Ci potrzebny wyłącznie do zrzutu wody ze zbiornika. Pamiętaj by tak wyliczyć objętość wody i szkła, by był zapas na np. zatkanie się spływu i rewizji, czy grzebienia, na chlapanie wody - i tak będziesz miał koronę, możesz ją uszczelnić silikonem, ale lepiej żeby woda nie dochodziła do krawędzi :)

ps. jak widać będzie z 3 stron, to faktycznie - pełne opti, zaś na ścianę z kominem, niebieski lacobell - wtedy będziesz miał rury zasłonięte.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dale, potwierdziłeś mój tok myślenia. Będzie jeden komin.

Nie rozumiem jednego, przecież jak grzebień by się zatkał to jest d*pa i mamy powódź w domku. No ewentualnie spaloną pompke. Mam nadzieje że dobrze myślę.

11 minut temu, marcinos75 napisał:

obecny czas oczekiwania u Przemka na baniak - to 5/6 tygodni

Możesz dać jakieś namiary na tego Przemka? Napisze o wycene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Margolee napisał:

Nie rozumiem jednego, przecież jak grzebień by się zatkał to jest d*pa i mamy powódź w domku. No ewentualnie spaloną pompke. Mam nadzieje że dobrze myślę.

Niekoniecznie Przyjacielu, pompa wypompuje tyle wody, ile ma w komorze pompy - w sumpie, plus to, co uzupełni dolewka - jeśli masz pływak dolewki w sumpie (co mi przypomina by dorobić drugi - w zbiorniku - zabezpieczający :) ). Policz sobie ile litrów wody to 1 cm wysokości Twoje akwarium, będziesz wiedział jaki margines bezpieczeństwa zostawić. A jeśli grzebień zrobisz o centymetr niższy niż krawędź akwarium, to wtedy, w skrajnym wypadku, woda poleci górą. A żeby grzebień się zatkał, przy założeniu że zaglądasz tam co parę dni, musiało by nagle np. zerwać kłąb glonów


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dale napisał:

Niekoniecznie Przyjacielu, pompa wypompuje tyle wody, ile ma w komorze pompy - w sumpie, plus to, co uzupełni dolewka - jeśli masz pływak dolewki w sumpie (co mi przypomina by dorobić drugi - w zbiorniku - zabezpieczający :) ). Policz sobie ile litrów wody to 1 cm wysokości Twoje akwarium, będziesz wiedział jaki margines bezpieczeństwa zostawić. A jeśli grzebień zrobisz o centymetr niższy niż krawędź akwarium, to wtedy, w skrajnym wypadku, woda poleci górą. A żeby grzebień się zatkał, przy założeniu że zaglądasz tam co parę dni, musiało by nagle np. zerwać kłąb glonów

W poprzednim akwarium miałem pływak w komorze pompy, taki jak do automatycznej dolewki( ale z pompką), dolewke mam grawitacyjna na zwykłym pływaku.

I jak coś się działo że pompa wyssała dużo wody to pływak jej odcinał prąd( takie małe zabezpieczenie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli zalezy Ci na super estetyce na lata to rozważ czarny sylikon.  Nie chodzi o to ze czarny kolor pasuje do wszystkiego, ale o glony ktore zawsze minimalnie wchodza w narozniki i pod spoinę. I chcąc to czyscic trzeba sie spinać. Zadrapiesz spoine glon wchodzi jeszcze bardziej. Na czarnym tez tak sie dzieje ale po prostu tego nie widac. Na transparentnym zawsze po czasie robi sie lekkie przebarwienie. Druga sprawa taka ze albo robisz wszystkie szyby opti albo niedosyt bedzie przy najlepszej spoinie. Chodzi o odcien łaczenia opti z opti a opti float.  A jescze jak dojdzie tlo to kolor łaczen wyglada jeszcze inaczej.

