Skocz do zawartości
Margolee

Wykonawcy akwarium.

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, wydaje mi się że dno float w moim przypadku nie będzie problemem ponieważ chcę zrobić tak aby akwarium od spodu było zasłonięte przez otwierane szafki minimum z 3cm. Tak żeby po czasie nie było widać syfu w piasku. 

Przyszła właśnie do mnie wycena z e-rybki różnica z dnem opti a float ponad 300 zł. Z float cena jak dla mnie do zaakceptowania więc chyba się skusze. Do Przemka mam całą Polske do przejechania a do e-rybki 1h. To też musze wziąść pod uwage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że od Przemka akwarium przywożą Ci do domu, a z Rybki? :)

Float w takich warunkach nie robi różnicy. Twoja decyzja :)

Ale coś mi mówi, że jak środek będzie ładny, to wtedy oglądający nie zwracają uwagi na szlify itp, czy nawet silikon :) ("WOOOOW Mamo, patrz NEMO" :) ).

Dlatego to musi być Twoja decyzja. Tylko nie spiesz się, czekałeś tyle czasu, ten dzień - dwa nie zbawi :)

 

Piasek można też zasłonić opaską w typie korony zbiornika. A jeśli drzwiczki, to tak dobierz projekt żeby nie stukały o szkło :) (bo u znajomego skończyło się odbijaczami silikonowymi i prawie zawałem, jak pierwszy raz stuknęły :) )


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że wtrącę w temat, ale niejako dotyczy zagadnień poruszanych przez autora tematu, a niemal przekonał się do innego rozwiązania. 

Pokażcie mi proszę filmik ze zbiornika, w którym gyre generują efekt identyczny z waveboxem na euphylliach czy gonioporach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mogę zamiast tego wierszyk wyrecytowac? Kolego, osobiście, jest mi doskonałe obojętne jakie rozwiązanie wybierze,  jego cyrk i jego pchły. Kolega rzucił temat, więc kilka osób wypowiedziało się w najlepszej wierze. Tyle. Niczego, nikt nie musi udowadniać, bo nikomu nie zależy żeby kogoś na siłę uszczęśliwić. Masz ochotę, poszukaj na Yt. 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dale napisał:

A mogę zamiast tego wierszyk wyrecytowac? Kolego, osobiście, jest mi doskonałe obojętne jakie rozwiązanie wybierze,  jego cyrk i jego pchły. Kolega rzucił temat, więc kilka osób wypowiedziało się w najlepszej wierze. Tyle. Niczego, nikt nie musi udowadniać, bo nikomu nie zależy żeby kogoś na siłę uszczęśliwić. Masz ochotę, poszukaj na Yt. 

Skąd agresja @dale ? Czymżem Cię uraził?

A pytam i dla siebie, bo jeśli łatwo dałoby się uniknąć waveboxa uzyskując ten sam efekt stabilnie ... To lecę płacę. To co widziałem do tej pory bez pudła kończy się w zeznaniach na dosyć szybkiej zmianie amplitudy/desynchronizacji. Trochę jak utopiony wavebox. Nie ma zmian w wysokości tafli pudła i nie ma takiego falowania.

Ja pytam dla kolegi i dla siebie, by miał inne spojrzenie... A Ty mi tu z reprymendą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo na Youtube jest sporo filmów gdzie są ładne, długie fale pokazane. Sam nie miałem problemów nigdy z takim efektem. A przy waveboxie mamy szybkie szczepienie. No i plusk.

Przepraszam za ostrą reakcję, wwidocznie odebralem wpis.

Ps. Nie wrzucam filmów bo z telefonu nie ogarniam tego. Ale są łatwe do znalezienia. 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, 

Czasem warto posłuchać innych a potem przemyśleć ich pomysły/ podpowiedzi bo są niektóre naprawde cenne.

Powiem tak, jeśli skończy się na kominie wewnętrznym to będzie od razu z waveboxem. Jeśli na kominie zewnętrznym to tu niestety mam tylko 27 cm szerokości komina z 60 cm jaki będzie szeroki zbiornik. Dokładnie tyle ma szerokość ściany.

Przy kominie zewnętrznym musiałbym dać waweboxa tak czy tak do środka. Tylko tu jest jeden plus- nie spodoba się, będzie głośno- wyciągam i po kłopocie. Gorzej jak się spodoba- będzie musiało wisieć dodatkowe pudełeczko w akwarium.

Tak źle i tak nie dobrze. Dobre jest to że mam kupe czasu do przemyśleń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.