O gustach sie nie dyskutuje. Zrobisz jak uwarzasz. Pisze tak na wlasnym doswiadczeniu. Poprzednie akwarium miało fron i boki Opti , spód i tyl normalne szklo. Po sklejniu mimo ze super i naklejniu tła wyglądało jak kazda szyba z innej parafi. 

Akwaria full opti i przezroczysty wygladaja super. Ale roslinne i bez tla wtedy to ma sens. 

Robiac komin zewnetrzny musi byc odpowiedniej szerokosci zeby przyjął wode. To juz zalezy od pompy obiegowej.

Przy szerokosci komina 30cm spokojnie zmieszcza sie 3 otwory nawet przy srubunkach 40mm. Tu polecam szczelne zaciskowe. Jakakolwiek instalacja regulacja  nie wmaga cięcia czy klejenia. 


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sprostować.

Akwarium będzie widoczne na przestrzał kuchnia- salon ( bez żadnego tła).

Komin- nie chcę robić zewnętrznego, będzie wewnętrzny ( na jednym z boków akwarium będzie dłuższy bok komina+ wavebox, tak jakby na tylnej stronie akwarium ( od strony kuchni) będzie węższy bok komina. Nie będzie go widać od kuchni- przysłonie go płytą, drzwiczkami czy jak to tam nazwać. Tu myślałem aby zrobić 2 kominy jeden na spływ i rewizję a po drugiej stronie tylko zasilanie.Ale tu Dale mnie utwierdził że zasilanie moge śmiało puścić z boku akwarium bez komina.

Czarny silikon polecali mi również w erybce i ich argument był dokładnie taki sam.

Szyby wszystkie optiwhite- no może prócz spodu. I tu mam dylemat, czy będzie jakakolwiek różnica jak opti bedzie też na spodzie czy nie. Tego nie wiem.

Edytowane przez Margolee
Text (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Jesli zalezy Ci na super estetyce na lata to rozważ czarny sylikon

Moje najstarsze ma obecnie 8 lat (albo i więcej) - kostka 30l. Najpierw było słone, potem słodka. Nie stwierdziłem tego zjawiska. W akwariach Przemka - full opti, mam krawędzie wszędzie jednakowe- białe. To zjawisko zaobserwowałem w zbiorniku klejonym - moim pierwszym, w lokalnej szklarni.

23 minuty temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Robiac komin zewnetrzny musi byc odpowiedniej szerokosci zeby przyjął wode. To juz zalezy od pompy obiegowej.

Chodzi CI o wydajność pompy i długość grzebienia? To można policzyć kalkulatorami dostępnymi w sieci - dobrze że wspomniałeś Koledze.

U mnie przy zbiorniku o szerokości 55 cm grzebień mam na 40 cm. Przy pompie 6000 l/h daje radę bez problemów.

23 minuty temu, Grzegorz Dyzma napisał:

Przy szerokosci komina 30cm spokojnie zmieszcza sie 3 otwory nawet przy srubunkach 40mm

Ze się zmieszczą, nie znaczy że będzie wygodnie, a babka czy doktorek lubi zaliczyć komin. A robić coś "dla zasady" lub żeby udowodnić że się da... czy jest sens? Poza tym, im większa odległość między śrubunkami, tym większy komfort montażu czy potem, ewentualnych napraw. Ja wiem że nie robi się tego co dzień, ale to co przewidzisz dziś- nie zaskoczy Ciebie jutro. Powrót przez komin ma tylko jedno uzasadnienie - mocowanie hydrauliki. Ale ja mam hydraulikę zamocowaną do korony i szafki - też się się sprawdza.

Komin wewnętrzny to błąd i fatalny dostęp do śrubunków i do przestrzeni wewnętrznej żeby cokolwiek złapać, jak wpadnie. Śrubunki od dołu wychodzą CI na wysokości blatu - też nie najwygodniej poprawiać czy montować. Takie kominy robiło się jeśli przerabiałeś stary zbiornik bez komina.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenua wiem że spływ i zasilanie na jednej stronie akwarium przy długosci akwarium przekraczającej 120 cm to jest porażka. Dużo hydrauliki, problem z filmem na powierzchni wody co powoduje straty w oświetleniu itp.

Musi być spływ/ rewizja po jednej a zasilanie po drugiej.

Komin musi mieć max 35cm, tylko problem bo jeszcze w tym musi się zmieścić wavebox. Dwa śrubunki się zmieszczą, nie powinno być problemu.A właśnie średnica spływu/ rewizji 40 czy 32 starczy?

 

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dale napisał:

Komin wewnętrzny to błąd i fatalny dostęp do śrubunków i do przestrzeni wewnętrznej żeby cokolwiek złapać, jak wpadnie. Śrubunki od dołu wychodzą CI na wysokości blatu - też nie najwygodniej poprawiać czy montować. Takie kominy robiło się jeśli przerabiałeś stary zbiornik bez komina.

Popieram w 100% kolegę, sam mam wewnętrzny i jak teraz przyszło mi do przerabiania hydrauliki do była masakra z dostaniem się gdziekolwiek, zwłaszcza jeszcze kiedy musisz wykonywać tego typu prace na żyjącym zbiorniku. Przy kolejnym projekcie, który powoli się klaruje, tylko komin zewnętrzny.


Akwarium 500L [brutto]. Filtracja: odpieniacz OCTO Regal 200-S, rollermat RedSea Reefmat 1200, media LR + Kulki + Life Bio Fil, Algae Scrubber DYI. Sprzęt: pompa obiegowa OCTO VarioS 8, cyrkulacja 2x Ecotech VorTech MP40qd + AI Orbit4, oświetlenie Orphek Atlantik iCon + 2x OR3 Blue Sky 90, reaktor wapnia OCTO CalReact 200 + Kamoer FX-STP2, komputer Neptune Systems Apex + Trident. 

https://nano-reef.pl/forums/topic/108597-360l-moja-pierwsza-rafa/

https://nano-reef.pl/forums/topic/121977-500l-fafarafa-ver2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Margolee napisał:

Z doświadczenua wiem że spływ i zasilanie na jednej stronie akwarium przy długosci akwarium przekraczającej 120 cm to jest porażka

To znaczy że miałeś sp...ny projekt :)))

Powrót mam puszczony rurą 32 mm równolegle do tylnej krawędzi zbiornika, z dwoma wylotami pod kątem 45 stopni w dół, do powierzchni wody, z odpowietrzeniem. To, plus jedna pompa gyre załatwia mi cyrkulację i obieg w całym baniaku.

18 minut temu, Margolee napisał:

Komin musi mieć max 35cm, tylko problem bo jeszcze w tym musi się zmieścić wavebox. Dwa śrubunki się zmieszczą, nie powinno być problemu.A właśnie średnica spływu/ rewizji 40 czy 32 starczy?

Dasz większe spiętrzenie i też obleci. Pamiętaj tylko że wawebox to hlupotanie które skutecznie zniechęciło do stosowania takich rozwiązań już wiele osób. Kilka nawet zmieniało akwaria - tutaj, na forum. Obecnie, w dobie pomp cyrkulacyjnych sterowanych, klasy gyre, to jest relikt przeszłości :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wszystko robi sie zgodnie ze sztuka nie ma wiele co przerabiać nawet przy kominie wewnetrznm. Kiedy zalewalem swoje pierwsze akwa tylko takie robiono i działało. Srubunki szczelne zaciskowe montuje sie bez kleju, nakretke dokereca sie od spodu ktora slizga sie po plastikowej podkladce. Nawet nie trzeba niczym trzymac od drugiej strony. Od wewnątrz gumowa uszczelka spelnia swoje zadanie. W przelot wklada sie rure reguluje sie wysokosc i dokreca nakretka. wszystko szczelne, rozbieralne jakakolwiek modyfikacja zabiera minuty.

Zeby do komina nic nie wskakiwalo, dostawało przez grzebień wystaczy pokrywka.  Przy odpowiedzniej srednicy rur nie mamozliwosci zeby cos sie zapchało, przelało. 

32 minutes ago, Margolee said:

Z doświadczenua wiem że spływ i zasilanie na jednej stronie akwarium przy długosci akwarium przekraczającej 120 cm to jest porażka. Dużo hydrauliki, problem z filmem na powierzchni wody co powoduje straty w oświetleniu itp.

Musi być spływ/ rewizja po jednej a zasilanie po drugiej.

Komin musi mieć max 35cm, tylko problem bo jeszcze w tym musi się zmieścić wavebox.

Moze przy tropikalnym gdzie nie ma cyrkulacji i jest słaby obieg. 

99% systemów bez znaczenia czy komin wewnetrzny czy zewnetrzny ma zrzut , rewizje i powrot z jednej strony i nie ma zadnej porażki. U siebie przy 180cm dlugosci nawet tego nie rozważałem. Ludzie maja zbiorniki po 240 i dluzsze

Jesli w kominie chcesz waveboxa a ogranicza Cie przesyrzen to pewnie ze powrot mozesz puścić na zewnatrz, ale nie musi byc bo drugiej stronie. Napenwo wavebox w kominie  powoduje nagla zmiane poziomu wody wiec musi mic swoja pojemnosc. Tak samo jak na grzebieniu musi byc wieksze spietrzenie zeby nie było efektu chlupania.

 

20201020_092542.jpg


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, R3BEL napisał:

Popieram w 100% kolegę, sam mam wewnętrzny i jak teraz przyszło mi do przerabiania hydrauliki do była masakra z dostaniem się gdziekolwiek, zwłaszcza jeszcze kiedy musisz wykonywać tego typu prace na żyjącym zbiorniku. Przy kolejnym projekcie, który powoli się klaruje, tylko komin zewnętrzny.

Powiem tak, mam jeszcze 20cm z każdej strony zbiornika i zewnętrzny by mi wszedł bez problemu. Temat do przemyślenia. Tylko co wtedy z waveboxem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To jedeno z najlepszych akwariów i watkow na forum. 

Komin, powrot, przelew, wavebox w jednym. Mysle ze bardzo pomoże i zainspiruje.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dale napisał:

Pamiętaj tylko że wawebox to hlupotanie które skutecznie zniechęciło do stosowania takich rozwiązań już wiele osób. Kilka nawet zmieniało akwaria - tutaj, na forum. Obecnie, w dobie pomp cyrkulacyjnych sterowanych, klasy gyre, to jest relikt przeszłości :)

Może faktycznie olać waveboksa, przecież mam cyrkulator który zrobi mi to samo- temat do przemyślenia.

Jakie fi na spływ i rewizje przy pojemności 630l ? Fi 32 starczy?

15 minut temu, Grzegorz Dyzma napisał:

 

To jedeno z najlepszych akwariów i watkow na forum. 

Komin, powrot, przelew, wavebox w jednym. Mysle ze bardzo pomoże i zainspiruje.

Dzięki Grzegorz, napewno poczytam. A teraz mykam bo mam badanie kowidowe- masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Grzegorz Dyzma napisał:

To jedeno z najlepszych akwariów i watkow na forum. 

Komin, powrot, przelew, wavebox w jednym. Mysle ze bardzo pomoże i zainspiruje.

Na pewno. Tylko powstało w 2011 roku - 9 lat temu.  Od tego czasu trochę się zmieniło. Można taki baniak jak Kolegi obgonić stadem pomp i waveboxem - można. Ale można jedną gyre - a dwoma - na bogato (zestaw ok 1000-1500 pln - nie wiem dokładnie ile i jakie promocje są dostępne).

U mnie jedna, ustawiona na maksa zrzuca szczepki w całym baniaku.

Godzinę temu, Margolee napisał:

Może faktycznie olać waveboksa, przecież mam cyrkulator który zrobi mi to samo- temat do przemyślenia.

Jakie fi na spływ i rewizje przy pojemności 630l ? Fi 32 starczy?

Najlepiej pogadaj uczciwie z ludźmi którzy mają długo takie rozwiązania, od nich dowiesz się czy Tobie to pasuje.

Co do średnic - ja mam 32 mm na spływie przy pompie 6000 l/h i zawór otwarty jest na 7/8. Zrzut z 2 kolankami 90 stopni. Upewnij się w analogicznych projektach.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek owszem stary ale w kwestii pomp nie wiele sie zmieniło. Ten sam watek wrzucony na ReefCantral spotkal sie z ogromnym uznaniem i stal sie poniekad wzorem jak zorganizowac cyrkulacje z komina, waveboxa przy idealnym wyciszeniu i pochowaniu wszytskiego. 

Koła nie da udoskonalic sie bardziej czy odkryc na nowo. Fundamenty zawsze pozostaja niezmienne. 

Prowadzacy kanal BRSTV na youtube wlasnie zrobił sobie akwarium podobnie jak Snocho. Wszystko na jednej scianie. Nie chcial widocznej cyrkulacji.

To ze mamy Maxpect Gyre czy Nero5 i ze wiele sie zmieniło to nie zmienia faktu ze nadal podstawą fali jak przy wavebox jest kontroler ktorego prekursorem był raczej Tunze. Maxspect Gyre zarasta glonami o wiele szybciej niz inne pompy. Ale napewno ma szeroki strumien. Konstrukcja o wiele bardziej skomplikowana niz tradycyjne. Moduł WiFi trzeba juz dokupic odzielnie. Nero5 super pompa ale dopiero teraz dodalo osłone bo wciagało ryby. Kazdy sprzet ma swoje mocne i słabe strony.

Jeden chce tak drugi tak. Kazdy lubi i chwali swoje bo kazdy ma inne oczekiwania.

Da sie praktycznie wszystko i warto wysilic sie by miec jak sie chce. 

Edytowane przez Grzegorz Dyzma (wyświetl historię edycji)

Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Wątek Snacho poczytam na bank. Już zaczołem nawet. Daliście mi do przemyślenia kilka spraw.

Teraz bym wrócił do tematu. Szukam wykonawcy akwarium, DOBREGO, STARANNEGO, I W DOBREJ KASIE.

4 godziny temu, dale napisał:

 

 

Edytowane przez Margolee (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Margolee napisał:

Dzięki Panowie za podpowiedzi. Wątek Snacho poczytam na bank. Już zaczołem nawet. Daliście mi do przemyślenia kilka spraw.

Teraz bym wrócił do tematu. Szukam wykonawcy akwarium, DOBREGO, STARANNEGO, I W DOBREJ KASIE.

 

Proponuję Przemka ze Szczecina. Robi świetną robotę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również proponuję Przemka (Akwarium Szczecin). Sądzę, że dwa pierwsze kryteria Przemek spełni, natomiast trzecie kryterium jest dla mnie zagadką. Mi się wydaje, że cena jest porównywalna z innymi profesjonalnymi sklejaczami akwariów. Jedyny problem Przemka to terminowość, jeżeli to nie jest trudnością to polecam.

19 minut temu, Margolee napisał:

DOBREGO, STARANNEGO, I W DOBREJ KASIE

 


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Tata napisał:

Dla odmiany firma MYCIOK

Mają kalkulator na stronie. O cenie nie wypowiadam się, bo, co komu do tego ile płaciłem :) Czy drożej czy taniej. Natomiast porównując do firmowych opti, to mocno zbliżona, więc też na plus. Na minus, że dno z floatu w kalkulatorze podają, co może mieć znaczenie przy bezbarwnym silikonie, ale przy czarnym, już nie :)

ps. no i nie wiem ile sobie liczą za komin, lacobel itp.

Edytowane przez dale (wyświetl historię edycji)

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.